Sportas

2020.01.15 23:39

Šaras pergale nesidžiaugė: turime daug potencialo, bet jau sausio mėnuo

LRT.lt2020.01.15 23:39

Trečiadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo svarbią ir sunkią pergalę Eurolygoje. Lietuvos čempionai išvykoje, prie 16000 priešiškai nusiteikusių gerbėjų, 76:70 palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovus. Po susitikimo nugalėtojų vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius pasidalijo savo mintimis apie rungtynes, auklėtinių potencialą ir istorinį Pauliaus Jankūno pasiekimą.

„Daug ką padarėm, ką planavom. Daug ko ir nepadarėm. Manau, kad laimėti tokioje atmosferoje mūsų komandai yra neblogas žingsnis. Didžiausias komplimentas, kurį galiu pasakyti vyrams, – laimime tokiose karštose atmosferose, kur dauguma komandų pralošė, o demonstruojame 60-70 proc. savo potencialo.

Nežinau, ar tai nuteikia optimistiškai, ar nepakankamai dirbame, ar kas dar yra. Daug darome tų pačių klaidų, kurias analizuojame, bet kažkuriuo metu šioje situacijoje padeda pataikymas.

Prasidėjo rungtynės su Milakniu, paskui estafetę perėmė KC, pabaigoje Lukas. Atrodo, yra to potencialo, bet jau sausio mėnuo. Nežinau, ar noriu per daug, bet norėtųsi daugiau“, – auklėtinių jėgomis tikėjimą parodė Šaras.

Apie klaidas ir išspręstas problemas kovojant dėl atšokusių kamuolių: Ką čia padarysi... Bandau jiems aiškinti, kad reikia padaryti baudą ar žaisti fiziškiau, bet tol, kol pats nepajauti Belgrado fiziškumo, tol nejauti.

Nemanau, kad jų žaidėjai labai už mūsų didesni. Kuzmičius ir Štimacas turi gerą dydį, bet... Reikia šitą pasiimti kaip pergalę ir dar augti, augti, augti. Man toks vaizdas, kad dar labai daug potencialo yra, bet jau sausio mėnuo.

Apie žaidimą aukštu penketu: Nenorėjau pralaimėti dėl to, kad buvome apdaužyti. Kai kuriose situacijose mes prisitaikėme prie jų, kai kuriose trečioj pozicijoje bandėme įgauti pranašumą. Manau, kad Nigelas fantastiškai dirbo su Punteriu.

Manau, kad vienintelis dalykas, kurį galime daryti toliau, – dirbti, toliau stengtis, atsiduoti 100 proc., o visa kita nėra iki galo kontroliuojama.

Apie Nigelo Hayeso nematomą darbą: Jis geriausiai iš naujokų įsisavino sistemą, daro mažiausiai taktinių klaidų, o tai padeda. Labai daug dirtba su tais metimais ir mes tikrai jo laukiame. Faktas, kad yra bangavimas, bet tikiu žmonėmis, kurie taip pasiaukojančiai dirba. Manau, kad tokiais ir reikia tikėti.

Apie sugebėjimą išsikapstyti iš duobės trečio kėlinio viduryje: Sužaidėme kažkiek ramiau. Jie viską darė dėl mūsų klaidų – tai blogi sprendimai, tai prarastas kamuolys, tai Baronas greitame puolime pataiko tritaškį. Nerodė jie kosminio krepšinio. Kaip ir Kaune, labai daug kas vyko dėl mūsų klaidų.

Kažkur sužaidėme ramiau, o kažkuriais momentais padėjo pataikymas. Jei mus palieka laisvesnius, mes truputį daugiau nubaudžiame.

Apie puolimo kokybę: Daugmaž susikuriame progų – kaip ir visą sezoną. Yra skirtumas tarp gero ir blogo žaidimo ir yra skirtumas tarp pergalės ir pralaimėjimo. Visis nori pergalių, o žaidimo kokybė yra tokia, kokia yra. Ji nėra bloga, bet man norėtųsi daugiau.

Apie P. Jankūno tapimą geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių Eurolygos istorijoje: Paulius tikrai stengiasi. Ateina laikas, kai visi artėjame prie pabaigos. Jis tą supranta, bando prisitaikyti. Jis tiek metų buvo stabilumo ir atsidavimo pzvyzdys, Eurolygoje žaidė labai daug sezonų.

Visada buvo vienas geriausiai ir stabiliausiai kovojančių dėl kamuolių. Moka užsiimti poziciją, yra vienas tų, kurie nebijo kontakto ir yra už komandą pasiruošę paaukoti savo kūną. Labai malonu, kad rekordininkas yra žalgirietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt