Sportas

2020.01.15 13:01

Juknevičius atskleidė, kodėl nutrauktas Dakaro etapas – organizatoriai pritrūko sraigtasparnių

LRT.lt2020.01.15 13:01

Lietuvos lenktynininkas Antanas Juknevičius savo feisbuko paskyroje teigia sužinojęs, kad dešimtasis Dakaro greičio ruožas atšaukiamas ne dėl gręsiančios pavojingos smėlio audros. Tikroji priežastis paprastesnė – organizatoriams baigėsi sraigtasparniai.

Trečiadienį Dakare prasidėjo dviejų dienų maratono etapas, o dalyviai turėjo įveikti 534 km greičio ruožo, tačiau po 233 km etapas buvo nutrauktas. Kaip LRT.lt pranešė Saudo Arabijoje dirbantys partneriai iGo2Dakar, sprendimas priimtas dėl artėjančios smėlio audros. Dėl jos į orą negali kilti sraigtasparniai, o jie būtini, jeigu kuriam nors iš dalyvių prireiktų medicininės pagalbos.

Vis dėlto A. Juknevičius teigia, kad priežastis yra kita.

„Buvo labai daug avarijų greičio ruožo pradžioje, visi sraigtasparniai yra užimti, organizatoriai neturi pakankamai sraigtasparnių, kad užtikrintų trasos saugumą“, – vaizdo įraše teigia A. Juknevičius.

Trečiadienį į įspūdingą avariją pateko ir didžiausia šio Dakaro žvaigždė – Fernando Alonso.

A. Juknevičius ir Darius Vaičiulis nusivylė tokiu organizatorių sprendimu, nes laukė rimtų kopų, tačiau jų taip ir nesulaukė. Didžiausios jos turėjo būti antroje šio greičio ruožo dalyje.

„Šiemet kopų nebus. Mes iš šitos dalies tikėjomės labai daug. Likimas toks, kad galime sakyti smėlio kopų nebuvo iki šiol Dakare, o ši diena, kai jų žadėjo daugiausia – atšaukta. grįšime namo ir eisime ieškoti smėlio. Toks labai nesmėlingas Dakaras, nekopinis“, – sakė A. Juknevičius.

Anot „KREDA“ pilotų, ketvirtadienį dar laukia kopų, tačiau jos per visą šių metų Dakarą užims tik vieną dieną.

Išsamus trečiadienio varžybų aprašymas su Dakaro rezultatais – čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt