Sportas

2020.01.17 12:29

Lekavičius: su Pitino „Panathinaikos“ jaučiasi laisviau

LRT.lt 2020.01.17 12:29

Po pergalės Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ ekipą Kauno „Žalgirio“ krepšininkų Atėnuose laukia dvikova su šeštą vietą Eurolygoje šiuo metu užimančiu „Panathinaikos“ klubu, skelbiama tinklalapyje zalgiris.lt.

Ką reiškia rungtyniauti OAKA arenoje ir vilkėti aikštės šeimininkų marškinėlius, puikiai žino Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Lukas Lekavičius. 25-erių krepšininkas Atėnų ekipos garbę gynė 2017–2019 metais.

Rungtynių išvakarėse žalgirietis su „Žalgiris TV“ pasidalino mintimis apie sugrįžimą į Atėnus, varžovų lyderį Nicką Calathesą ir trenerį Ricką Pitino.

„Smagu sugrįžti. Šioje arenoje buvo visko – ir gerų rungtynių, ir blogų momentų, bet tikrai pasiilgau šios arenos. Spaudimo tikrai nėra, galbūt jaučiu papildomą motyvaciją, taip pat, kaip pernai žaisdamas prieš „Žalgirį”. Kažkoks kitoks jausmas, tad dabar bus taip pat. Stengsiuosi dvigubai“, – kalbėjo dukart Graikijos čempionas.

Kai pirmojo Eurolygos rato metu Kaune „Panathinaikos“ laimėjo rezultatu 86:85, komandą treniravo graikas Georgios Vovoras. Šiuo metu prie komandos vairo vėl stovi jau anksčiau ekipai vadovavęs R.Pitino. Pasak Lietuvos rinktinės nario, varžovų ekipa su R.Pitino yra pasikeitusi.

„Manau, kad jie tikrai kažkiek pasikeitė. Komanda jaučiasi laisviau, nes kiek atsimenu ir pernai, viskas buvo paremta laisvu ir greitu puolimu, kuris jiems tikrai tinka. Nors jie ir taip buvo agresyvūs puolime, manau, kad su šiuo treneriu jie puolime tapo dar geresni. Manau, kad patys galime juos nubausti puolime. Tai nėra labai įspūdingai besiginanti komanda, turi silpnų vietų, tad jei puolime išliksime kantrūs ir atakuosime juos ten, kur norime – turėsime šansų“, – apie varžovus atsiliepė L.Lekavičius.

Daugiausiai problemų Kaune „Žalgiriui“ pirmose tarpusavio rungtynėse pridarė varžovų žvaigždė N.Calathesas, kurį L.Lekavičiui tekdavo dengti ir treniruočių metu Atėnų klube

„Kaip ir visi žino, pas jį nėra įspūdingas pataikymas, bet prieš mus dažniausiai pataiko tie, ties kuriais rizikuojame. Tai yra žaidėjas, kuris gali daugmaž viską. Jis tiek gerai ginasi, puikiai puola. Viskas yra pastatyta ant jo“, – apie varžovų lyderį kalbėjo žalgirietis.

Rungtynės Atėnuose penktadienį Lietuvos laiku prasidės 21.30 val.