Sportas

2020.01.17 18:18

Didžiuliais sunkumais Dakarą užbaigęs Žala: gyvenimas sako, kad nesėkmės kažkada baigsis

LRT.lt2020.01.17 18:18

Pirmas pirmame greičio ruože, paskutinis – paskutiniame. Tokią neįtikėtiną istoriją šių metų Dakaro ralyje užfiksavo lietuvių Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Netikėtų problemų trasoje susilaukė lietuviai finišavo jau saulei nusileidus ir sakė, jog buvo neįtikėtinai sunku.

Bendroje įskaitoje prieš paskutinį etapą V. Žala žengė aukščiausiai iš lietuvių – 15-as. Lenktynininkas daugiau nei 50 minučių lenkė pozicija žemiau buvusį Benediktą Vanagą, tačiau lenktynininko ekipažas įsirėžė į akmenų krūvą ir pažeidė ratą, kurio pataisyti savo jėgomis lenktynininkas su šturmanu negalėjo.

Sulaukę pagalbos iš „X-Raid“ sunkvežimio, „Agrorodeo“ komandos atstovai pagaliau sutaisė savo automobilį ir pajudėjo finišo link.

Jie finišavo paskutinėje, 62-oje vietoje, o bendroje įskaitoje nukrito iki 26-osios.

Finišavę lenktynininkai atskleidė, jog laukti pagalbos jiems reikėjo ne vieną valandą. Kadangi buvo ne tik nuplėštas priekinis dešinysis ratas, bet ir sugadinta jo konstrukcija, teko visą ją išmontuoti ir laukti pagalbinio sunkvežimio su reikalingomis dalimis.

Negana to, ruože ženkliai suprastėjo S. Jurgelėno sveikata – šis dar prieš startą išgėrė vaistų nuo skausmo, tačiau dienai netikėtai užsitęsus, vaistai prarado poveikį, tad paskutinius kilometrus jis įveikė su didžiuliu skausmu. Kaip sakė V. Žala – labiau kenčiančio žmogaus jis nebuvo matęs savo gyvenime.

Po finišo su žurnalistais V. Žala ilgai nebendravo, tačiau pajuokavo, jog turėtą sėkmės dalį išnaudojo jau pirmame ralio etape.

„Toks vaizdas, kad turėjome sėkmės kreditą, jį paklojome per pirmą dieną, o vėliau jau kritome gilyn. Gyvenimas sako taip, kad nesėkmės kažkada baigsis ir kažkada vėl turi prašviesėti, tad dabar lauksime, kol prašviesės“, – kalbėjo lenktynininkas.

V. Žala taip pat atskleidė, jog tokiomis sąlygomis finišuoti buvo neįtikėtinai sunku ir reikėjo didelių valios pastangų, norint užbaigti pradėtą darbą.

„Buvo gili duobė, bet išsikapanojome, nors dykumoje buvo lengva nuleisti rankas, nes ir laikas spaudė, ir ne visas reikiamas dalis turėjome, reikėjo laukti sunkvežimio, ilgai užtrukome, kol jį prisišaukėme“, – aiškino V. Žala.

Kuriozų vos nebuvo išvengta jau ir finiše – pasiekus finišą visi ekipažai turi pravažiuoti podiumu, kad galėtų atsiimti savo medalius.

Natūralu, kad lietuviai tai padarė paskutiniai iš visų, tačiau dar įdomiau tai, jog į tam skirtą laiką jie spėjo vos vos – jei būtų atvykę dviem minutėmis, Dakarą įveikusiems skirto medalio jie būtų negavę.

Į Lietuvą V. Žala ir S. Jurgelėnas grįš šeštadienio vakarą.