2020.01.20 06:55

Istorija: į pergalę „Pacers“ vedęs Sabonis pirmas iš lietuvių užfiksavo trigubą dublį

LRT.lt2020.01.20 06:55

Domantas Sabonis naktį iš sekmadienio į pirmadienį įsirašė į NBA istorijos metraščius, o jo atstovaujama Indianos „Pacers“ (28-15) išvykoje pranoko Denverio „Nuggets“ (29-13) krepšininkus. Indianos ekipa varžovus įveikė 115:107 (15:21, 29:29, 30:31, 41:26) ir džiaugėsi penktąją pergalę paeiliui.

Sabonis, ant parketo praleidęs 41 minutę, prie pergalės prisidėjo 22 taškais (9/15 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), taip pat atkovojo 15 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir tapo pirmuoju istorijoje Lietuvos krepšininku, kuriam per NBA rungtynes pavyko surinkti trigubą dublį.

Rezultatyviausiai „Pacers“ gretose žaidė Dougas McDermottas, į savo sąskaitą įsirašęs 24 taškus. Dar po 22 surinko T.J. Warrenas ir Malcolmas Brogdonas.

„Nuggets“ komandoje išsiskyrė serbas Nikola Jokičius, kuris pelnė 30 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Nuggets“ komanda pirmavo didžiąją rungtynių dalį – dar prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui „Pacers“ turėjo 7 taškų deficitą. Rezultatas tapo lygus iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms, kai penkis taškus paeiliui surinko McDermottas.

Likus žaisti 5 minutėms „Pacers“ po taiklaus Sabonio metimo vėl atstatė lygybę, o vėliau dar trys taiklūs lietuvio dvitaškiai bei McDermotto tritaškis suteikė Indianos ekipai 5 taškų pranašumą.

Paskutinę rungtynių minutę varžovams dar pavyko sumažinti atsilikimą iki trijų taškų, tačiau „Pacers“ persvaros nebeišvaistė ir šventė pergalę.

„Pacers“ Rytų konferencijos turnyro lentelėje užima 5-ąją poziciją, „Nuggets” Vakaruose rikiuojasi 3-oje vietoje.

„Pacers“: Dougas McDermottas 24, Domantas Sabonis (15 atk. kam., 10 rez. perd.), TJ Warrenas ir Malcolmas Brogdonas po – 22, Jrue Holiday 14.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 30 (10 atk. kam.), Willas Bartonas ir Jerami Grantas po – 16, Masonas Plumlee 13, Michaelis Porteris Jr. 10.