Sportas

2020.01.19 17:36

Ne vieną kritimą Dakare atlaikęs Gelažninkas: tikrai prireiks kažkiek laiko atsistatyti

atnaujinta 18.31
LRT.lt2020.01.19 17:36

Sekmadienį iš Dakaro ralio sugrįžo ir paskutinis iš startavusių lietuvių – galų gale Vilniaus oro uoste nusileido ir motociklininkas Arūnas Gelažninkas.

Motociklininkas viso ralio metu neišvengė ir sunkumų. Viename iš etapų į vairuotojo kelį pataikė akmuo, kitą kartą nuo motociklo kritęs A. Gelažninkas skriejo kone 40 metrų, taip pat jam buvo prispausta ir koja. Grįžęs namo jis žurnalistams pasakojo, jog skausmus jaučia ir dabar.

„Dar skauda tiek koją, tiek kaklą, tiek nugarą, gal reikės net pasidaryti kažkokius tyrimus. Kažkiek tikrai reikės laiko atsistatyti, nes skausmas vis dar jaučiamas kaip ir viso Dakaro metu“, – kalbėjo lenktyninkas.

Paskutinis dakarietis – namuose: Arūnas Gelažninkas prasitarė vis dar jaučiantis kritimų pasekmes

Viso ralio metu motociklininkas laikėsi ketvirto dešimtuko antroje pusėje ir penkto pirmoje, tačiau paskutinius kelis etapus įveikęs sėkmingu tempu šoktelėjo į viršų ir galutinėje rikiuotėje užėmė 30-ąją vietą.

Lyginant su pernai metais lietuvis dėjo žingsnelį atgal, mat praėjusiame ralyje pavyko užimti 24-ąją vietą.

Bendroje įskaitoje nugalėtoju tapusiam amerikiečiui Ricky Brabecui lietuvis pralaimėjo 8:15:51 val.

Paprašytas apibendrinti visą Dakarą, sportininkas teigė, jog dabar labiausiai nori pailsėti.

„Dabar norisi poilsio, bet šiaip mintys geros, visada laukiu Dakaro, bet kai jis baigiasi irgi būna džiugu, nes jaučiamas palengvėjimas.

Tikslai šiemet buvo kitokie, bet šiemet buvo kitoks ralis nei tikėjausi, nei kiti tikėjosi. Buvo ir techninių problemų, buvo ir stiprus kritimas, kuris paskui padarė įtaką mano važiavimo greičiui.

Esu patenkintas tuo, kad esu finiše . Vieta nėra tokia prasta, tad esu patenkintas“, – reziumavo savo pasirodymą lenktyninkas.

Paprašytas įvertinti skirtumus tarp trasos Pietų Amerikoje ir Saudo Arabijoje, A. Gelažninkas, kaip ir jo kolegos išskyrė kopų nebuvimą.

„Manau, kad trasos buvo greitos, labai skyrėsi nuo Peru. Aš važiavęs tik du Dakarus, galiu lyginti tik juos du, bet Peru dominavo techniškos kopos, sudėtingos, tikrai reikėjo paplušėti jas įveikiant.

Čia nesutikome tokios vietos, kad reiktų įdėti daug pastangų įveikiant kokį kalną. Dominavo didelis greitis, o man po to kritimo buvo tikrai daug baimės kristi dar, gal nesąmoningai, bet pasąmonė mane stabdė“, – pasakojo motociklininkas.

Paklaustas apie tai, ar planuoja kitais metais Dakare dalyvauti trečią kartą, A. Gelažninkas buvo optimistiškas.

„Manau, kad turiu puikius partnerius, jei jie liks su manimi, bus ir trečiasis Dakaras. Gal kitąmet prisijungs ir kitos valstybės, gal visas Dakaro ralis bus didesnis“, – svarstė pašnekovas.

Šių metų Dakaras taip pat buvo pažymėtas ir tamsiomis spalvomis, mat trasoje, pirmą kartą nuo 2016-ųjų žuvo lenktynininkas – tai buvo portugalų motociklininkas Paulo Goncalvesas.

Kaip sakė A. Gelažninkas, tokie įvykiai paveikė ir kitus vairuotojus bei papasakojo, nors apie dar vieną rimtą incidentą nebuvo viešai skelbiama.

„Tas vis tiek turi įtakos, susimąstai. Vienuoliktą dieną krito ir kitas motociklininkas, kuriam gyvybę dabar paliko tik aparatai. Šis Dakaras toks tragiškesnis, dar ir dėl to, kad buvo toks didelis greitis“, – pasakojo lietuvis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.