Sportas

2020.01.17 20:23

Paskutinis šansas: „Kibirkštis-MRU“ kausis dėl vietos atkrintamosiose

LRT.lt2020.01.17 20:23

Šį savaitgalį į Vilnių atkeliauja Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda. Be sostinės komandos Vilniuje rungtyniaus Gardino „Olimpia“ iš Baltarusijos, Košicės „Young Angels“ iš Slovakijos ir Ostravos SBS iš Čekijos, pranešama puslapyje bckibirkstis.lt.

Šeštadienį „Kibirkšties-MRU“ komanda susitiks su Čekijos klubu.

„Komanda tikrai pajėgi, tai parodė ir paskutinis Europos lygos turas, kuris vyko jų aikštėje, – pasakojo „Kibirkšties-MRU“ komandos vyriausiojo trenerio asistentas Gitautas Kievinas. – Kaunasi dėl kiekvieno aikštės centimetro. Išanalizavus žaidimą, radau vietas, kur bandysime stabdyti, treniruotėse dirbome, reikės viską perkelti į rungtynes. Gynyboje aukštos žaidėjos nėra vikrios, bandysime jas atakuoti. Starto penkete žaidžia keturios legionierės, turi pajėgias dvi nuo suolo kylančias vietines žaidėjas“.

Sekmadienį „Kibirkšties-MRU“ lauks Slovakijos klubo egzaminas.

„Jauna komanda, žaidžia greitą krepšinį, – sakė G.Kievinas. – Kelias legionieres pakeitė į naujas, tai sunku pasakyti, kaip atrodys prieš mus. Man jos nepaliko didelio įspūdžio, bet jos naujokės, tai normalu. Tikslas – stabdyti greitą žaidimą, neįsivelti į jų pasiūlymą tempą, bandysime primesti savąjį ir atakuoti per silpnas vietas“.

„Kibirkšties-MRU“ komanda savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 3 nesėkmes, o turnyro lentelėje užima 7-ą vietą tarp 8 komandų. Tačiau dvi pergalės atvertų kelią į atkrintamas kovas, kur pateks keturios geriausios grupės komandos.

„Manau, kad neslėgs psichologinė atsakomybė, merginos profesionalės, turime patyrusių žaidėjų, kurios perduoda patirtį jaunimui. Merginos supranta situaciją ir parodys viską, ką moka, – vardino treneris. – Žaisime namuose, tai lyg šeštas žaidėjas, o mums reikia sirgalių palaikymo. Merginos stengiasi, dirba, atsakingai ruošiasi“

Visai „Kibirkšties-MRU“ komandai bus labai reikalingas žiūrovų palaikymas ir tikisi, kad jas palaikys pilna salė.

„Čia žaidžia moterys ir joms labai svarbu palaikymas, – kalbėjo G.Kievinas. – Dėmesys moterims yra privalomas, tačiau mes negalima atvesti žmonių į salę per prievartą. Reikia, kad jie patys ateitų, būtų užsivedę ir norėtų palaikyti komandą. Kaip aš sakau, geriau 10 žiūrovų, kurie nuoširdžiai palaiko, o ne 100, kurie atėję lyg į lažą. Mūsų komanda turi nemažai sirgalių, bet ne visada jiems pavyksta ateiti, kai žaidžiame darbo dienomis, tai tikiuosi, kad savaitgalį jų sulauksime daug, su šypsenomis veiduose ir skanduotėmis“.

Europos moterų krepšinio lygos turo tvarkaraštis Vilniuje:
(M.Romerio universitetas, Ateities g. 20)

01-18 16 val. Gardino „Olimpia“ – Košicės „Young Angels“
01-18 19 val. Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ – Ostravos SBS

01-19 10:30 val. Ostravos SBS – Gardino „Olimpia“
01-19 13:30 val. Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ – Košicės „Young Angels“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.