Naujienų srautas

Sportas2020.01.26 09:00

Telšiškiai į A lygą žvelgia vis drąsiau, bet pažadais nesišvaisto

Po kiek daugiau nei mėnesio Vilniaus „Sportimos“ manieže bus pakelta dar vieno naujo Lietuvos futbolo sezono uždanga ir supertaurės varžybose susikaus Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos. Pradės tiksėti paskutinė savaitė iki pirmojo A lygos turo, tačiau dar lieka ne iki galo aišku, kurios komandos ten rungtyniaus. Vienas didžiausių klaustukų – ties Telšių „Džiugo“ vardu.

Telšių komanda praėjusiais metais gana užtikrintai triumfavo LFF I lygos varžybose ir taip iškovojo galimybę sportiniu keliu pakeisti paskutinę A lygos komandą, kuria tapo sezono nebaigęs Kauno „Stumbras“.

Pastaraisiais sezonais A lyga ne tokia patraukli mažesniems klubams – A lygoje reikalingas didesnis biudžetas, o tokį suformuoti ne visada yra lengva užduotis, juo labiau kad rėmėjai dažnai nesitiki, kad tai galėtų atsipirkti.

Būtent dėl to Telšių „Džiugas“ iki šiol nėra pateikę aiškaus atsakymo, ar dalyvaus kitų metų A lygoje.

LRT.lt susisiekus su Telšių klubo vadovu Martynu Armaliu jis tikino, jog komanda deda visas pastangas ir tikisi įgyvendinti visus kriterijus, kurie leistų ne tik startuoti šių metų A lygoje, bet ir būti joje konkurencingiems.

„Kol kas dar nėra to aiškumo. Yra licencijavimas, tikime, kad galime jį įveikti, ir tada yra biudžeto klausimai. Jei žiūrėsime pagal įstatymo raidę, licencijavimas yra pirmas dalykas, kurį turime įgyvendinti, ir greta to turime sekti finansinius dalykus. Kol kas neturime didelių kontraktų, laukiame keleto didesnių rėmėjų atsakymų, dėl kokios sumos galime susitarti, nuo to priklausys, kur mes būsime, kokie būsime.

Ruošiamės, kviečiame žaidėjus, treniruojamės kaip A lygai, bet kur mes būsime – nežinau“, – kalbėjo M. Armalis.

– Anksčiau buvote minėjęs, jog bandydami patekti į A lygą lauksite ir didesnio savivaldybės indėlio. Ar savivaldybė palankiai žiūrėjo į jūsų siekius ir ar yra linkusi didinti skiriamą sumą?

– Savivaldybė tikrai padidino, parašė įsipareigojimą ir padidino – nuo 55 tūkstančių iki 100 tūkstančių eurų, tą faktą turime. Kai kurie rėmėjai irgi pažadėjo padidinti, bet iš didesnių, svarbesnių partnerių, nors ryšys ir kontaktas yra, kol kas atsakymo dar laukiame, vyksta derybos.

– Dar praėjusio sezono metu buvo girdima kalbų, jog Pirmos lygos klubai po vieną į A lygą neis ir tikėsis lygos plėtros, kad bus daugiau panašaus lygio komandų. Apie tai, jog bandys laimę A lygoje, paskelbė Gargždų „Banga“. Ar tai kiek nors palengvino jūsų apsisprendimą irgi siekti A lygos licencijos?

– Mes neabejojome, jog kai kurie klubai iš A lygos tikrai eis, tai, kad eis „Banga“, kažkokios papildomos įtakos mums nedaro. Svarstėme dar būdami Pirmoje lygoje su visais lyderiais. Iškovojus prizinę vietą, tuo labiau pirmą, tikrai norisi išbandyti savo šansus.

Čia nėra klausimo, norime ar nenorime, reikia įvertinti galimybes, kada bus aiškūs atsakymai iš partnerių, taip pat dėl licencijavimo.

Jei federacija griežtai reikalaus kažkokių dalykų, kurie mums dabar kainuos, ir jei nepavyks susitarti su kažkuriais partneriais, mes būsime priversti, realiai įsivertinę esamą situaciją, to atsisakyti vien dėl to, kad būtume nepajėgūs.

Dabar ruošiamės, darome viską, bet iki galo nesame tikri ir dėl licencijavimo, ir dėl palaikymo iš kitų šaltinių. Savivaldybė palaiko, vietos bendruomenės rėmėjų palaikymas didesnis irgi juntamas. Viskam reikia ne mažiau kaip 300 tūkstančių ar arti to, bet kol kas to nerenkame.

– Minėjote dalykus, kurių gali reikalauti federacija. Ar apšvietimas (jo šiuo metu stadione nėra) būtų vienas tokių?

– Nemanau, kad jis yra esminis. Esminis dalykas yra finansiniai ir personalo kriterijai. O dėl apšvietimo, jis nėra A lygio kriterijus, bet jis svarbus ir aptartas su federacijos atstovais savivaldybėje. Buvo aptarta ta galimybė įrengti apšvietimą ir kaip privalomą ateityje A lygai, ir kaip galimybę, laikantis federacijos strategijos, tam tikrus renginius duoti regionui.

Stadionas iš principo atitinka UEFA antrą kategoriją ir ten galėtų vykti moterų rinktinės, jaunimo rinktinių varžybos. Federacija yra atsiuntusi raštą su raginimu susitvarkyti, savivaldybė pažadėjo, kad šiemet ieško pinigų projektavimui, dalyvaudama ir kituose valstybės projektuose.

Savivaldybė nesako, kad „ne, nereikia“, atstovai lankėsi ir ministerijoje, turėjo tuo klausimu šnekėti. Politikai palankiai žiūri į tai, kad reikia apšvietimo, bet ar tai bus šiemet, ar kitais metais – sunku pasakyti.

Turime raštą, koks turi būti minimalus apšvietimas ne tik „Džiugo“ rungtynėms, bet ir pritraukiant tarptautinius renginius, kurie bus naudingi regionui.

– Po to, kai praėjusių metų pabaigoje iš A lygos buvo pašalinti „Atlanto“ ir „Palangos“ klubai, tarsi turėjo atsirasti daugiau laisvų žaidėjų iš jūsų regiono. Ar tai kažkiek palengvina komplektacijos darbus?

– Nepalengvina. Iš tų klubų nelabai turime tokių, kad kažką kviestume būtent iš tų komandų.

– Bet turbūt galima spėti, kad pasiruošimas ir komplektacija vyksta labiau orientuojantis į A lygą?

– Mūsų pasiruošimas prasidėjo anksčiau, žaidėjai jau yra kviečiami, tad komplektuotis bandysime A lygai.

– Pirmoje lygoje yra nereta praktika, kad žaidėjai turi kitus darbus, kartais dirba treneriais. Tokių atvejų yra ir pas jus (Andrius Lipskis, Davydas Arlauskis Telšiuose dirba vaikų grupių treneriais – LRT.lt). Ar su tais žaidėjais jau buvo kalbėta apie tai, kaip jiems pavyktų prisitaikyti prie to didesnio krūvio A lygoje, kaip jie tai priimtų?

– Diskutavome. Kadangi jie sukasi futbole pas mus, tai pirmame etape esame pasiruošę pasižiūrėti, kaip tai įmanoma suspėti, mat jie (A. Lipskis, D. Arlauskis – LRT.lt) jau yra ragavę tos A lygos. Nemano jie, kad bus lengva, bet bus bandoma derinti, ar taip yra įmanoma pavežti.

Esame toje pačioje organizacijoje, žiūrime vieni kitų grafikus, tikimės, kad tą procesą galėsime kažkaip perdėlioti. Tikimės, kad tiems žaidėjams tas sugrįžimas bus daug lengvesnis.

Bet šiaip komandą stengsimės komplektuoti taip, kad dauguma žaidėjų neturėtų kitų darbų, išskyrus galbūt tuos vietinius mohikanus, jiems klubas sieks padėti susiderinti.

– Klausimas išlieka ir dėl vyriausiojo trenerio. Praėjusiais metais komandai vadovavęs Marius Šluta neturi A lygai reikalingos UEFA PRO licencijos. Ką klubas planuoja daryti šiuo atveju?

– Prašysime federacijos, kad leistų jam vadovauti išimties tvarka, jau rašėme prašymą. Klubas nori suteikti šansą treneriui, kuris klubą padarė I lygos čempionu. Treneris reikalingus kursus baigs, bet turime laukti dvejus metus, kol bus tie kursai, jų šiaip kasmet nebūna.

Laikomės tos pozicijos, kad šansą reikia duoti tam, kuris padėjo klubui gauti čempionų vardą, sieksime išimties, o kaip bus – ateitis parodys.

– Kada jau tikitės turėti galutinį sprendimą dėl ateinančio sezono?

– Manau, tai turėtų būti vasario vidurys, vasario pradžia. Viliamės, kad iki vasario antros savaitės bus sudėti aiškesni taškai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi