Sportas

2015.09.08 14:52

LKL rungtynėse bus naudojama pažangiausia skubaus pakartojimo sistema

ELTA 2015.09.08 14:52

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pristatė naująją skubaus vaizdo pakartojimo sistemą. Pasak lygos vadovų, ši sistema gerokai pažangesnė nei ta, kuri naudojama Europos krepšinio čempionate.

Simboliška, kad sistemos pristatymas įvyko kitą dieną po daug atgarsio susilaukusių Europos čempionato rungtynių Rygoje (Latvija), kur Lietuvos rinktinė paskutinę sekundę pralaimėjo Belgijos komandai. Praėjus kuriam laikui, buvo nustatyta, kad teisėjai lemiamą belgų metimą įskaitė neteisingai, nes jau buvo pasibaigęs rungtynių laikas.

Teisingo sprendimo teisėjai nepriėmė, nepaisant to, kad po rungtynių net keletą minučių vienas iš arbitrų stebėjo paskutinės atakos kartojimą.

„Manau, kad teisėjams sudėtinga buvo nustatyti, ar metimas buvo išmestas laiku, nes prie monitoriaus nebuvo profesionalaus darbuotojo. Tai tikrai nėra labai lengva. Per draugiškas rungtynes išbandydami šią sistemą, mes pamatėme, kad su ja kiekvienose rungtynėse turi dirbti profesionalus žmogus. Vertinant lietuvių ir belgų rungtynes, mačiau, kad ten prie monitoriaus sėdėjo atsarginis teisėjas, kuris per keletą minučių nesugebėjo tiksliai nustatyti situacijos“, – savo nuomonę pareiškė buvęs geriausias Lietuvos teisėjas, dabar LKL generalinio direktoriaus pareigas einantis Romualdas Brazauskas.

Pasak R. Brazausko, naujoji sistema padės Lietuvoje išvengti tokių situacijų ir palengvins teisėjų darbą.

„Mūsų sistema yra daug pažangesnė. Ji leidžia situaciją išanalizuoti iš skirtingų kampų. Įdiegiant naują sistemą, bus filmuojama keturiomis kameromis, todėl padidės teisybės įrodymo galimybės. Investuojami dideli pinigai, bet tai atsipirks. Noriu pabrėžti, kad niekas 100 proc. nuo klaidų neapsaugotas, bet su šia sistema paklaidos tikimybė sumažėja iki labai mažo procento“, – kalbėjo R. Brazauskas.

„Tai yra pati pažangiausia vaizdo sistema pasaulyje. Ji naudojama ledo ritulyje ir krepšinyje, bet galėtų būti naudojama bet kurioje komandinėje sporto šakoje, kur yra daug judesio. Sistema atitinka Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) taisykles“, – pridūrė sistemą įdiegusios „Televizijos ir ryšio sistemos“ įmonės atstovas Andrejus Brickis.