Sportas

2020.01.24 14:18

Be finansinės savivaldybės paramos į futbolą žengiantis „Neptūnas“ puoselėja ilgamečio bendruomenės klubo viziją

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.01.24 14:18

Po to, kai iš A lygos dėl sutartų rungtynių skandalo buvo pašalintas Klaipėdos „Atlantas“, susidariusia situacija pasinaudoti nusprendė krepšinio klubas „Neptūnas“ – pirmadienį jis pranešė, kad kuria futbolo sekciją ir planuoja startuoti Lietuvos futbolo federacijos II lygos pirmenybėse.

Apie tai, kad „Neptūną“ domina galimybė žengti į dar neištirtus futbolo horizontus, pirmosios naujienos sklido dar praėjusių metų gruodį – po to, kai iš A lygos dėl sutartų rungtynių skandalo buvo pašalintos „Palangos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ komandos.

Dar gruodžio mėnesį portalui LRT.lt Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius sakė, kad Klaipėdos ekipa rimtai svarsto galimybę atverti futbolo sekciją.

„Kartu su Tomu Danilevičiumi (LFF prezidentu – LRT.lt) buvome susitikę su „Neptūno“ vadovais prieš kelias savaites. Klaipėdoje yra problemų su jaunimo grupėmis, su biudžetine įstaiga, „Atlantas“ neturi tų grupių. Diskutavome apie situaciją, galimybes. Labai giliai dar nediskutavome, tai būtų klubo ir miesto reikalas.

„Neptūnas“ tikrai svarsto ateiti, galbūt pradės nuo II lygos, bet su perspektyva, kad po savimi turi visą piramidę, jaunimo grupes, ir palaipsniui eina iki A lygos arba Pirmos lygos. Krepšinį „Neptūnas“ yra puikiai susitvarkęs, yra puikiai dirbanti organizacija, ir aš esu už tai, kad „Neptūnas“ būtų ir futbole“, – tada sakė LFF generalinis sekretorius.

Neilgai trukus žodis tapo kūnu – sausio 20-ąją „Neptūnas“ išplatino žinutę, kuria patvirtino, kad klubas nuo šiol turės ir futbolo komandą.

Klubas bendradarbiaus su Klaipėdos futbolo akademija (KFA), kurios vadovas yra buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Kęstutis Ivaškevičius, o nemažą komandos dalį sudarys būtent šios akademijos auklėtiniai, kuriems bus suteikiamos galimybės prisidėti ir prie vyrų komandos.

Nors pirmos naujienos apie naują žaidėją Klaipėdos futbole atsirado tuo metu, kai paaiškėjo situacija dėl „Atlanto“ ir „Palangos“ pašalinimo iš aukščiausių lygų, K. Ivaškevičius tikino, kad idėja kurti naują komandą mieste ruseno jau anksčiau.

„Jau anksčiau kalbėjome ir su Sigitu (Sigitu Ambrazevičiumi, „Neptūno“ klubo dalininku – LRT.lt), ir su Viliumi (Viliumi Sukonu, komandos direktoriumi – LRT.lt), kad tokia idėja yra, pamatėme „Atlanto“ situaciją, kai atskirai yra vyrų komanda ir atskirai – vaikų, o mums norėjosi, kad viskas būtų bendrai. Tai su Viliumi ir Sigitu susėdome ir nutarėme, kad darome kartu ir visai kitaip, negu buvo iki šiol“, – LRT.lt pasakojo K. Ivaškevičius.

Pasakodamas, kokie būtų esminiai skirtumai, lyginant su iki tol buvusia situacija Klaipėdoje, K. Ivaškevičius tikino, kad „Neptūno“ klube bus siekiama nuoseklumo – bus sukurta normali klubo struktūra su vaikų komandomis, o pajėgiausi jos nariai turės galimybę žaisti ir vyrų komandoje.

Kaip sakė pašnekovas, taip siekiama stiprinti klubo bendruomenę.

„Vaikai turi tikslą pakliūti į vyrų klubą. Kad visi būtų vienas už kitą, kad vyrai taip pat ateitų pas vaikus į treniruotę, ką nors jiems parodytų, kad vaikai turėtų siekiamybę pakliūti į vyrų komandą. Jie turi matyti, kad tai pasiekiama, kad vyrai su vaikais turėtų ryšį, kad pats vyrų klubas prisidėtų prie vaikų sąlygų gerinimo“, – mintimis dalijosi K. Ivaškevičius.

Klubo pranešime cituotas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tikino, kad pasitiki naujais klubo žmonėmis.

„Šią žinią sutikau labai pozityviai, optimistiškai, viltingai ir tikėdamas, kad, jei šio projekto imasi ši organizacija, tai Klaipėdos futbolas neprapuls, nenueis nebūtin, o turi ateitį. Tuo tikiu ir to nuoširdžiai linkiu“, – buvo cituotas V. Grubliauskas.

Tiesa, situacija tokia, kad, bent jau projekto pradžioje, savivaldybė prie naujos komandos gali prisidėti tik linkėjimais ir gerais norais, kaip LRT.lt sakė Kęstutis Ivaškevičius, pagal miesto tvarką savivaldybė negali suteikti paramos klubui, jei jis nerungtyniauja aukščiausiame šalies divizione. Šiuo atveju – A lygoje.

„Miestas pasakė, kad palaiko, ateis į tribūnas pasirgti, tikisi, kad komandos bus geri rezultatai, ir ateityje žiūrės, kuo jie gali padėti“, – pasakojo K. Ivaškevičius.

Kaip LRT.lt sakė „Neptūno“ klubo vadovas Vilius Sukonas, futbolo komanda iš krepšinio pinigų neims, o rinks atskirą biudžetą. Pašnekovas taip pat įvardijo ir sumą, kuri planuojama LFF II lygos sezonui.

„Nuo krepšinio komandos pinigai visiškai nebus imami, futbolo komandai bus formuojamas atskiras biudžetas. Antrai lygai planuojamas 60 tūkst. eurų, tokiai sumai surinkti jau dabar ieškoma rėmėjų, yra, kas jau ir planuoja prisidėti, – atskleidė V. Sukonas.

Tokia suma būtu konkrečiai vyrų komandai, kuri dalyvautų, bet su rėmėjų pagalba taip pat bandytume prisidėti ir prie akademijos veiklos.“

Jo teigimu, privačios bendrovės įvertino krepšinio komandos darbą ir noriai sutiko prisidėjo prie futbolo komandos, matydamos „Neptūno“ finansinius rezultatus.

„Rėmėjai iš tikrųjų žiūri palankiai, nes mato, kaip dirbame su „Neptūnu“, kad tie pinigai panaudojami skaidriai ir švariai, dėl to visi labai palankiai žiūri ir palaiko“, – pasakojo V. Sukonas.

Lietuvoje praėjusiais metais taip pat buvo atsiradęs vienas ambicingas klubas, kuris kaip savo viziją pristatė jaunų žaidėjų auginimą ir sakė, kad per artimiausius 5 metus sieks tapti A lygos prizininkais – FK „Vilnius“.

Tačiau po sezono LFF Pirmoje lygoje buvo nuspręsta, kad realios galimybės neatitinka klubo ambicijų, ir priimtas sprendimas grįžti į LFF II lygą.

Ar naujasis Klaipėdos „Neptūno“ futbolo klubas nesibaimina panašių tikimybių?

„Mes labiau žiūrime į nusisekusius variantus, kad ir Kaune, kur „Kauno Žalgiris“ jau žaidžia Europos lygoje, Šiauliuose taip pat puikiai viskas veikia. Manau, reikia žiūrėti į teigiamus dalykus, o ne į tai, kur kažkam kažkas nepavyko“, – teigė K. Ivaškevičius.

Klubo pranešime taip pat buvo informuota, kad klubo jaunimo komandos dirbs pagal Lietuvoje neseniai priimtą „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą.

Tokia programa reikalauja, kad komandoje būtų techninis direktorius, o juo Klaipėdos komandoje bus būtent K. Ivaškevičius.

„Šiuo metu akademijos techninis direktorius esu aš, bet vėliau ties skirtingomis amžiaus grupėmis atsiranda atskiri techniniai direktoriai. Tarkime, jaunesniems atsiranda papildomas techninis direktorius, atsiranda papildomas ir vyresniems“, – LRT.lt pasakojo K. Ivaškevičius.

Kalbėdami apie tai, kokius įspūdžius naujasis futbolo projektas paliko Lietuvos futbolo federacijai, abu pašnekovai teigė, kad LFF naujo darinio atėjimą į Lietuvos futbolą sutiko pozityviai.

„Federacija teigiamai įvertino, kad atsiras nauja komanda, naujas klubas, gavome pozityvius atsiliepimus“, – sakė K. Ivaškevičius.

Jam antrino ir klubo direktorius V. Sukonas.

„Jie tikrai mus stipriai palaiko, palaiko tos komandos atsiradimą ir mano, kad tai tikrai bus geras darinys, kuris ilgainiui atsiras Lietuvos futbolo žemėlapyje ir žais A lygoje“, – teigė V. Sukonas.

Komandos treneriu paskirtas buvęs „Atlanto“ trenerio asistentas Donatas Navikas, tačiau, kas konkrečiai bus komandos sudėtyje, K. Ivaškevičius kol kas kalbėti nebuvo linkęs.

„Yra visokių žaidėjų, dabar dar su treneriais kalbame, bet kol nėra konkrečiai sutarta, kas atstovaus komandai, viešinti kol kas nesinori“, – sakė K. Ivaškevičius.