Naujienų srautas

Sportas2020.01.18 21:27

Skaičiais po pergalės pasidžiaugęs Adomaitis: jei taip žaisime, mus sustabdyti bus labai sunku

LRT.lt 2020.01.18 21:27

Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygoje grįžo į pergalių kelią, kai namuose be didesnių duobių 92:69 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Po rungtynių vilniečių treneris Dainius Adomaitis liko patenkintas savo ekipos pasirodymu.

Strategas pagyrė komandą garsiai palaikiusius sirgalius ir išskyrė puikią gynybą bei solidų dalinimąsi kamuoliu.

„Pirmiausia, labai ačiū sirgaliams, – pradėjo D. Adomaitis. – Tokia atmosfera duoda energiją, atsidavimą ir man, kaip treneriui, yra žymiai lengviau užkurti žaidėjus, išsireikalauti. Jeigu mes žaisime su tokiais skaičiais, kaip 69 praleisti taškai ir 27 rezultatyvūs perdavimai, būsime komanda, prieš kurią laimėti bus labai sunku.

Tai yra pagrindinis dalykas, ką akcentavome, ir kur anksčiau buvo mūsų problemos. Gynyboje tie skaičiai būdavo per dideli. Vyrai šaunuoliai, žaidė agresyviai, nepralaiminėjo dvikovų vienas prieš vieną. Vienintelis dalykas, kuris gali netekinti, tai – Tomo Delininkaičio tritaškiai prieš mus antras rungtynes iš eilės. Klaipėdoje – 4 iš 4 tritaškių, šiandien – 5 iš 5. Bet patys matėte, kokie buvo tie trys tritaškiai, fantastiniai“.

– Kokia yra Martyno Echodo traumos situacija?

– Pirmadienį jam darys magnetinį rezonansą ir bus aišku. Dabar iš daktarų žinios yra tokios, kad lūžių, atrodo, nėra, bet negaliu spėlioti.

– Jis susižeidė labiau čiurną ar pėdą?

– Labiau čiurną, bet tai yra daugmaž toje pačioje vietoje. Pirmadienį bus aiškesnės informacijos.

– Dovis Bičkauskis pataikė 4 tritaškius iš 5, kiek jam reikėjo tokių rungtynių?

– Manau, tai buvo labai svarbu. Esame labai patenkinti Dovio darbu, jo atsidavimu rungtynėse. Faktas, jis daro pažangą kiekvienose rungtynėse. Jis nėra žaidęs dvejų rungtynių per savaitę LKL ir Europos taurėje iki šio sezono. Jam tai nauja, bet jis labai greitai mokosi. Jis nusipelnė tokių rungtynių.

– „Neptūnas“ suklydo 20 kartų. Kiek likote patenkintas intensyvumu gynyboje?

– Taip, perėmėme devynis ar dešimt kamuolių. Tokia gynyba automatiškai suteikia tau lengvų taškų.

– Karolis Giedraitis gavo daug pasitikėjimo, ypač rungtynių pabaigoje ir žaidė drąsiai. Ar esate patenkintas juo?

– Esame patenkinti visais jaunais žaidėjais ir norime, kad jie žaistų daugiau, ypač kai šiuo metu mūsų didžiausias prioritetas yra Europos taurės „Top 16“ etapas. Kai laimėjome prieš Stambulo „Galatasaray“ išvykoje, dabar turime tuos šansus, žiūrime tas minutes, kurias gauna pagrindiniai žaidėjai. Norime, kad mūsų jauni žaidėjai sėkmingai išnaudotų savo laiką žaisdami LKL.

– Cameronas Bairstow irgi sužaidė vienas geresnių rungtynių, taip pat buvo aktyvus po krepšiais. Kiek jam reikėjo tokio mačo ir kiek jis dar kenčia nuo sveikatos bėdų?

– Jam dabar yra svarbiausia, kad jis nebeturėtų tų sveikatos problemų. Jis yra visiškas profesionalas iki kaulų smegenų. Žino, ką daro, kartais ateidamas pas mediką dar prieš užduodamas klausimą jau pats žino atsakymą. Jis yra labai išsilavinęs žmogus ir savo profesijos fanatikas. Mums dabar svarbiausia paskirstyti tas minutes. Ir patys matote, kokį darbą jis atlieka po krepšiu, tą nematomą, nešvarų tiek puolime, tiek ir gynyboje. Nors statistikoje to nėra, džiugu, kad ir toje statistikoje yra kažkokių skaičių. Pasikartosiu, norime, kad jis būtų sveikas ir to jam linkime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi