Naujienų srautas

Sportas2020.01.22 18:50

Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius

dalyviai atvyks iš 18 valstybių
LRT.lt 2020.01.22 18:50

Sausio 31 – vasario 2 dienomis Vilniuje vyks atvirasis Baltijos muaythai (Tailando bokso) čempionatas. Toks turnyras Lietuvoje rengiamas jau šeštąjį kartą. Galutinis čempionato dalyvių sąrašas maloniai nustebino visą Lietuvos muaythai bendruomenę – užsiregistravusių sportininkų skaičius siekia 380. Savo atstovus atsiųs Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Lenkijos, Airijos, Rusijos, Olandijos, Izraelio, Čekijos, Moldovos Respublikos, Graikijos, Vengrijos ir Vokietijos muaythai federacijos, rašoma žinutėje spaudai.

Sparčiai augantis kovos menų renginys, žavintis kokybe

Lietuvos muaythai federacijos (LMF) atstovai neabejoja, kad tai bus aukščiausio lygio ir didžiausio masiškumo turnyras per visą šalies istoriją.

„Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, geografija plečiasi. Šiemet prisijungs dvi naujos šalys (Moldova, Graikija), kurios anksčiau čempionate nedalyvaudavo. Pripažinimo sulaukiame net iš geriausių kovotojų, pasaulio ir Europos čempionų, nors paprastai jie vyksta tik į žemyno ar pasaulio čempionatus. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos“, – statistikos tendencijas paaiškina Lietuvos muaythai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.

Iššūkiai, laukiantys Lietuvos rinktinės

Praėjusiais metais šiame čempionate triumfavo net trys lietuviai: jaunoji čempionė Mia Bazytė, iškovojusi tris pergales 10-11 metų amžiaus grupėje, Dominykas Dirkstys, 16-17 amžiaus grupėje, ir Matas Pultaražinskas, 16-17 amžiaus grupėje.

Visi šie sportininkai startuos ir ateinantį savaitgalį vyksiančiame 2020 m. čempionate. Pagrindinis jų siekis – apginti titulus. Federacijos prezidentas neslepia fakto, kad tai padaryti šiais metais bus daug sunkiau, nes visi perėjo į vyresniųjų grupes. M. Bazytė patenka į 12-13 amžiaus grupę, Dominykas ir Matas – jau suaugusiųjų kategorijose.

„Pagrindinis mūsų federacijos tikslas, siejamas su šiuo Baltijos čempionatu – parodyti, jog lietuviai titulus skina neveltui ir yra brandūs kovotojai, galintys laimėti šias pirmenybes“, – teigia E. Norkeliūnas ir priduria, kad Lietuvos atstovai, užėmę pirmą vietą, ar aukščiau užleidę tik užsieniečius kasmet gauna papildomų taškų varžantis dėl galimybės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose.

Organizacinės naujovės – kovotojų ir žiūrovų patogumui Nors Atvirasis Baltijos šalių muaythai čempionatas Lietuvoje rengiamas jau šeštąjį kartą, pirmąkart jis vyks Vilniuje įsikūrusio parodų ir kongresų centro LITEXPO patalpose. Rekordinis čempionatas tęsis nuo penktadienio iki sekmadienio, dėl neįtikėtinai padidėjusio dalyvių skaičiaus pirmą kartą Lietuvos istorijoje kovos vyks trijuose bokso ringuose. Planuojama surengti beveik 200 kovų.

Muaythai yra tradicinis tailandiečių kovos menas. Sporto šaka išsiskiria savo greičiu ir universalumu. Kovos metu galima smūgiuoti visomis galūnėmis. Atletai varžosi penkis raundus, skambant tradicinei wai-khru muzikai. Muaythai varžybos bendrai nėra apvelkamos komerciniu apdaru ir nesurenka pilnų didžiausių salių žiūrovų, jų stebėti susirenka tikri entuziastai, vertinantys techniką ir profesionalumą.

Kiekvieną dieną kovos prasidės 12 val., o finalai numatyti sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi