Sportas

2020.01.19 12:58

Įspūdingas jaunosios ukrainietės šuolis – pasiketas sezono rekordas

LRT.lt2020.01.19 12:58

Nepraėjus net keturiems mėnesiams nuo tada, kai Dohoje vykusiame Pasaulio lengvosios atletikos čempionate įveikė sau rekordinį 204 centimetrų aukštį, Ukrainos šuolininkė į aukštį Jaroslava Mahučik savo šalyje vykusiose varžybose pasiekė jaunimo (U20) pasaulio rekordą uždarų patalpų varžybose.

Dar praėjusį sezoną sportininkė pakartojo buvusį rekordą (199 cm), o šeštadienio varžybose šią ribą pasiekė nesunkiai – jai lengvai pakluso tiek 186, tiek 189, tiek ir 195cm aukščiai, o buvusią rekordinę 199cm ribą ukrainietė įveikė antru bandymu.

Artimiausia ukrainietės varžovė iš kovos pasitraukė dar ties 186cm aukščiu, tad daugiau nei valandą J. Mahučik varžėsi viena su savimi. Įveikusi 199 cm aukštį ji nusprendė kartelę pakelti dar aukščiau ir taikytis į naująjį pasaulio rekordą (201cm).

Atletė šį aukštį beveik įveikė antru bandymu, tačiau kartelė sudrebėjo ir nukrito. Nepaisant to, ukrainietė išlaikė susikaupimą ir po trečiojo bandymo, kuris buvo sėkmingas, nubėgo džiaugtis pas savo ilgametę trenerę Tatjaną Stepanovą.

Su 201cm rezultatu ji ne tik pasiekė pasaulio jaunimo rekordą, bet ir pakartojo nacionalinį šalies uždarų patalpų rekordą, kurį dar 2008-aisiais pasiekė Vita Palamar.

J. Mahučik taip pat pagerino geriausią šio sezono uždarų patalpų rezultatą, aplenkusi 200cm aukšį anksčiau įveikusią tautietę Juliją Levčenką. Šios dvi atletės šiemet pirmą kartą tarpusavyje susikaus sausio pabaigoje varžybose Kotbuse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.