Sportas

2015.09.08 15:48

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klube – aukštaūgis Eurolygos čempionas iš Graikijos

BNS 2015.09.08 15:48

Kauno „Žalgirio“ vyrų krepšinio klubas prieš artėjantį 2015–2016 metų sezoną pasistiprino dar vienu aukštaūgiu. Lietuvos čempionai pasirašė vienerių metų neskelbiamos sumos sutartį su 30 metų 211 cm ūgio vidurio puolėju Ianu Vougiouku.

„Kiekvienam krepšininkui žaisti „Žalgiryje“ yra garbė. Tai – viena žinomiausių Europos komandų. Džiaugiuosi, kad galėsiu čia rungtyniauti ir laukiu akimirkos, kai susitiksiu su naujais komandos draugais. Labai puikiai pažįstu „Žalgirio“ trenerius. Esu daug bendravęs tiek su Gintaru Krapiku, tiek su Šarūnu Jasikevičiumi. Su juo kartu žaidėme Atėnų „Panathinaikos“ ekipoje. Taip pat gerai pažįstu Martyną Pocių, Renaldą Seibutį, o prieš kitus žalgiriečius esu ne kartą žaidęs. Džiaugiuosi, kad jie bus mano komandos draugais, o pats stengsiuosi kuo daugiau padėti „Žalgiriui“, – vos padėjęs parašą ant sutarties sakė I. Vougioukas.

Praėjusį sezoną graikas rungtyniavo Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) ir Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija) klubuose.

„Sezoną pradėjau pasirašydamas sutartį su „Galatasaray“ ir buvau tuo patenkintas. Deja, nuvykus ten, reikalai komandoje klostėsi tikrai prastai. Be to, nesulaukiau atlyginimo. Vėliau persikėliau į Ulmą, kur vėl galėjau mėgautis krepšiniu ir demonstravau gerą žaidimą“, – kalbėjo I. Vougioukas, kuris Vokietijos čempionato rinkdavo po 13,1 taško (69,1 proc. dvit., 86,9 proc. baud.) ir sugriebdavo po 3,6 atšokusio kamuolio.

„Dabar vėl esu pasiruošęs parodyti visus savo sugebėjimus aukščiausiame lygyje. Manau, kad ši „Žalgirio“ sudėtis bus itin pavojinga Eurolygoje ir mes galime pasiekti gerų rezultatų. Iš savo patirties žinau, kad turėsime neįtikėtiną namų pranašumą. Kai žaisdavau Kaune, svečiams čia būdavo labai sunku rungtyniauti, o dabar mūsų komandos talento lygis yra tikrai aukštas“, – teigia krepšininkas.

2008–2009 m. I. Vougioukas atstovavo Pirėjo „Olympiakos“, o gindamas Atėnų „Panathinaikos“ garbę 2010–2012 m. jis tapo Eurolygos čempionu (2011 m.).

2012–2014 m. graikas vilkėjo Kazanės „Unics“ aprangą. 2012–2013 m. sezoną Europos taurėje I. Vougioukas pelnydavo 13,4 taško ir atkovodavo 5,8 kamuolio, o 2013–2014 m. per 18 minučių spėdavo rinkti po 11 taškų.

„Su treneriu G. Krapiku kartu dirbome Kazanėje, o dabar kalbėjomės tiek telefonu, tiek bendravome žinutėmis. Taip pat kalbėjausi su M. Pociumi. Jaučiuosi lyg atvykčiau žaisti į jau žinomą ir savą aplinką. Pažįstu daug žmonių ir tai turėtų padėti man kuo greičiau pereiti adaptacijos periodą“, – tikino graikas.

Artimiausiu metu į Lietuvą atvyksiantis I. Vougioukas teigė įdėmiai sekantis Europos krepšinio čempionato įvykius.

„Man patinka krepšinis, todėl žiūriu daug Europos čempionato rungtynių. Lietuvos komandoje, žinoma, išsiskiria Jonas Valančiūnas. Nors ir jaunas, jis yra labai tvirtas tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tačiau dar labiau mane džiugina kiek daug žalgiriečių žaidžia Lietuvos rinktinėje. Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas ir, tikiuosi gerai ištarsiu pavardę, Lukas Lekavičius – juk jie visi bus mano komandos draugais šį sezoną. Žinant, kiek daug yra pasiekusi Lietuvos rinktinė pastaraisiais metais, tikiu, kad „Žalgiryje“ mūsų laukia išskirtinis sezonas“, – emocingai pokalbį baigė naujasis Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas.