Naujienų srautas

Sportas2020.01.13 20:33

Dakaro naujokų debiutas oficialiai baigtas: pririnkome daugybę patirties

LRT.lt 2020.01.13 20:33

Dakaro ralyje nuo antradienio pasirodymus tęs vienu lietuvių ekipažu mažiau – pirmą kartą šiose lenktynėse startavęs „Heston MRO“ ekipažas su Edvinu Juškausku ir Aisvydu Paliukėnu savo pasirodymą oficialiai baigė.

Lemiamu lietuviams tapo aštuntasis Dakaro etapas – kaip atskleidė vairuotojas Edvinas Juškauskas, jo metu „Heston MRO“ bolidas vienoje atkarpų ne iki galo gerai matė tolimesnį kelią, vertėsi ant šono ir, nors bandė grįžti į lenktynes, to padaryti negalėjo ir buvo priversti grįžti tiesiai į bivaką

„Važiavome visai smagiai, nuo pat ryto turėjome bėdų su dėže, nes trečias-ketvirtas bėgiai skleidė labai įdomu garsą. Iš tikrųjų šitas „nuotykis“, norėtųsi pasakyti, buvo lygioje vietoje, bet iš tiesų nelygioje – buvo tokių mažų kopų masyvas, matėme, kad toliau tęsėsi kopos, bet ten buvo labai stačiai pripustyta ir staigus skardis“, – žurnalistams jau poilsio vietoje pasakojo E. Juškauskas.

„Įlėkėme per greitai, nors greitis ir nebuvo labai didelis, bet to ir užteko. Paskui priekiu užkabinome smėlį ir atsigulėme ant galinio sparno. Supratę, kad reikia tvarkytis ir atsiversti, stabdėme daug mašinų, už kokių 10-15 viena „fūra“ sutiko atversti, pamatėme, kad galinis tiltas skersai „stovi“ ir supratome, kad reikia bandyti jį tiesinti. Mes, aišku, tokių nesivežiojame, tai nusprendėme paskambinti technikams. Mes jau nevažiuojame įskaitai, tokią teisę turime, kad galime toliau susitvarkę važiuoti, tai su galiniu tiltu kreivu važiavome dar apie 30 kilometrų. Strigome kopose, teko pirmą kartą ir kastuvus į rankas paimti. Šiaip ne taip pasiekėme technikus ir iškart apsisukome grįžti atgal link trasos, bet už maždaug 6 kilometrų vėl tas kvapas įtartinas transmisijos, sustojome ir iš tikrųjų, pradėjo jau varvėti ant duslintuvo.

Ir dūmų buvo, ir kvapas žiaurus. Dar liko apie 400 kilometrų, gal dar būtume kažką galvoję, žiūrėję, bet pasvarstėme, kad jau susirinkome patirties, tiesiog važiuokime link bivako, susitvarkysime“.

Kaip atskleidė E. Juškauskas, ekipažas dar turėjo vilties grįžti į lenktynes, mat reikiamus taisymus būtų pavykę atlikti per naktį, tačiau iš pasitarimo su teisėjais grįžęs jo šturmanas Aisvydas Paliukėnas parnešė neigiamų naujienų – teisėjai leidimo antradienį startuoti lietuviams nebedavė.

„Atsitiko kas atsitiko, gerai, kad jau tik renkame patirtį, tai ne tiek skauda širdį. Jei būtume važiavę rezultatui, nuotaikos būtų prastesnės“, – reziumavo E. Juškauskas.

Tiesa, realių galimybių grįžti į lenktynes lietuvių ekipažas ir nebeturėjo – „Joker“ teisę, kuri suteikia rimtus gedimus patyrusiems ekipažams grįžti į lenktynes ir jas tęsti „Dakar Experience“ forma, kuri nebeleidžia kautis dėl vietų, tačiau suteikia šansą toliau įveikinėti Dakarą ir kaupti patirtį, lietuviai jau buvo išnaudoję anksčiau, todėl dar kartą tikėtis teisėjų malonės buvo sunku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi