Naujienų srautas

Sportas2020.01.14 09:31

Draudžiamų preparatų platinimo byloje Ramūnas Vyšniauskas išteisintas, tėvui skirta tūkstantinė bauda

atnaujinta 10:17
LRT.lt, BNS 2020.01.14 09:31

Klaipėdos apylinkės teismas antradienį paskelbė sprendimą byloje, kurioje sunkiaatlečių treneris Bronislavas Vyšniauskas buvo teisimas dėl dopingo platinimo.

Už teisėsaugos pareigūnų kratos metu rastą didžiulį kiekį draudžiamų preparatų B. Vyšniauskui teismas paskyrė 5000 eurų baudą. Už kelias areštinėje praleistas paras iš šios baudos sunkiosios atletikos treneriui išskaičiuota 100 eurų suma.

Tokia pat bauda skirta ir dviračių sporto treneriui Antanui Jakimavičiui.

Byloje kaltinimai byloje taip pat buvo pateikti ir B. Vyšniausko sūnui, sunkiaatlečiui Ramūnui Vyšniauskui, tačiau jis teismo byloje buvo išteisintas.

Kaltinamieji Klaipėdos apylinkės teismo nuosprendį gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

BNS naujienų agentūros pranešime teigiama, kad ši byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose, motyvuojant tuo, kad joje skelbti kaltinamųjų sveikatos duomenys.

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas B. Vyšniauskas šioje byloje kaltinamas neteisėtu dopingo medžiagų laikymu, turint tikslą jas platinti.

Kaip yra skelbusi prokuratūra, per kratas B. Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta apie 20 flakonų, 40 pakuočių, 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių draudžiamų medžiagų, priskiriamų anabolinių ir androgeninių steroidų grupei. Jos skirtos raumenų masei didinti, jėgai auginti.

Jis taip pat kaltinamas dopingo gabenimu. Teisėsauga teigia nustačiusi, kad treneris paprašė kito asmens nugabenti lagaminą su dideliu kiekiu draudžiamų medžiagų į giminaičių namus.

B. Vyšniauskui taip pat pateikti kaltinimai dėl psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris A. Jakimavičius kaltinamas dopingo laikymu, turint tikslą jį platinti ir draudžiamų medžiagų gabenimu.

R. Vyšniauskui kaltinimai pateikti dėl neteisėto psichotropinių medžiagų – tablečių laikymo, neturint tikslo jų parduoti ar platinti.

Nė vienas jų kaltės nepripažino.

Keturių olimpinių žaidynių dalyvis R. Vyšniauskas per karjerą du kartus diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilo.

Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros skundą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi