Naujienų srautas

Sportas2020.01.14 12:08

Po nesėkmių ruožo Adomaitis auklėtinius skatina susikaupti: pralaimime ne dėl sistemos

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2020.01.14 12:08

Trečiadienį Vilniaus „Rytas“ tęs pasirodymą Europos taurės „Top 16“ etape. Pirmajame mače nesėkmę prieš Kazanės UNIKS ekipą patyrę vilniečiai šįkart bandys atsigriebti Stambule, kur susitiks su vietos „Galatasaray“ krepšininkais, etape startavusiais pergalingai.

Sostinės klubas bėdų turi ne tik Europos taurėje – vietiniame fronte Dainiaus Adomaičio auklėtiniai patyrė du pralaimėjimus iš eilės. Iš pradžių Karaliaus Mindaugo taurėje buvo nusileista Utenos „Juventus“ komandai, o po to nepavyko tų pačių varžovų pranokti ir Lietuvos krepšinio lygoje.

„Ryto“ vyriausiasis treneris D. Adomaitis antradienį surengtoje atviroje treniruotėje žiniasklaidai teigė, jog atlikti korekcijų žaidime komandai nereikia. Anot stratego, pagrindinė problema – susikaupimas ir individualios klaidos gynyboje.

„Nemanau, kad mums reikia kažką koreguoti. Paprasčiausiai reikia susikaupti ties keliais dalykais, kuriuos padarome blogai. Netenkina skaičiai, kuriuos turime gynyboje. Per trejas rungtynes 85, 83, 91 (praleisti taškai – LRT.lt). Faktas, kad šie skaičiai turi būti mažesni. Kalba eina apie 3-5 situacijas, kurias turime išpildyti gerai. Kažkur koncentracija, kažkur komunikacija“, – mintis dėstė D. Adomaitis.

– „Galatasaray“ klubas laimėjo pastarąsias 8 rungtynes. Kokį žaidimą jie demonstruoja?

– Tai labai atletiška komanda, kuri žaidžia agresyvų krepšinį – pradedant nuo gynybos. Daug tos agresijos yra ir iš žemų žaidėjų spaudžiant varžovus su kamuoliu. Dėl to jie turi apie 8 perimtų kamuolių vidurkį. Čia jie pelno daug lengvų taškų. Čia pagrindinė užduotis – mes galime kontroliuoti tuos lengvus taškus nedarydami klaidų.

Tai yra komanda, kurios atletiškumas sukuria pranašumą tiek gynyboje, tiek puolime. Puolime jų atletiški žaidėjai atakuoja lentą, tad turime būti čia susikaupę.

– „Galatasaray“ yra antroje vietoje pagal klaidas Europos taurėje. Ar čia komandos Achilo kulnas?

– Ne, jie daug rikizuoja. Yra situacijų, kai jie pelno taškus efektingai, bet kartais padaro klaidų. Turime būti susikaupę ties šiomis situacijomis. Jei galime išprovokuoti jų klaidas, turime tai išnaudoti kitoje pusėje.

– Kokie būtų akcentai žaidžiant prieš jų aukštaūgius?

– Nenusileisti fiziškumu. Jie tikrai atletiški ir tai daro įspūdį. Neturime jų įsileisti į pozicijas, kuriose jie jaučiasi patogiai. Jų žemi žaidėjai – Tai Websteris, Aaronas Harrisonas – nori su kamuoliu patekti į baudos aikštelę.

Gynyboje turime gerai dirbti, kad to neleistume. Jų aukštaūgiai nori kamuolį gauti arčiau krepšio. Mes turime viską padaryti, atsakyti fiziškumu, kad neleistume priimti kamuolio patogiose pozicijose.

– Gregas Whittingtonas yra „ketvirtos“ pozicijos žaidėjas, puikiai atakuojantis iš toli. Kiek jis yra X faktorius jų žaidime.

– Yra. „Ketvirtas“ numeris, kuris yra atletiškas, aktyvus greitame puolime, gali žaisti nugara į krepšį ir žaidžia virš krepšio. Jo tritaškiai kartais yra komandų rizika, kartais dėl gero komandinio krepšinio.

– Naudingiausias varžovų krepšininkas – Zachas Auguste`as. Kokio tai tipo žaidėjas?

– Viskas po krepšiu. Gynyboje geras žaidėjas, o puolime susirenka viską, ką sukuria komandos draugai iš „du prieš du“ situacijų, kamuolių puolime. Ši komanda išskirtinė tuo, kad aukštaūgiai pelno daug taškų greitajame puolime ir net gali bėgti su kamuoliu.

– Ar po pralaimėjimo Kazanės UNIKS ekipai šios rungtynės tampa žūtbūtinėmis?

– Niekas nesikeičia. Keturių komandų turnyre kiekvienų rungtynių vertė yra didelė. Pralaimėjome ir dabar galime tik padaryti išvadas ir Stambule nusiteikę ir pasiruošę kovoti dėl kiekvieno kamuolio nuo pat pradžių.

Sakau, mes turime „nuimti“ skaičius, kurie yra per dideli gynyboje. Mes neturime problemų puolime. Kalbame, video žiūrime, kartais ir ilgai žiūrime. Tai yra 3-5 situacijos, kurias turime atimti iš priešininko ir sumažinti taškus.

– Tu Holloway savaitgalį nežaidė, kokia jo ir kitų žaidėjų situacija?

– Vakar treniravosi. Atrodo, lyg viskas yra normalu, šiandien žiūrėsime. Su pėda problemų turėjo, nenorėjome jų aštrinti. Visi kiti sveiki.

– Minėjote tas klaidas gynyboje: kaip gerinti auklėtinių koncentraciją?

– Čia yra individuali gynyba. Mes rungtynes pralaimime ne dėl sistemos, o dėl individualios gynybos. Žaisdami su „Juventus“ pirmose rungtynėse padarome 8 pražangas išnaudoję komandinių pražangų limitą ir 16 baudų jiems leidžiame mesti. Vien dėl to gali pralaimėti ir mes pralaimėjome.

Rungtynėse su Kazane 7 kartus turime padaryti pražangą, kad sustabdytume 23 taškus greitame puolime, o mes to nepadarome. Žaidėju darbu ir reakcija į kritiką, kurią jie gauna video kambaryje, aš esu labai patenkintas. Jų reakcija yra gera, bet nuo vieno kraštutinumo priėjome prie kito. Faktas, kad klaidas darome, bet turime jų nekartoti.

– Ar esate patenkintas, kaip komanda auga?

– Kai kur taip, bet mes išsprendžiame vieną problemą ir atsiranda kita. Tuo labiausiai ir esame nepatenkinti visi – tiek treneriai, tiek žaidėjai. Mes esame vienoje valtyje ir siekiame vieno tikslo. Turime susitvarkyti su tuo, ką negerai darėme praeitose rungtynėse.

– Čia iškyla psichologinės ar meistriškumo problemos?

– Atsiranda kartais ir psichologinis spaudimas. Tai yra normalu. Važiuodami žaisti į Uteną galvojame apie vieną – kad privalome laimėti rungtynes. Tai prideda spaudimo. Tai normalu – tai yra sportas. Mes turime su tuo susitvarkyti.

– Ar pralaimėjimai „Juventus“ klubui prideda sportinio pykčio?

– Tikrai taip. Matau žaidėjus kiekvieną dieną. Matau, kaip po pralaimėjimo ateina su užsidegimu treniruotis. Tai yra geras kelias. Nėra gerų pralaimėjimų. Jie tik blogi, bet reakcija treniruotėse man patinka ir aš dėl to džiaugiuosi.

O dėl koncentracijos – ji gynyboje visada bus pagrindinis dalykas. Žaidžiame penki prieš penkis, bet pradžioje esi vienas prieš vieną. Čia mūsų didžiausios problemos ir buvo – individualioje gynyboje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi