Sportas

2020.01.15 17:14

Dar vienas dopingo skandalas – suspenduotas Europos vicečempionu tapęs lietuvis

LRT.lt 2020.01.15 17:14

Lietuvos sunkiąją atletiką toliau kamuoja vienas dopingo skandalas po kito. Po trečiadienio, kai Klaipėdos apylinkės teismas pripažino kaltu trenerį Bronislavą Vyšniauską, buvo suspenduotas jis su sūnumi ir dar du sportininkai.

Trečiadienį Lietuvos antidopingo agentūra paskelbė, jog suspenduoti buvo Irmantas Kačinskas ir Žygimantas Stanulis.

Pastarasis yra tris sykius laimėjęs medalius Europos čempionatuose, o pirmasis taip pat atstovavo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinei.

Ž. Stanulis 2013-ųjų Europos čempionate iškovojo bronzą, tačiau vėliau buvo apdovanotas sidabru dėl vieno iš varžovų dopingo vartojimo. Dar žemyno vicečempionu jis tapo 2016 ir 2018 metais.

„Informuojame, kad nuo 2020.01.15 yra suspenduoti sunkiosios atletikos federacijos prezidentas ir treneris Bronislovas Vyšniauskas, sunkiosios atletikos treneris Ramūnas Vyšniauskas ir dviračių sporto treneriai Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė. Suspenduoti remiantis Pasaulinio antidopingo kodekso 2.6 punktu dėl draudžiamų medžiagų turėjimo.

Taip pat jau yra suspenduoti sunkiosios atletikos sportininkai Žygimantas Stanulis ir Irmantas Kačinskas už draudžiamojo metodo naudojimą“, – rašoma Lietuvos antidopingo agentūros pranešime.