Sportas

2020.01.18 14:32

Lietuvis, parklupdęs patį McGregorą: jis – superžvaigdė, o aš – tik mėgėjas

LRT.lt2020.01.18 14:32

„Nei kova, nei pats varžovas nebuvo kažkuo išskirtinis“, – išgirdę tokią frazę kovos menų gerbėjai tikrai nesitikėtų, kad tokius žodžius pasakė kovotojas, išrašęs pirmąjį profesionalo karjeros pralaimėjimą garsiajam airiui Conorui McGregorui. 

Tas kovotojas – ne kas kitas, o lietuvis Artemijus Sitenkovas, kuris C. McGregorą įveikė dar 2008 metų birželio 28 dieną vieną minutę ir devynias sekundes trukusioje kovoje Dubline. Interviu su lietuviu parengė tinklalapis sportskeeda.com.

„Jis buvo kiek sunkesnis už mane, mažiau patyręs ir geriau smūgiavo rankomis. Pamaniau, kad pabandysiu jį prispausti ant grindų ir man pavyko“, – prisiminimais dalijosi A. Sitenkovas.

Tuo metu prieš airį iškovota pergalė kovotojui iš Lietuvos nebuvo kažkuo išskirtinė. Po dvikovos lietuvio pergalių ir pralaimėjimų balansas tapo 10-2 ir padėjo kovotojui išsilaikyti kelyje Europos reitingo lyderio puslengvio svorio kategorijoje link.

Po pralaimėjimo A. Sitenkovui dabar visame pasaulyje žinomo airio kovų rezultatas tapo 2-1, tačiau po to birželio 28-osios vakaro niekas negalėjo net numatyti, kokia žvaigžde taps C. McGregoras.

„Nesitikėjau, kad jis taps tokia didžiule sporto žvaigžde. Visgi džiaugiuosi, kad jam pavyko, o aš turėjau galimybę su juo kovoti“, – aiškino A. Sitenkovas.

Po minėtos dvikovos atrodė, kad artimiausiu metu UFC organizacijos rengiamuose turnyruose išgarsės ne C. McGregoras, o būtent A. Sitenkovas, tačiau, lietuvio nuomone, jo debiutui UFC turnyruose kelią pastojo povandeninės srovės.

„Mano tikslas buvo tapti UFC kovotoju, bet tomis dienomis, kuomet buvo reitingo lyderis Europoje, UFC nenorėjo manęs matyti savo turnyruose. Manau, kad tokį jų sprendimą lėmė, jog buvo iš Rytų Europos, o tuo metu Rytų Europoje nevyko jokie UFC rengiami turnyrai“, – aiškino lietuvis.

Tiesa, tokie UFC sprendimai – jau praeityje. Tą liudija ir dabartinis lengvo svorio kategorijos čempionas rusas Khabibas Nurmagomedovas, su kuriuo pastarąjį sykį ir kovėsi C. McGregoras. A. Sitenkovas dar anksčiau numatė, kad rusų kovotojams atsivėrusios durys į UFC organizaciją leis šios šalies atstovams perimti dalį čempionų titulų. A. Sitenkovas, skirtingai negu kiti, matė K. Nurmagomedovo potencialą.

Sportininko karjeroje tašką jau padėjęs A. Sitenkovas, skirtingai nei K. Nurmagomedovas ar C. McGregoras, savo šlovės akimirkos UFC turnyruose nesulaukė, tačiau jis pripažįsta, kad laimėta kova prieš airį padėjo karjeros pabaigoje sulaukti pelningų kovų pasiūlymų.

„Po pergalės prieš C. McGregorą išgarsėjau ir sulaukiau daug pasiūlymų kovoti. Su jais sutikau tik dėl žadėto atlygio. Jeigu pamatysite mano kovų rezultatą, suprasite, apie ką kalbu“, – aiškino buvęs kovotojas.

Iš tikrųjų, A. Sitenkovas karjeros pabaigoje dažniau rinko pralaimėjimus, nei skynė pergales ir iš paskutinių dešimt dvikovų laimėjo tik devynias. Žinoma, dabar galima lengvai kelti klausimus, kas būtų buvę, jeigu, tačiau pats lietuvis džiaugiasi, kad baigęs karjerą yra sveikas ir turi apie ką papasakoti kitiems.

„Manau, kad man visai pasisekė. Išvengiau traumų, esu sveikas ir galiu gyventi kaip normalus žmogus. Žinoma, esu šiek tiek nusivylęs, kad neturėjau galimybės debiutuoti UFC turnyruose, tačiau ne visuomet gauni tai, ko nori. Turiu su tuo susitaikyti“, – teigė kovotojas.

Šiuo metu A. Sitenkovas savo „normalaus žmogaus“ gyvenimą leidžia dirbdamas MMA treneriu ir užsiimdamas smulkiuoju verslu. O buvęs lietuvio varžovas iš Airijos ruošiasi atgaivinti savo profesionalo karjerą ir tikisi iš kovos susižerti septynženklės sumos čekį.

„Jis – superžvaigždė, o aš – tik mėgėjas. Net ne mėgėjas, o vidutinybė“, – pokalbį užbaigė A. Sitenkovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.