2020.01.15 20:55

Nuostabiai žaidęs „Rytas“ iš Turkijos parsiveža pirmąją pergalę „Top 16“ etape

LRT.lt2020.01.15 20:55

Trečiadienį pirmą pergalę Europos taurės „Top 16“ etape iškovojo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Jie išvykoje netikėtai 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19) nukovė pajėgią Stambulo „Galatasaray“ ekipą

Vilniečiai taip nutraukė 3 pralaimėjimų iš eilės seriją – prieš tai jie buvo du sykius nusileidę Utenos „Juventus“ atstovams ir pralaimėję Kazanės UNIKS klubui.

Tai buvo pirmoji Lietuvos komandos pergalė šiame turnyro etape, o Turkijos klubui – pirmoji nesėkmė. Kitų grupės komandų –UNIKS ir „Monaco“ ekipų – situacija identiška.

Svečiai pirmojo ketvirčio viduryje surengė 9:2 spurtą ir tai leido susikrauti 5 taškų persvarą (18:13). Skirtumą iki dviženklio „Ryto“ atstovai buvo sugebėję padidinti antrojo kėlinio pradžioje (30:19), o po to panašų pranašumą išlaikė ir iki ilgosios pertraukos (45:35).

Po ilgosios pertraukos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai apsukų nemažino, o trečiajam kėliniui baigiantis, M. Girdžiūno bei A. Butkevičiaus vedami dar sužaidė 9:4 atkarpą ir likus žaisti 10 min. jau pirmavo 72:54.

Atrodė, kad paskutinysis ketvirtis tebus formalumas, tačiau Stambulo komanda buvo sumažinusi deficitą iki 11 taškų likus žaisti pusei kėlinio (81:70). Skirtumas beveik nesikeitė kitas 3 minutes, o po to jau Pako Cruzas pelnė 5 taškus paeiliui ir užtikrini „Ryto pergalę“.

„Rytas“: E. Bendžius (5/9 tritaškių, 6/6 baudų) 21, P. Cruzas (4/5 dvitaškių, 3/7 tritaškių) 19, A. Butkevičius (6/6 dvitaškių, 2/3 baudų, 8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Galatasaray“: A. Harrisonas (4/9 tritaškių, 4/6 baudų) 22, A. Poythressas (7/9 dvitaškių, 6 atk. kam.) 19, G. Whittingtonas 12.