Sportas

2020.01.16 16:35

Prezidento rūstybę užsitraukęs geriausias visų laikų Turkijos futbolininkas JAV dirba taksistu

LRT.lt2020.01.16 16:35

Karjerą dar 2008 metais baigęs rezultatyviausias visų laikų Turkijos futbolo rinktinės žaidėjas Hakanas Šukuras pasuko į politiką, tačiau užsitraukęs Turkijos prezidento rūstybę dabar slepiasi JAV, rašo vokiečių dienraštis „Welt“.

48 metų H. Šukuras yra viena didžiausių istorijoje Turkijos futbolo žvaigždžių. Net 112 rungtynių rinktinėje sužaidęs puolėjas įmušė 51 įvartį, su nacionaline komanda 2002 m. pasaulio čempionate pasiekė neregėtas Turkijai aukštumas – iškovojo trečiąją vietą.

Tačiau dabar vyras gyvena JAV, ten verčiasi iš prekybos knygomis ir „Uber“ vairavimo.

Baigęs karjerą H. Šukuras pasuko į politiką, o 2011 m. su valdančiąja Recepo Tayyipo Erdogano partija iškovojo vietą Turkijos parlamente.

Tačiau prezidento ir daugybės kitų turkų rūstybę H. Šukuras užsitraukė, nes palaikė Turkijoje už įstatymo ribų paskelbtą Fethullah Guleną. Jo judėjimą R. T. Erdoganas 2016 m. apkaltino organizavus šalyje nepavykusį karinį perversmą, po šio perversmo Turkijos prezidentas šalyje sustiprino autoritarinę valdžią, o judėjimas paskelbtas teroristiniu.

Nors 2017 m. buvo pranešta, kad H. Šukuras smerkia nepavykusį bandymą Turkijoje jėga perimti valdžią, tačiau tuo metu JAV gyvenęs buvęs futbolininkas vis tiek buvo apkaltintas prisidėjimu prie jo. Kaip ir daugybė kitų turkų.

Vienas tokių – NBA žaidėjas Enesas Kanteris, ne kartą viešai kritikavęs R. T. Erdoganą, jo politiką ir viešai palaikantis F. Guleną. Krepšininkas baiminasi išvykti į užsienį, nes jo šalyje jam grėstų kalėjimas.

Tačiau H. Šukuras neigia bet kokius jam metamus kaltinimus.

„Niekas nė nebando paaiškinti, koks mano vaidmuo turėjo būti tame perversme. Nepadariau nieko nelegalaus, nesu nei išdavikas, nei teroristas. Tai mano šalis, aš myliu Turkijos žmones, nors jų nuomonė apie mane ir nėra gera dėl valstybinės žiniasklaidos melo“, – BBC cituojamas H. Šukuras.

Jis teigia, kad jo nekilnojamasis turtas, verslas ir banko sąskaitos Turkijoje yra areštuotos valdžios.

JAV H. Šukuras gyvena Kalifornijos valstijoje, ten verčiasi „Uber“ vairuotojo darbu, prekiauja knygomis.

Per savo futbolininko karjerą H. Šukuras yra žaidęs tokiuose klubuose kaip Milano „Inter“ ar „Blackburn Rovers“, tačiau ilgiausiai atstovavo Stambulo „Galatasaray“.

Per tris periodus „Gala“ gretose jis iš viso sužaidė 545 rungtynes, įmušė 295 įvarčius, net 8 sykius tapo Turkijos čempionu, 5 sykius laimėjo šalies taurės varžybas, o 2000 m. triumfavo ir UEFA taurėje (dabartinė Europos lyga).

Su 249 įvarčiais Turkijos čempionate jis yra rezultatyviausias visų laikų futbolininkas. 22 įvarčiai Čempionų lygoje – taip pat jokio turko iki šiol nepasiektas rezultatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.