Naujienų srautas

Sportas2020.01.18 00:46

Dėl auklėtinių gynybos nepatenkintas Jasikevičius: nežinau, ką turime padaryti, kad su tiek praleistų taškų laimėtume

LRT.lt 2020.01.18 00:46

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai smagiai startavo Eurolygos rungtynėse Atėnuose, tačiau vietos „Panathinaikos“ pamažu perėmė iniciatyvą, pradėjo bausti svečius už grubias klaidas ir, sėkmingiau sužaidę mačo pabaigą, išplėšė iš kauniečių pergalę 96:94.

„Žalgiris“ pataikė pirmus 9 mestus dvitaškius, tačiau vėliau taikiklis nusimušo, gynyboje atsirado grubios klaidos, kurias PAO pasimėgaudami vertė taškais.

Kauniečių neišgelbėjo ir ne vienas atsiradęs lyderis – net šeši komandos žaidėjai pelnė dviženklius taškų kiekius, tačiau ketvirto kėlinio starte paleistos iniciatyvos susigrąžinti nepavyko, net ir nepaisant Jocko Landale`o ir Nigelo Hayeso bandymų atgaivinti intrigą.

Po rungtynių Atėnuose kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius Lietuvos žurnalistams kalbėjo apie esmines nesėkmės priežastis.

„96 taškai išvykoje yra per daug. Nežinau, ką turime padaryti, kad laimėtume tiek praleidę, nesam tokio lygio komanda ir tas buvo akcentuota prieš rungtynes, per pertrauką, bet vis tiek nesugebėjome. „Panathinaikos“ kažkur sužaidė labai geras rungtynes puolime, reikia nukelti kepurę, bet mes negalime išlošti su tokiais skaičiais“, – kalbėjo Šaras.

– Kaune pralaimėjote vienu tašku, Atėnuose – dviem. Kurių rungtynių kokybe esate patenkintas labiau?

– Kaune gynyboje dar buvo kažkiek geriau, bet puolimas tada buvo tragiškas. Tada kaip tik buvome toje atkarpoje, kai nieko nepataikėme. Šiandien kai kuriais momentais komanda puolime žiūrėjosi fantastiškai. Atrodo, supratome, nors nepilnai.

Taip, esame organizacija, kuri verčia tuos jaunus vaikučius išvykoje apžaisti Madridus, „Panathinaikos“ išvykoje, kur tikrai yra sunku. Bet mes šiuo stiliumi galbūt aplošime, bet neturėsime to gero pergalių-pralaimėjimų procento. Kalbame apie vieną tašką Kaune, kalbame apie du taškus Atėnuose, bet čia yra aibė nepadarytų detalių, baudų ir t.t.

Mes vėl grįžtame prie to paties, kad mūsų geriausias žaidėjas šiandien yra žmogus, kuris visas rungtynes turi problemų su baudomis. Nes jis supranta, ką reiškia būti „Žalgirio“ dalimi ir kai kas savaitę iš tavęs reikalauja perlipti per save. Ir čia ir kitur jis vėl jis naudingiausias, ir grįžta, turi antrą pusę – aišku, kalbu apie Walkupą. Kiti kažkur pasisaugo, pagalvoja. Gal nenorėdami. Kiek rungtynių pralaimėta 1-2 taškais? Tai absoliučios detalės. Mums sunku jas įsisavinti būnant labai jauniems.

– Tų detalių įsisavinimo progreso procese, kokiame taške yra „Žalgiris“?

– Galvočiau, kad lėčiau nei visais mano metais „Žalgiryje“. Lėčiau. Žmonės tikrai tobulėja, tas pats „Žalgirio“ žaidimas su tiek problemų tikrai gražiau žiūrisi pastaruoju metu. Aišku, gražiau žiūrisi, nes mes pataikome. Su tuo pataikymu bet kas žiūrisi žymiai gražiau. Taškas ten, taškas ten, taškas du, trys, ten du... Žiauru kažkiek.

– Kur gynyba sprogo antrajame kėlinyje, kai pirmajame kėlinyje praleidote 18 taškų, bet paskui praradote iniciatyvą, kas nutiko?

– Kai kuriuose dalykuose jie tikrai žaidė gerai. Nenorėjome lipti ant to paties grėblio, kaip Kaune, bandėme išjungti Calathesą. Bet jis sužaidė tikrai geras rungtynes. Prie besikeičiančių situacijų, iš visų pusių, 5 kamuoliais pralošti.. Man nepatiko, kad nepaėmė 4-5 kamuolių, kur, atrodo, jie jau buvo mūsų rankose. Bet vėlgi, čia ta mūsų jaunatvė. Mes vis dėlto dar jauni. Žiūrimės kažkiek gražiau, progresuojam, bet dėl detalių vykdymo, mes progresuojame lėčiausiai per visus pastaruosius metus.

Iš kitos pusės tai logiška – labai daug naujų žaidėjų.

– „Žalgiris šiose rungtynėse sugriebė mažiausiai kamuolių puolime per sezoną, ar tai buvo plano dalis, norint neleisti varžovams bėgti į greitas atakas?

– Ne, buvo akcentuota, kad kai kuriose situacijose jie turėjo Papagiannį. Bandėme jį ištraukti, sekėsi labai gerai, pirmame kėlinyje greitai buvo pasodintas, bet paskui reikia įbėgti ir kovoti iš išorės. Detalės nulėmė viską, deja, keliomis detalėmis praleidome daugiau. Žaidėjams pasakiau, kad momentais žiūrimės tikrai neblogai.

– Lukas Lekavičius gerai startavo pirmoje pusėje, kas po pertraukos jį išjungė?

– Manau, kad skaičiai kartais būna apgaulingi. Manau, Lukas žaidė solidžiau. Dabar jis tokios geros formos, kad jam prieš tokius žmones, kurie prieš jį buvo statomi – Fredette'as ir Papagianis, tokios geros formos Lukui primesti taškų nesunku. Bet jei šnekame, apie kitus dalykus, jis žaidė ne taip gerai. Vėlgi, mes turime pripažinti, kad jam tai ko gero pirmas kartas grįžus į buvusią komandą užsienyje. Jis nelabai gerai žaidė ir grįžęs į Kauną prieš „Žalgirį“. Jie yra jauni, gyveni ir mokaisi. Bet aš esu daug tų rungtynių žaidęs ir tai yra nelengva. Ko gero, iš Luko gavome daugiau nei tikėjomės. Vis tik jam tai buvo labai emocinės rungtynės.

– Kaip į šią areną sekėsi dar dviem žaidėjams – Riversui ir LeDay?

– Manau, kad kaip ir visai komandai – labai gerai puolime, bet prastai gynyboje.

– Pirma dviguba savaitė išvykoje. Ar po šitų naujų patirčių sužinojote kažką naujo apie savo komandą?

– Ne. Jeigu per penkis mėnesius apie juos nesužinojau, tai nieko naujo, ko gero, nesužinosiu. Esu žiauriai patenkintas atsinešimu, tokiu noru, bet kartais geriau bėgti mažiau, bet pradėti bėgti anksčiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi