Sportas

2020.01.14 15:15

Stabiliai pasirodęs Žala trasoje stojo padėti apsivertusiam prancūzui

pamatykite avarijos vaizdo įrašą
LRT.lt2020.01.14 15:15

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas atlaikė antradienį surengto 9-o Dakaro ralio greičio ruožo iššūkį ir finišo liniją kirto įšokęs į pirmąjį greičiausiųjų 20-uką. Trasoje „Agrorodeo“ ekipažas stojo padėti apsivertusiam varžovui, buvo pramušę vieną padangą.

Nuo etapo laimėtojo S. Peterhanselio „Agrorodeo“ komanda atsiliko 25:42 min ir trasoje iš viso sugaišo 3:34:13 val.

„Pradžioje – tikra akmenynė. Lėkėm, lėkėm, lėkėm ir viename tokiame siaurame serpantine už posūkio lyg ir teisėjas stovėjo, galvojau, kad rodo posūkį staigų, o pasukame – Chabotas ant stogo. Jis jau virvę pasiruošęs, negi nepadėsi. Užkabino, atvertėme ant ratų, galvojome pasitrauks, o jis be ratų... Padėjo jis mums pravažiuoti, bet Kamazas pavijo, praleidome, bet dulkėse teko važiuoti. Po neutralizacijos jau norėjau greitėti, bet tose dulkėse pramušiau ratą. Greitas ruožas, bet daug akmenų, negalėjome skubėti“, – po finišo pasakojo V. Žala.

Apsivertusius prancūzus gelbėjęs Žala: manėme, kad pasitrauks – atvertėme, o jie be rato

15-ąją vietą bendroje įskaitoje prieš etapą užėmęs prancūzas Ronanas Chabot apsivertė pačioje distancijos pradžioje – 33-ajame kilometre. Mažiausiai keturias valandas po avarijos sugaišęs prancūzas vis dar nėra baigęs devintojo Dakaro etapo.

Visos distancijos metu iš 23-os pozicijos startavęs V. Žala išlaikė stabilius rezultatus ir su didesnėmis problemomis trasoje nesusidūrė. Antroje distancijos dalyje greitį pagavęs lenktynininkas sugebėjo finišuoti tarp 20-ies greičiausiųjų.

Bendroje įskaitoje V. Žala pakilo iš 17-os į 16-ą poziciją būtent dėl R. Chabot avarijos.

„Atversti atvertėme, jis pusę kelio užstojo, o vienas priekinis ratas kone visiškai nurautas, ant stabdžių šlangučių tik laikėsi. Užtruko, kol jį apvažiavome. Dar Kamazas aplenkė, o tie bepročiai važiuoja... Neutralizacijoje vienas man sakė „leidžiama 140 – tai ir važiuoju 140“, – juokėsi šturmanas S. Jurgelėnas.