Naujienų srautas

Sportas2020.01.24 17:28

Futbolo sirgaliams – negailestingi tyrimo rezultatai: nuo patiriamo streso didėja širdies smūgio rizika

LRT.lt 2020.01.24 17:28

Nuolat savo komandos rungtynes stebintys ir futbolui atsidavę sirgaliai patiria tokio lygio stresą, nuo kurio didėja rizika patirti širdies smūgį, tokiomis išvadomis pasidalijo BBC.

Oksforde buvo atlikti tyrimai su Brazilijos gerbėjų, stebėjusių savo nacionalinės komandos pasirodymą 2014-ųjų metų pasaulio čempionate, seilėmis.

Brazilijos futbolo gerbėjams buvo nustatytas padidėjęs kortizolio lygis, kai jų komanda patyrė istoriškai skaudžiausią nesėkmę pasaulio čempionate – nusileido Vokietijai rezultatu 1:7.

Kaip teigia mokslininkai, tai padidina kraujo spaudimą ir įtampą širdžiai.

„Sirgaliai, kurie fanatiškai palaiko savo komandą – jaučia stiprų ryšį – stebėdami rungtynes patiria didžiulį stresą“, – konstatavo Oksfordo universiteto tyrimo centro mokslininkė dr. Martha Newson.

Jos teigimu, stresą patiria ir paprasti futbolo sirgaliai, tačiau jų streso lygis nėra toks didelis.

Priduriama, kad padidėjęs kortizolio lygis ilgainiui gali sutraukti kraujagysles, padidinti kraujospūdį ir dar labiau pažeisti ir taip susilpnėjusį širdies ritmą.

Didelis kortizolio lygis žmonėms taip pat gali sukelti paranoją apie artėjantį širdies smūgį ir gręsiančią mirtį.

Ankstesni tyrimai buvo parodę, kad sirgalių širdies priepuoliai padažnėja svarbiausių rungtynių dienomis, nepriklausomai nuo palaikomų klubų ar nacionalinių komandų.

Oksfordo universiteto mokslininkai kortizolio lygį iš viso stebėjo 40 gerbėjų seilėse – tiek prieš pasaulio čempionatą, tiek jo metu, tiek ir jam pasibaigus.

Daugiausiai streso Brazilijos futbolo gerbėjai patyrė pusfinalio rungtynėse, kuriose ir buvo patirtas žeminantis pralaimėjimas Vokietijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi