Sportas

2020.01.17 09:27

NBA trenerių giriamas Sabonis turi rimtus argumentus žaisti „Visų žvaigždžių“ rungtynėse

LRT.lt2020.01.17 09:27

Indianos „Pacers“ centro puolėjas Domantas Sabonis turi realią galimybę pirmą kartą nuo 2005 m. įrašyti Lietuvos vardą NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Įspūdingą sezoną žaidžiantis Domantas negali patikėti, kad yra taip arti, tačiau supranta, kad į šias rungtynes patenkama ne tik dėl žaidimo, daug ką lemia ir žaidėjo populiarumas, rašo „The Athletic“.

Paskelbus pirmuosius tarpinius rezultatus D. Sabonis tarp visų Rytų konferencijos aukštaūgių buvo dešimtas, po kelių dienų pakilo iki 9-osios vietos. Tuo metu lietuvis buvo gavęs daugiau nei 172 tūkst. balsų. Tokias pozicijas lietuvis išlaikė ir po trečią kartą paskelbtų balsavimo rezultatų ir dabar už krepšininką jau yra atiduoti daugiau nei 380 tūkst. balsų.

„Tai neįtikėtina. Visada maniau, kad tai yra labai sudėtinga padaryti, neįmanoma, bet mes dar pamatysime“, – „The Athletic“ cituoja D. Sabonį.

Lietuvis nelabai turi šansų patekti į Rytų konferencijos starto penketą, nes sirgalių rinkimuose pirmauja Giannis Antetokounmpo, Joelas Embiidas ir Pascalis Siakamas. Jų vietos komandos starto penkete jau iš esmės yra garantuotos.

Gera žinia, kad likusias septynias vietas konferencijos treneriai užpildys patys. Tarp 7 vietų bus trys priekinės linijos žaidėjai, du gynėjai ir du krepšininkai, kurie gali būti bet kokių pozicijų.

D. Sabonis šį sezoną yra tikra dvigubų dublių mašina. Po 34 minutes (daugiausia komandoje) žaidžiantis lietuvis renka žvaigždės statuso skaičius – 18,1 taško, 13,1 atkovoto kamuolio (5 vt. lygoje) ir 4,3 rezultatyvaus perdavimo.

Per 38 rungtynes jis surinko 32 dvigubus dublius. Daugiau turi tik po 34 surinkę G. Antetokounmpo ir Andre Drummondas.

Kaip rašo „The Athletic“, ketvirtą sezoną NBA žaidžiantis D. Sabonis turėtų didžiuotis savo pastovumu. Net ir tada, kai jo situacija dėl žaidimo laikoma neaiškia, lietuvis yra pasirengęs žaisti. Bet kada, jam pasirodžius rungtynėse, dvigubas dublis yra iš esmės garantuotas dėl jo energijos, aktyvumo ir laiko, kiek jis savo rankose turi kamuolį.

„Draugai man sako, kad turėčiau dažniau mesti žaisdamas su antruoju penketu. Bet tai nėra mano darbas. Mano darbas su jais yra padaryti kitus žaidėjus geresnius. Jeigu turėsime du gerai taškus renkančius penketus, būsime labai pavojinga komanda“, – sako D. Sabonis.

Šį sezoną „Pacers“ iš tiesų pasižymi žaidėjų, galinčių pelnyti daug taškų, gausa. Kol komandos lyderis Victoras Oladipo vis dar gydosi traumą, net 6 skirtingi „Pacers“ žaidėjai fiksuoja dviženklį pelnomų taškų vidurkį (D. McDermottas dar renka po 9,6 tšk.).

Anksčiau Indianos ekipos suolas buvo jų silpnybė – šį sezoną viskas yra atvirkščiai. Žaidėjai žino savo vaidmenis ir juos puikiai atlieka.

„Aš noriu padaryti savo komandos draugus geresnius tiek su kamuoliu, tiek be jo. Jeigu atlieku jiems rezultatyvius perdavimus arba pastatau geras užtvaras, laiku atsiduriu laisvose erdvėse, mažiau jaudinuosi dėl puolimo ir stengiuosi padėti komandos žaidimui geriau vystytis. Turiu kur kas svarbesnį vaidmenį ir puolimas dažnai sukasi aplink mane“, – kalbėjo D. Sabonis.

Žaisdamas aikštės viduryje D. Sabonis nuolat yra įvykių sūkuryje ir prisideda prie komandos puolimo, nes tiesiog tai labai gerai daro. Jis sako, kad tai jam suteikia daug džiaugsmo, gal net daugiau, nei kai pats pelno taškus. Per pirmuosius dvejus metus „Pacers“ gretose jis žaidė tik po 25 minutes ir po praėjusio sezono viešai kalbėdamas su „The Athletic“ užsiminė, kad norėtų turėti didesnį vaidmenį komandoje. Jis tai gavo ir sugebėjo pakelti savo produktyvumą.

„Jis yra jų puolimo variklis. Jis yra labai universalus, o tai ginantis yra problema. Jis gali pelnyti taškus toliau nuo krepšio, puikiai skirsto kamuolius“, – „The Athletic“ sakė Oklahomos „Thunder“ treneris Billy Donovanas, treniravęs lietuvį pirmajame jo NBA sezone.

Ne mažiau pagyrų D. Saboniui išsakė ir Majamio „Heat“ treneris Erikas Spoelstra: „Gali sakyti, kad jis yra tos komandos siela ir širdis. Jie žaidžia labai fizišką krepšinį, o jis tikrai yra vienas fiziškai galingiausių NBA žaidėjų. Bet jis tai daro labai protingai – nėra taip, kad jis tiesiog daužytų savo varžovus. Jis turi puikius įgūdžius ir gerą ūgį.“

Po šių E. Spoelstros išsakytų komplimentų D. Sabonis į jo komandos krepšį suvertė 27 taškus ir atkovojo 14 kamuolių.

Kitas „Pacers“ narys, rimtai pretenduojantis į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, yra komandos naujokas Malcolmas Brogdonas. Tiesa, po 17,9 taško ir 7,4 rezultatyvaus perdavimo renkantis gynėjas yra praleidęs jau 14 rungtynių, o tai gali kiek sutrukdyti jį pakviesti.

„The Athletic“ teigia, kad į rungtynes gali būti pakviesti ir abu „Pacers“ atstovai, tačiau prognozuoja, kad D. Sabonis turi didesnį šansą. Anot portalo, tai yra labai tikėtina. Juolab kad pirmajame ir antrajame savo sezone lietuvis žaidė „Kylančių žvaigždžių“ rungtynėse.

„Tai būtų nuostabu. Bet aš apie tai negalvoju. Pagal mano situaciją tai yra gana sudėtinga. Man dabar svarbiausia gerai žaisti ir jausti malonumą“, – teigė Domantas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt