Sportas

2020.01.20 11:16

Pergalingai Melburne startavęs Berankis – apie pirmąją kovą ir oro užterštumą Australijoje

LRT.lt2020.01.20 11:16

Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Melburne vykstantį Australijos atvirąjį teniso čempionatą. Lietuvis pirmajame „Australian Open“ turnyro rate 6:4, 6:2, 6:2 pranoko ispaną Roberto Carballesą Baeną ir žengė į kitą etapą.

Po pergalės, bendraudamas su LRT, R. Berankis neslėpė džiaugsmo savo pasirodymu ir teigė, kad idealiai išpildė žaidimo planą.

Antrajame turnyro rate Lietuvos tenisininko laukia dvikova su amerikiečiu Samu Querrey, kuris planetos reitinge užima 45-ąją poziciją.

– Kaip vertinate pergalę, kuri iš šalies atrodė pakankamai lengva?

– Pergalę vertinu labai pozityviai, labai gerai, labai džiaugiuosi ir iš tiesų esu patenkintas šiandienos žaidimu, ypač, kad esu po tokio „virusiuko“ ir praėjusią savaitę nelabai pavyko man treniruotis. Ir žaidimą, kokį šiandien parodžiau, esu labai patenkintas, viskas pavyko, kas suplanuota ir rezultatas realiai parodo, kaip viskas buvo aikštėje.

– Statistika rodo, kad žaidėte agresyviai ir pavyko išvengti neišprovokuotų klaidų. Ar tokia ir buvo taktika?

– Tokia ir buvo taktika, kad kuo mažiau klaidų padaryčiau pats ir, žinoma, žaidėją išprovokuoti padaryti daugiau klaidų. Kaip ir sakote, viskas pavyko, kaip ir aš galvoju, kad viskas pavyko. Ir, nežinau, viena iš tų dienų, kai gerai žaidžiau, šiek tiek žemesnio reitingo žaidėjas buvo, bet jis išties labai stiprus ispanas ir vienas iš tų, kuris nedaro per daug klaidų. Šiandien viskas labai gerai pavyko, be galo laimingas.

– Koks buvo pasirengimas „Australian Open“, minėjote, kad sutrukdė virusas, kuriuo užsikrėtėte Dohoje?

– Pasirengimas realiai buvo kelios paskutinės keturios dienos prieš turnyrą. Ketvirtadienį pradėjome žaisti, treniruotis. Nuo Kataro geras 10 dienų išvis neliečiau raketės ir gulėjau lovoje, bet, kaip suprantu, tai nesutrukdė šiandienos pasirodymui ir žiūrėsime, kai seksis trečiadienį.

– Kiek jaučiasi viruso pasekmės?

– Normaliai, viskas gerai. Po šiandienos žaidimo galiu pasakyti, kad viskas gerai ir nėra kuo skųstis. Tiesiog dirbsime, žiūrėsime, kursime taktikas ir bandysime viską išpildyti.

– Kaip vertinate antrojo rato žaidėją, amerikietį S. Querrey? Pakankamai seniai žaidėte su juo.

– Jeigu neklystu, paskutinį kartą su juo žaidžiau 2013 metais, pralošiau ir 2012 metais Los Andžele finale. Tai va, žinote, seniai žaidėme, žaidimai tiek mano, tiek jo galbūt pasikeitė, bet dabar labai sunku vertinti, kaip, kas žaidžia, tai matysime. Matysime pagal situaciją, išėję į aikštę.

– Kada atvykote į Australiją ir ar pajutote oro užterštumą, dėl kurio skundėsi žaidėjai?

– Atvykau prieš devynias dienas, galima sakyti, dešimt dienų. Ir pirmas dienas užterštumas buvo labai aukšto lygio, tai realiai pastatai, kuriuos dabar matome dešinėje, jų praktiškai nesimatė, viskas buvo tirštuose dūmuose, galima sakyti, nebuvo sveika žaisti. Nors pirmą dieną leido žaisti kvalifikacijos mačus, bet, mano nuomone, tai buvo labai nesąžininga kvalifikacijos žaidėjų atžvilgiu ir turnyras išties, negaliu sakyti, kad atsiprašo, bet labai panikavo, kad turėjo tuo metu leisti tuos žaidimus, nes tai buvo kritinės sąlygos žaidėjų sveikatai.

– Kaip pats apsisprendėte, ar tomis dienomis eiti į atviras erdves?

– Tuo metu treniravomės lauke, bet labai trumpai. Tačiau vengėme lauko, nes iš tiesų buvo grynas dūmų kvapas, lyg prie laužo stovėtumei, tai sportuoti tikrai nesistengėme lauke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.