Sportas

2020.01.23 19:01

Pasaulio čempioną pranokęs biatlonininkas Karolis Dombrovskis ir vėl sužibėjo Slovėnijoje

LRT.lt 2020.01.23 19:01

Lietuvos biatlonininkai ir toliau pildo taškų kraitį. Ketvirtadienį Pokliukoje (Slovėnija) prasidėjusiame šeštame pasaulio biatlono taurės etape, 20 km asmeninėse varžybose, 33 vietą užėmė bei 8 įskaitinius taškus į savo sąskaitą įsirašė Karolis Dombrovskis, rašoma pranešime.

Tai – antras geriausias šio sportininko karjeros rezultatas. Rekordinis – 25 pozicija – buvo pasiektas prieš metus, toje pačioje varžybų vietoje, toje pačioje rungtyje. Pernai Lietuvos sportininkas neprašovė nė sykio, tuo tarpu šįkart „uždirbo“ vieną baudos minutę, nepataikęs paskutinio šūvio trečio šaudymo metu.

„Visada yra prisiminimų iš ten, kur pasisekė. Šiemet atvažiavau į Pokliuką gerai nusiteikęs jau vien dėl to, kad bus individuali rungtis. Trasa yra labai pasikeitusi, organizatoriai pakeitė ratuką ir dabar jis yra sudėtingesnis bei techniškesnis. Man tai gana patinka – kyli ir leidiesi. Yra sudėtingų posūkių, kur turi stabdytis, apsisukti 360 laipsnių. Yra daug stačių pakilimų, kur reikia mažiau technikos ir daugiau jėgos“, – paaiškino K.Dombrovskis.

Šį sezoną biatlonininkas į geriausiųjų 40-uką, garantuojantį įskaitinius taškus, prasibrovė antrą sykį. Prieš dvi savaites Oberhofe (Vokietija) vykusioje sprinto rungtyje K.Dombrovskis buvo 36-as. Iš viso Lietuvos atstovai šiame sezone taškus pelnė šešis kartus: Vytautas Strolia tą padarė triskart, Tomas Kaukėnas – kartą.

„Turėjau tikslą gerai sušaudyti, padaryti savo darbą. Žinau, kad galiu ir norėjau eilinį kartą tą įrodyti. Net ta viena bauda turėjo būti labai netoli, nes buvau labai užtikrintas šaudyme ir ta klaida buvo netikėta“, – teigė K.Dombrovskis, kuris šio sezono taikliausių biatlonininkų sąraše užima 17 vietą (86,7 proc.).

Už mūsiškio nugaros ketvirtadienio varžybose liko dabartinis šios rungtis pasaulio čempionas vokietis Arndas Peifferis, keturiskart asmeninių varžybų prizininkas ukrainietis Sergejus Semionovas, Pjončango olimpinėse žaidynėse bronzą 20 km distancijoje iškovojęs austras Dominikas Landertingeris bei visa pajėgi Švedijos rinktinė.

Vis dėlto pasirodymu, o ypač savijauta, K.Dombrovskis nebuvo iki galo patenkintas.

„Vis dar kelia nerimo fizinė būklė. Pusė sezono praėjo, o dar nėra, ko norėčiau ir tikėčiausi. Fizinis pasiruošimas, greitis trasoje, kelia nerimo, nes su viena bauda norėtųsi būti aukščiau. Nėra ir stabilumo, nes net ir treniruočių metu būna, kad vieną dieną jautiesi labai gerai, o kitą negali normaliai atlikti treniruotės. Tai išmuša iš vėžių ir duoda „per galvą“, nes išėjęs į startą ar tą pačią treniruotę nežinai, ko laukti“, – paaiškino biatlonininkas.

Varžybų nugalėtoju tapo po dviejų etapų į pasaulio taurę sugrįžęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Nė karto nesuklydęs norvegas pranoko taip pat taikliai šaudžiusius prancūzus Martiną Fourcade (atsiliko 11,4 sek.) ir Fabieną Claude (25,6 sek.). K.Dombrovskis atsiliko 4 min. 49 sek., 55 vietą užėmęs V.Strolia (šaudymas 0+0+2+1) – 6 min. 7,2 sek., o 105-as likęs T.Kaukėnas (2+3+0+0) – 12 min. 57,4 sek.

Tiesa, V.Strolia ir T.Kaukėnas į Pokliuką atvyko iš Lietuvos: Vytautas gimtinėje lankė tik ką gimusią dukrą, o po ligos atsigaunantis Tomas atliko sveikatos tyrimus. Biatlonininkų šiame etape dar laukia mišrių estafečių rungtys.

Bendros įskaitos lyderiu išlieka M.Fourcade (561 taškas), V.Strolia klasifikuojamas 48-as (46 tšk.), K.Dombrovskis – 71-as (13 tšk.), o T.Kaukėnas – 73-ias (10 tšk.). Nacijų taurės įskaitoje Lietuva po 13 įskaitinių varžybų iš 26 rikiuojasi 17 vietoje. Būtent 17 vieta suteiktų teisę kitame sezone į rungtį deleguoti po 4 sportininkus bei sutvirtintų galimybes pakovoti dėl 5 kelialapių į Pekino olimpines žaidynes.

„Iškart po šio etapo vyksime į Austrijos aukštikalnes, į Obertiliachą. Ten liksime iki pat pasaulio čempionato, į Lietuvą nebegrįšime. Treneris nori, kad išbūtumėme tam tikrą dienų skaičių kalnuose, praeitumėme visą aklimatizaciją, todėl nebespėjame grįžti namo, – planu pasidalijo K.Dombrovskis. – Ko tikiuosi pasaulio čempionate? Galbūt daugiau tikėjimo bus dėl individualios rungties, bet jau nuo pirmų startų stengsiuosi padaryti maksimumą. Noriu pasirodyti visur gerai, kur tik įmanoma.“

Pasaulio biatlono čempionatas vasario 13-23 dienomis vyks Italijos aukštikalnių Antholco mieste.