Sportas

2020.01.17 17:57

FIFA atstovas gyrė Lietuvos arenas: klaidingai naudojate krepšiniui

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.17 17:57

Likus devyniems mėnesiams iki pasaulio salės futbolo čempionato Lietuvoje skambant sutartinėms pristatytas oficialus turnyro logotipas. Jo kūrėjai norėjo pabrėžti mūsų šalies gamtos grožį ir technologinę pažangą. Tai bus pirmasis Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) renginys Lietuvos istorijoje. Svečiai liko patenkinti Lietuvos krepšinio arenomis, kurios šių metų rugsėjį virs salės futbolo aikštėmis.

Po 24 metų pertraukos svarbiausias salės futbolo turnyras sugrįžta į Europą ir jis buvo patikėtas mūsų šaliai. Nors Lietuvos futbolas ir gera infrastruktūra yra sunkiai suderinami, salės futbolui mūsų resursai yra tinkami. FIFA turnyrų vadovas Jaime Yarza juokavo, kad lietuviai juos klaidingai naudoja krepšiniui.

„Tai yra krepšinio arenos, bet jos puikiai tinka salės futbolui. Todėl mes galime jas naudoti ir šiam dideliam renginiui. Reikia tik mažų pakeitimų, kad jos būtų geriausios kokybės salės futbolui. Tai ką pamatėme šiandien įrodo, kad Lietuva gali organizuoti tokio dydžio renginius ir tai daryti tinkamai. Lietuva turi patirties organizuodama didelius renginius – Europos krepšinio čempionątą arba salės futbolo atranką praėjusiais metais. Manau, kad puikios arenos ir atsidavimas įrodys, kad Lietuva yra fantastiškas bet kokio renginio organizatorius“, – pagyrų mūsų šaliai negailėjo ispanas.

FIFA 2020 m. Pasaulio salės futbolo čempionato oficialios emblemos pristatymas

Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad organizacinio komiteto laukia daug darbo, bet toks renginys vertas triūso: „Turime labai gražią ir gerą infrastruktūrą, kad ir kaip tai gal keistai skambėtų. Dėl to, kad Lietuvoje vyko Europos krepšinio čempionatas 2011 metais. Jau pristatėme logotipą, artimiausiu metu pristatysime ir talismaną. Pradėsime socialines akcijas. Tai aptarėme ir su ministru. Suprantame tą išliekamąją vertę viso šio čempionato. Ne tik infrastruktūrinę – turėsime gerą parketą, bet ir vaikų švietimą. Kad jie žiemos metu eitų į salę ir pradėtų žaisti salės futbolą, nes mūsų klimato sąlygos tai diktuoja.“

Šeimininkų teisėmis pasaulio čempionate varžysis ir Lietuvos salės futbolo rinktinė. Federacijos prezidentas ir buvęs futbolininkas Tomas Danilevičius prisipažino, kad pavydi mūsų žaidėjams.

„Pavydas tas toks teisingas. Aš jiems pavydžiu, nes aš manau, kad kiekvieno žaidėjo svajonė dalyvauti pasaulio čempionate. Ir jie turi tokią galimybę. Jeigu kažkas nesupranta, ką reiškia FIFA pasaulio čempionatas, tai gali google patikrinti. Tai proga visai tautai ateiti į arenas ir palaikyti savo komandą“, – kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinei atstovavęs puolėjas.

Organizatoriai detaliai paaiškino ir logotipo idėją, kuri jungia Lietuvos gamtą ir technologinius pasiekimus.

Emblemos pagrindą sudaro pavaizduotas sodriai žalias kraštovaizdis, papuoštas ąžuolo lapais. Tai tvirtybės simbolis – Lietuvoje šimtmečiais garbinami čia augantys ąžuolai. Aukštyn einančios linijos atkartoja linijų eilę iš FIFA Futsal pasaulio taurės prizo, o Lietuvos vėliavos spalvos simbolizuoja dirbamas žemes ir pievas. Atvaizduotas kraštovaizdis pabrėžia Lietuvos pasiryžimą išsaugoti natūralią šalies gamtą.

Viršutinė emblemos dalis buvo įkvėpta Lietuvos moderniųjų technologijų industrijos. Lazerių spinduliai kyla į dangų link stilizuotos salės futbolo aikštės, primindama apie šalies pasiekimus mokslo ir aukštųjų technologijų pramonės srityje.

24 komandų pasaulio čempionatas vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nuo rugsėjo 12 iki spalio 4 dienos. Oficialus pasaulio salės futbolo čempionato transliuotojas – LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt