Sportas

2015.09.10 12:45

Lietuvos rinktinė – ir toliau be J. Valančiūno

lrytas.lt 2015.09.10 12:45

Lietuvos krepšinio rinktinė ir toliau priversta verstis be savo aukštaūgio Jono Valančiūno. Per pietus į „Riga“ areną atvykusi pasitreniruoti mūsų šalies ekipa buvo ne pilnos sudėties – ir toliau dėl ligos prie ekipos negali prisidėti NBA „Toronto Raptors“ ekipos vidurio puolėjas.

Nors nacionalinės ekipos lyderio J. Valančiūno sveikata pagerėjo, medikai nutarė, kad ryte krepšininkas nesitreniruos, o galutinį sprendimą apie J. Valančiūno galimybes dar pažaisti Latvijos sostinėje po pietų praneš rinktinės daktaras.

Antradienio vakarą J. Valančiūnas anksčiau baigė treniruotę. Krepšininkas pasiruošimo mačui tęsti negalėjo dėl viruso. Kaip neoficialiai teigė komandos atstovai, temperatūra Lietuvos rinktinės aukštaūgiui kilo visą naktį ir vienu metu buvo 40 laipsnių.

Ekipos medikai mano, kad tai gali būti roto virusinė infekcija. Medikai neprognozavo, ar J. Valančiūnas galės Rygoje sužaisti rungtynes.

„Mes tikimės, kad jis žais su čekais, bet kaip sureaguos organizmas – nežinome. Vaistai Jonui duodami, lašinamos lašelinės. Tikimės, kad virusas nepereis kitiems krepšininkams – mes izoliavome krepšininką“, – trečiadienį sakė komandos gydytojas Vytenis Trumpickas.

23 metų 210 cm ūgio J. Valančiūnas „Eurobasket“ turnyre Rygoje žaidžia po 27 minutes, įmeta 19,7 taško, atkovoja po 10 kamuolių ir blokuoja po 1 varžovo metimą.