2020.01.17 23:28

Trilerį Atėnuose pralaimėjęs „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę baigė nesėkme

LRT.lt2020.01.17 23:28

Kauno „Žalgirio“ (6-14) krepšininkai du kėlinius valdė rungtynes Atėnuose, tačiau po pertraukos paleido vietos „Panathinaikos“ (12-8) į priekį, ketvirtajame kėlinyje sugebėjo grįžti į rungtynes, tačiau turėto deficito nebepanaikino ir dvigubą savaitę Eurolygoje baigė nesėkme 94:96 (27:18, 22:28, 17:25. 28:25).

Nuo pat pradžių kauniečiai rungtynėse atrodė pozityviai – per pirmąjį kėlinį svečiai užtikrintai atakavo, tikslą pasiekė visi 8 mesti komandos dvitaškiai, o kauniečiai buvo priekyje 27:18.

Tačiau vėliau aukštesnę pavarą įjungė ir šeimininkai. Jie pristabdė „Žalgirio“ puolimą, patys ne kartą baudė varžovus ir prieš ilgąją pertrauką visiškai sumažino savo atsilikimą (46:49).

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai galutinai perlaužė rungtynes į savo pusę – taikliais metimais žalgiriečius už klaidas baudė Tyrese`as Rice`as, Nickas Calathesas ir Deshaunas Thomasas ir galų gale šeimininkai gavo savo ir persvėrė rezultatą savo naudai – prieš paskutinį kėlinį PAO jau buvo priekyje 71:66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai spurtavo, susikūrė saugesnį pranašumą (78:70) ir, sugebėję jį išlaikyti ir atlaikę visus žalgiriečių bandymus sukurti spaudimą ir paskutinių minučių Jocko Landale`o ir Nigelo Hayeso išpuolius, iškovojo dar vieną pergalę.

Kauniečius į priekį vedė po 16 taškų pelnę Lukas Lekavičius ir Thomasas Walkupas, 13 pridėjo KC Riversas, Jockas Landale`as įmetė 11.

Tuo tarpu graikus tempė 20 taškų pelnęs Tyrese`as Rice`as, Deshaunas Thomasas įmetė 16 ir sugriebė 8 kamuolius, o dar vieną universalų pasirodymą surengė Nickas Calathesas.

Šį kartą jis pats sumetė 14 taškų ir dar 11 kartų asistavo komandos draugams.

Reabilituotis žalgiriečiai bandys kitą penktadienį, kai savo arenoje priims Roko Giedraičio atstovaujamą Berlyno ALBA.

Rungtynių eiga:

Paskutinis ketvirtis svečiams prasidėjo itin prastai. Kauniečiai patys savo atakų rezultatyviai neužbaigė, gynyboje klydo ir tokiu būdų leido PAO atitrūkti nauja rekordine persvara (78:70).

Situacija kauniečių stovykloje nesitaisė ir toliau, netrukus jų deficitas pirmą kartą pasiekė ir dviženklę ribą (72:82). Žalgiriečiai šiek tiek paspaudė varžovus, dvi atakas paeiliui baigė rezultatyviai ir kiek priartėjo (76:82).

Kai jau atrodė, kad žalgiriečiai gali grįžti, du tritaškius iš tos pačios vietos šovė Deshaunas Thomasas ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes kauniečių situacija tapo kritinė (78:89).

Žalgiriečius dar bandė išjudinti du tritaškius pataikęs J. Landale`as (86:91), tačiau Atėnų komanda rezgė ilgas atakas ir labiau priartėti neleido.

Tačiau tada iššovė Nigelas Hayesas. Šis pirma išplėšė kamuolį iš varžovų rankų ir pelnė du taškus su pražanga, vėliau pataikė tritaškį ir, likus žaisti daugiau nei 7 sekundes, žalgiriečiai priartėjo iki dviejų taškų (94:96).

Po trečiojo kėlinio: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 71:66 (18:27, 28:22, 25:17);

Po pertraukos šeimininkai gana greitai išlygino rezultatą, tačiau tritaškį šovė KC Riversas ir Kauno komanda vėl buvo priekyje (52:49).

Kėliniui įsibėgėjant iniciatyvos Atėnų komandoje ėmėsi Tyrese`as Rice`as. Šis į krepšį siuntė vieną metimą po kito ir taip pirmą kartą privertė žalgiriečius atsidurti besivejančių vaidmenyje (59:61).

Likusioje kėlinio dalyje vyravo lygi kova, kur komanda viena kitai atsakydavo taikliais metimais, tačiau finiše sėkmingiau sužaidė šeimininkai. Tritaškį pataikė Deshaunas Thomasas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Nickas Calathesas ir prieš paskutines dešimt minučių žalgiriečiai atsiliko 66:71.

Po antrojo kėlinio: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 46:49 (18:27, 28:22);

Antrajame kėlinyje situacija reikšmingai nesikeitė – svečiai ir toliau kontroliavo situaciją ant parketo ir išlaikė pranašumą (31:24).

Tačiau tada Atėnų komanda pabandė priartėti ir po Tyrese`o Rice`o tritaškio sumažino žalgiriečių persvarą (35:32). Lietuviai bandė atitolti, tačiau du taškus su pražanga pelnė Nickas Calathesas ir kauniečių pranašumas vėl sumažėjo iki trijų (40:37). Žalgiriečiams pabėgti ir toliau nepavyko, priešingai – sėkmingus epizodus gynyboje ir atakoje užfiksavo Wesley Johnsonas ir iš svečių persvaros liko vos vienas taškas (43:42).

Kėliniui einant į pabaigą šeimininkai spaudimą padidino, tačiau daugiausiai Luko Lekavičiaus pastangomis kauniečiai išlaikė persvarą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 49:46.

Po pirmojo kėlinio: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 18:27;

Startinis kauniečių penketukas: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Jockas Landale`as.

Kauniečiai startavo sėkmingais Jocko Landale`o ir Thomaso Walkupo išpuoliais (4:2). Komandos dideliu rezultatyvumu neblizgėjo ir toliau (6:6).

Tačiau tada svečiai spurtavo 6:0 ir įgavo kiek labiau apčiuopiamą persvarą (12:6). Šeimininkai bandė priartėti, tačiau iš viršaus galingai krovė Zachas LeDay, pataikė Lukas Lekavičius ir žalgiriečiai pirmą kartą pabėgo dviženkle persvara (21:11).

Paskutinėmis minutės svečiai atlaikė Atėnų ekipos bandymą prisivyti ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 27:18.