Sportas

2020.01.18 12:11

Iš Dakaro ralio grįžęs Vanagas džiaugsmu netryško: nesijaučiame pateisinę savo lūkesčius

LRT.lt2020.01.18 12:11

Šeštadienio rytą iš Dakaro ralio grįžo pirmasis lietuvių ekipažas – 15-ąją vietą bendroje mašinų įskaitoje užėmęs Benediktas Vanagas kartu su šturmanu iš Portugalijos Filipe Palmeiro.

Lietuvio ir portugalo Filipe Palmeiro ekipažas galutinėje Dakaro įskaitoje užėmė 15-ąją vietą. Toks rezultatas – keturiomis pozicijomis žemesnis, negu pernai užfiksuota rekordinė B. Vanago 11-oji vieta.

Nuo varžybų nugalėtojo Carloso Sainzo B. Vanagas po dvylikos etapų atsiliko 7:05:53 val.

Pagerinti istorinį pasiekimą B. Vanagui sutrukdė septintasis šių metų Dakaro ralio etapas, kuriame važiuojant lygia trasos danga nulėkė lenktynininko automobilio ratas. Gedimo šalinimas kainavo ne tik daugiau nei 2 valandas, bet ir vietą automobilių įskaitos dešimtuke.

Į Lietuvą sugrįžęs Benediktas Vanagas: šis Dakaras buvo kitoks

„Nesijaučiame nuveikę kažką ypatingo, jog tiek daug jūsų čia matytume, – į žurnalistus ir sirgalius oro uoste kreipėsi Benediktas Vanagas. – Nesijaučiame, jog įgyvendinome savo lūkesčius, jūsų lūkesčius.

Viena grubi klaida mums kainavo galimybę net teoriškai pakovoti dėl aukštesnių pozicijų, dėl to yra liūdna.

Labai nesmagu dėl to, kas atsitiko Vaidui (Vaidotui Žalai – LRT.lt), bet toks yra sportas. Mums šis Dakaras buvo vienas ramiausių iš visų įmanomų, gal su metais ateina ta branda tiek komandoje, tiek pas mane galvoje ir atrodė, kad viską darėme neblogai.

Dienos pabaigoje, gyvenimo prasme ta 15-ta vieta nėra blogai. Minčių labai daug, buvo nemažai pamąstymų, tai per tą laiką nusimato daugybė įvairaus darbo“, – kalbėjo B. Vanagas.

– Kaip vertinate Dakarą Saudo Arabijoje, kuo skyrėsi nuo Pietų Amerikos?

– Šis Dakaras tikras buvo kitoks, man labai sunku vertinti. Kai kažkas pasikeičia gyvenime, tie pirmieji pokyčiai būna labai įdomūs, bet ar aš labai norėčiau kažką lygiai taip daryti ateityje? Turbūt ne. Suprantu, kad organizatoriai turbūt irgi neišmeta visų kozirių, tai manau, kad kitais metais lenktynės turėtų įgauti tų tikrųjų Dakaro bruožų.

Šiemet visiems labai trūko kopų, tų tikrų Dakaro kopų. Smėlio buvo nemažai, akmenų buvo dar daugiau. Visa Toyota komanda pramušė net 100 ratų, tai buvo tikras padangų žudikas.

– Ar yra kažkas, ką kitais metais darytumėte kitaip?

– Didžiausias pavyzdys – gamyklinės komandos. Geriausiai dirba, geriausiai ruošiasi ir mane yra tas seilėtekis (šypsosi – LRT.lt). Aš suprantu, kad turėsime dirbti, pasiruošti. Gal pagaliau teks pradėti bendrauti su Lietuvos valstybe, kad gal reiktų pradėti daryti kažką rimčiau ir svarbiau.

Su Filipe kalbėjome apie tai, kaip vertiname vienas kito darbą. Principas toks – jo manymu, mūsų komanda tikrai yra šauni. Yra keletas niuansų, ties kuriais reikėtų padirbėti. Tai nėra jokių stebuklingų dalykų, reikia šlifuoti daug smulkmenų. Dabar yra kaip yra.

– Ar tęsis bendradarbiavimas su Filipe Palmeiro?

– Nieko naujo nėra, lyginant nuo lenktynių pradžios – Filipe buvo šių metų projektas. Mums brangus, bet mes, komandos prasme, daug sužinojome ir išmokome, jis mums atidirbo kiekvieną centą, kurį sumokėjome jo komandai.

Kaip bus ateityje nežino niekas. Kas atsitinka vieną kartą nebūtinai atsitiks du, kas atsitinka du kartus – turbūt bus ir trečias. Jis jau dvylika metų yra tos komandos šturmanas, tad pažiūrėsime.

Kalbant apie Dakarą bendrai paėmus, paskutiniai du mėnesiai buvo tikras košmaras, toks, kurio nesitikėjome. Pagrindinio partnerio praradimas, vėliau Sebastiano liga… vis kažkas bandė išmušinėti žemę iš po kojų.

Esu pusėtinas vairuotojas, o jis tikrai yra labai geras šturmanas. Taip, mums reikėjo šlifuotis, bet Dakaras tam yra puiki vieta, tai vienas apie kitą jau žinome nemažai, net ir asmeninius dalykus.

– Dakaras baigėsi, ko galima tikėtis iki kito Dakaro?

– Esame atšaukę žiemos ralį, kuris turėjo būti kitą savaitę, nes žiema neatėjo. Ralio etapas Rusijoje – taip pat neaišku, ar bus. Galėjome skraidintis automobilį, bet nesame tokie turtingi. Tai visa mūsų technika grįš į Marselio uostą ir ją turėsime vasario antroje pusėje ir spręsime, koks mūsų planas.

Su partneriais sudėliosime aiškų modelį, ką veiksime šiais metais. Kad netinginiausime – akivaizdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.