2020.01.17 12:24

Dakaro ralio nugalėtoju trečią kartą karjeroje tapo Carlosas Sainzas

Visi laimėtojai
LRT.lt2020.01.17 12:24

Penktadienį finišavo paskutinis šių metų Dakaro ralio varžybų etapas. Dėl vykstančių statybų sutrumpintame greičiuo ruože dalyviai įveikė 167 km ir išsiaiškino geriausiuosius visose įskaitose.

Automobilių įskaitoje dar prieš lemiamą greičio ruožą lyderiu buvo ispanas Carlosas Sainzas. 58 metų lenktynininkas išlaikė lyderio titulą ir, finišavęs 6-as (+3:56 min), užsitikrino trečią karjeroje Dakaro ralio nugalėtojo titulą.

Ypač atkakli kova vyko dėl antros vietos, kurią dar prieš paskutinį greičio ruožą užėmė „Misteris Dakaras“ – prancūzas Stephane`as Peterhanselis. Visgi tituluotą prancūzą aplenkė katarietis Nasseras Al Attiyahas, laimėjęs 12-ą etapą ir bendroje įskaitoje į trečią vietą nustūmęs S. Peterhanselį.

Varžybų debiutantas ir dukart „Formulės 1” čempionas ispanas Fernando Alonzo puikiai pasirodė Dakaro ralyje ir bendroje įskaitoje liko 13-as.

Motociklininkų įskaitoje pirmą kartą karjeroje tapo Ricky Brabecas. Lenktynininkas tapo pirmuoju amerikiečiu, laimėjusiu motociklų klasėje.

Paskutiniame greičio ruože R. Brabecas užėmė antrą vietą ir tik 53 sekundėmis nusileido etapo nugalėtojui čiliečiui Jose Ignaciui Cornejui Florimui.

Antrą vietą bendroje įskaitoje užėmė čilietis Pablo Quintanilla, nuo R. Brabeco iš viso atsilikęs 16:26 min. Trečia vieta atiteko australui Toby Price`ui (+24:06 min).

Keturračių klasėje nugalėjo ir trečią čempiono titulą iškovojo čilietis Ignacio Casale. Antrą vietą bendroje įskaitoje iškovojo prancūzas Simonas Vitse (+18:24 min), trečią – lenkas Rafalas Sonikas (+1:04:15 val).

Bagių įskaitoje triumfavo amerikietis Casey Currie. Antrą vietą užėmė rusas Sergejus Kariakinas (+39:12 min), trečia vieta atiteko čiliečiui Franciskui Lopezui Cantardui (+52:36 min).

Sunkvežimių klasėje užtikrintai triumfavo 2014 metų čempionas iš Rusijos Andrejus Karginovas. Antrą vietą, nuo nugalėtojo atsilikęs 42:26 min, užėmė rusas Antonas Šibalovas. Trečią – baltarusis Siarhejus Viazovičius (+2:04:42 val).