Sportas

2020.01.17 08:48

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: paskelbti paralimpinio sporto geriausieji

LRT.lt2020.01.17 08:48

Ketvirtadienį viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ įvyko „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”. Renginyje pagerbti ir apdovanoti ryškiausi praėjusių metų paralimpinio sporto veidai: penki geriausi 2019-ųjų sportininkai, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai, dešimt sėkmingiausių šalies neįgaliųjų sporto klubų, skelbiama pranešime spaudai.

aureatai apdovanoti piniginėmis premijomis, jiems įteikti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigti prizai.

Paralimpinio sporto apdovanojimai, pirmą kartą įvykę su 2019 m. pristatyto judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava, prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžiu.

„Mieli paralimpiečiai, jūsų esami ir būsimi laimėjimai – ne vien iškovoti medaliai, bet ir nuolat laužomi stereotipai. Esate daugiau nei profesionalūs sportininkai. Jūs kartu ir mokytojai, iš kurių kiekvienas gali pasisemti ištvermės ir atkaklumo žengti į priekį ir nesustoti. Nes didžiausia žmonių negalia gyvenime – tai per didelė nesėkmės baimė, neleidžianti net pradėti eiti svajonės link.

Ačiū už tai, kad įkvepiate neriboti iššūkių, o kelti iššūkius tik ribotumui. Tegul „Parateam Lietuva“ simbolis – gilė – kiekvienam iš mūsų reiškia visada greta esančią naujos pradžios galimybę“, – laišku į paralimpinio sporto bendruomenę kreipėsi G. Nausėda.

Iš G. Nausėdos patarėjo Pauliaus Baltoko estafetę perėmęs Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius savo kalba paskelbė apdovanojimų pradžią – į sceną pakviesti metų geriausieji.

Į geriausių sportininkų penketuką patekusiam lengvaatlečiui Kęstučiui Skučui apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. K. Skučas praėjusių metų pasaulio čempionate Dubajuje pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą 1500 m vežimėlių lenktynėse.

„Manau, kad tikras sportininkas yra tas, kuris įveikia didžiausią savo priešininką, o didžiausias savo priešininkas sau visada pirmiausiai esu aš. Jeigu aš perlipu per save, jeigu įveikiu tai, ko negalėčiau įveikti, aš tada galiu vadinti save sportininku. Ir kiekvienas iš jūsų gali didžiuotis tuo, kad jūs savo pasiekimais privertėte kitus stebėti, kitus siekti, kitus didžiuotis visais mumis. Kiekvienas siekiate savo pasiekimų, bet jie tampa Lietuvos pasiekimais“, – sakė V. Pranckietis.

Kartu su K. Skuču į penketuką pateko dar du lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis, kurie irgi apdovanoti už aukštus rezultatus planetos pirmenybėse. A. Skuja Dubajuje dukart gerino savo asmeninį rekordą rutulio stūmimo sektoriuje ir finišavo šeštas. J. Spudis ieties metime pagerino ne vienus metus nejudintą asmeninį rezultatą ir užėmė septintą poziciją.

Deimanto Jusio auklėtiniams A. Skujai ir J. Spudžiui apdovanojimus įteikė atitinkamai Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir „Toyota Baltic“ atstovas Marek Maide.

Geriausiųjų penketuke – dviejų Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjų vardai. Golbolo rinktinei praėję metai buvo ypatingi: iškovotas paralimpinis bilietas į Tokiją ir Europos čempionato bronza.

Mantą Panovą, tapusį rezultatyviausiu paralimpinio atrankos turnyro JAV žaidėju (36 įvarčiai) ir atvedusį Lietuvos rinktinę į 2020 m. Tokijo paralimpiadą, o vėliau ir į Senojo žemyno pirmenybių bronzą, apdovanojo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

J. Pažarauskas, tradiciškai stabiliu ir solidžiu žaidimu taip pat svariai prisidėjęs prie JAV iškovoto paralimpinio kelialapio ir pelnytos Europos čempionato bronzos, apdovanojimą atsiėmė iš advokatų kontoros „Triniti“ partnerės Vilijos Viešūnaitės rankų.

Kiekvienam geriausiųjų penketuko sportininkui įteikti tūkstančio eurų vertės čekiai, o jų treneriams – laisvalaikio prizai: viešnagė sostinės viešbutyje „Vilnius Grand Resort“.

Tūkstančio eurų premijomis apdovanoti „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai. „Metų proveržiu“ tapo bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri užėmė ketvirtą vietą Londono maratone ir pirmoji iš Lietuvos sportininkų iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Bėgikei apdovanojimą įteikė „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovas Vaidotas Gurskus.

Bėgikės treneris Linas Balsys paskelbtas „Metų treneriu“. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre kūno kultūros mokytoju dirbantis L. Balsys pats yra Atėnų paralimpiados prizininkas maratono rungtyje. Dabar L. Balsys patirtį perduoda A. Garunkšnytei. Ji taps pirmąja Lietuvos moterimi paralimpinių žaidynių maratono varžybose. L. Balsį apdovanojo atlikėjas Donatas Montvydas.

Specialų apdovanojimą nominacijoje „Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“ M. Bilius įteikė pagrindinio paralimpinio sporto partnerio UAB „Euloto“ direktoriui Mantui Lebedžinskui.

„Kalbėdami apie metų geriausius, turime nepamiršti, kas padeda sportininkams siekti aukštumų. Tai – mūsų partneriai ir rėmėjai. Pavyzdžiui, papildomi Aušros Garunkšnytės, Lietuvos golbolo ekipos rinktinės startai, Lietuvai lėmę vietas Tokijuje, finansuoti iš rėmėjų lėšų. Labai vertiname savo partnerius ir rėmėjus, jų stabilią ir labai reikalingą paramą. Jautėme pareigą įsteigti šią nominaciją.

Prasidėjo labai svarbūs paralimpiniai metai. Visiems sportininkams linkiu, kad išsipildytų svajonė. O svajonė yra aiški – Tokijo žaidynės. Tikiu, kad garbingai atsovausime Lietuvai“, – sakė M. Bilius.

M. Bilius tradiciškai apdovanojo dešimt neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais 2019 m. veikė sėkmingiausiai ir pasiekė geriausių rezultatų. Klubams atiteko premijos – po tūkstantį eurų.

Per du šimtus renginio svečių savo dainomis nudžiugino atlikėjai Donatas Montvydas ir Gražvydas Sidiniauskas, humoro pasirodymą surengė Aistė Krušinskaitė. Dar vienu nuotaikingu vakaro akcentu tapo pokalbis apie paralimpinį sportą su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.

„Vilnius Grand Resort“ viešbutyje vykusį renginį „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” vedė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Geriausių 2019 m. sportininkų penketukas:

Kęstutis Skučas (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato vežimėlių 1500 m lenktynėse

Andrius Skuja (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato rutulio stūmimo rungtyje

Jonas Spudis (lengvoji atletika) – 7 vieta pasaulio čempionato ieties metimo rungtyje

Mantas Panovas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

Justas Pažarauskas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

„Metų proveržis“: Aušra Garunkšnytė (lengvoji atletika) – 4 vieta Londono maratone

„Metų treneris“: Linas Balsys (lengvoji atletika) – auklėtinė Aušra Garunkšnytė

„Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“: UAB „Euloto“

Geriausi 2019 m. Lietuvos neįgaliųjų sporto klubai:

Alytaus „Alytupis“

Kauno „RSK“

Marijampolės „Siekis“

Šiaulių „Entuziastas“

Šiaulių „Šiaulietis“

Vilniaus „Feniksas“

Kauno „Sveikata“

Panevėžio „Šviesa“

Šiaulių „Perkūnas“

Vilniaus „Šaltinis“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt