Sportas

2020.01.14 12:16

„Sūduva“ pristatė artėjančio sezono gaires: naujas treneris žada pergales

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.01.14 12:16

Marijampolės „Sūduvai“ praėjęs tarpsezonis buvo sukūręs ne vieną galvos skausmą – teko atsisveikinti su ilgamečiu pergalių architektu Vladimiru Čeburinu, komandoje neliko generalinio rėmėjo ir kelių startinės sudėties žaidėjų, tačiau klubo ambicijos nuo to nė kiek nemažėja.

Antradienį Vilniuje klubo surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatytas naujasis komandos vyriausiasis treneris Heimo Pfeifenbergeris, atskleistas klubo biudžetas bei parodytas naujasis generalinis klubo rėmėjas.

53-ejų H. Pfeifenbergeris į klubą atvyko tik savaitgalį, su komanda pirmadienį turėjo pirmąjį susitikimą, o antradienį jau kibs į darbus ir pradės ruoštis naujajam sezonui.

Generalinį rėmėją pristačiusi Marijampolės „Sūduva“ gavo naujo trenerio pažadą: su komanda laimėsime Lietuvos čempionatą

„Tai yra didelis šansas man dirbti klube, kuris tris metus iš eilės tapo čempionu, tai yra labai gera Lietuvos komanda. Atvykau prieš tris dienas, vakar turėjome pirmą susitikimą su komanda, šiandien jau turėsime pirmą treniruotę.

Turime gerą komandą, į tai žvelgiu pozityviai. Treniruosiu čempionus ir bandysiu atiduoti viską. Mums reikia kartu jaustis gerai ir bandysime būti sėkmingi. Esu labai laimingas būdamas čia, dėkoju vadovams už pasitikėjimą ir atsidėkosiu jiems kaip galiu“, – pasakojo futbolo specialistas.

Tuo tarpu klubo prezidentas Vidmantas Murauskas pasakojo, jog aktyvios naujojo trenerio paieškos prasidėjo praėjusių metų pabaigoje.

„Po praėjusio sezono treneris pasakė kad greičiausiai nebedirbs mūsų klube, jam dar buvo skirtas laikas pagalvoti, bet galutinai apsisprendė, kad vyks namo, tad reikėjo ieškoti naujo trenerio. Paieška prasidėjo gruodžio pabaigoje, žiūrėjome į tai, ką buvo galima rasti, ką siūlė agentai, Heimo buvo vienas iš mūsų kandidatų, kuriam oficialiai sausio antrą pasiūlėme tapti vyriausiuoju treneriu.

Jis galvojo neilgai, po kelių dienų sutiko ir pasirašėme sutartį šiam sezonui“, – pasakojo V. Murauskas.

Paklaustas apie klubo tikslus artimiausiam sezonui, V. Murauskas tikino, jog Lietuvoje tikslas yra aiškus, o europiniame fronte apie konkrečius tikslus kalbėti šiuo metu yra sunku.

„Čempionai – negalime kelti kito tikslo, kaip apginti titulą. Tai yra pagrindinis tikslas. Europos turnyre siekiame maksimalaus rezultato, bet ten viskas nepriklauso vien nuo komandos, nes futbole yra taip, kad yra dideli skirtumai tarp klubų. Tam daro įtaką ir burtai. Jei jie palankūs, pasiekimai būna didesni.

Praeitais metais burtai mums buvo palankūs, ypač paskutiniame etape. Kelti konkretų uždavinį nebūtų garbinga“, – pernelyg neatviravo klubo prezidentas.

H. Pfeifenbergeris į Marijampolę atvyksta pakeisti turbūt sėkmingiausio visų laikų komandos trenerio Vladimiro Čeburino, bet paklaustas apie tai, ar nejaučia spaudimo, tik nusijuokė.

„Jis buvo čia tris metus, tapo čempionu, atrodė labai sėkmingai. Bet dabar čia aš, dirbsiu labai sunkiai. Dabar turiu pamatyti, kokia sistema žaisime, artimiau susipažinsiu su komanda ir matysiu, ką galima nuveikti.

Futbolas yra mano aistra, tad nekalbu apie spaudimą. Aš bandysiu laimėti kiek įmanoma daugiau rungtynių, iškovoti titulą su „Sūduva“ ir žaisti geras rungtynes Europoje“, – drąsiai kalbėjo austras.

Pokyčių bus ir komandos sudėtyje – nors didelę dalį svarbių žaidėjų išlaikyti klubui pavyko, buvo ir nuostolių – į Kroatiją jau išvyko Paulius Golubickas, oficialioje komandos sudėtyje šiuo metu nėra ir Ovidijaus Verbicko.

Tiesa, V. Murauskas tikino, jog su pastaruoju saitai dar galutinai nėra nutraukti.

„Su O. Verbicku buvo pokalbis, su juo dar nebaigta, dar yra galimybė, kad jis liks. Jis yra tos pozicijos žaidėjas, kurios mums reikia, bet turi tam tikrų pasiūlymų. Jei pasiūlymai bus iš Kazachstano ar Rusijos, tai mes nepakonkuruosime, bet jei bus kažkas iš Latvijos, tai raginome jį grįžti pas mus. Rygos klubų finansinės galimybės gal yra didesnės, bet, vertinant dalyvavimą Čempionų lygoje, jos daug nesiskiria“, – apie galimybę išlaikyti žaidėją kalbėjo V. Murauskas.

Jis taip pat minėjo, jog komanda šiuo metu ieško vieno kairiojo ir vieno dešiniojo krašto gynėjo, taip pat vidurio saugo ir puolėjo. Prezidentas atskleidė, jog apie papildymus sudėtyje gali būti paskelbta jau po keleto dienų.

Klubas tarpsezoniu gerino ir infrastruktūrą – kaip pasakojo V. Murauskas, siekiant palengvinti patekimą į stadioną buvo įrengti papildomi turniketai, taip pat iki Europinio sezono pradžios bus atnaujintas apšvietimas, gerinamos ir spaudos darbo patalpos. Tai yra dalis pokyčių, kurie galėtų naujajį stadioną priartinti ir ketvirtosios UEFA kategorijos.

Spaudos konferencijos metu „Sūduva“ taip pat pristatė ir naująjį generalinį rėmėją – juo tapo bendrovė „Hikvision“. Taip pat ir Marijampolės arena nuo šiol vadinsis „Hikvision“ arena.

Tai yra didžiausia pasaulyje vaizdo stebėjimo sprendimų kūrėja ir įrangos gamintoja.

V. Murauskas neatskleidė, kokį tiksliai indėlį į biudžetą įneš naujasis rėmėjas, tačiau tikino, jo ta parama bus ženkli – apie tai byloja ir bendrovei atiduotas stadiono vardas bei užrašas ant marškinėlių.

„Su nauju generaliniu rėmėju pinigų skaičius gal bus kilsteltas, bet biudžetas planuojamas realus, toks, koks įmanomas šiandien dienai – jis siekia 1,2–1,3 milijono eurų. Praeitų metų biudžetas buvo apie 2 milijonus. Jis nuo planuojamo išauga dėl elementarios priežasties – pinigų, iškovotų Europos turnyruose“, – teigė V. Murauskas.

Komanda pasiruošimą pradės Lietuvoje, sužais čia trejas draugiškas rungtynes, po to išvyks į treniruočių stovyklą Kipre, kur taip pat išbandys jėgas su trimis varžovais, po to grįš į Lietuvą ir jau čia ruošis Supertaurės mačui su Vilniaus „Žalgiriu“.