Sportas

2020.01.13 13:39

Greitoje trasoje „žiovauti“ pradėjęs Jurgelėnas: etapą įveikėme, kaip planuota

LRT.lt2020.01.13 13:39

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas „Agrorodeo“ išlaiko aukščiausią lietuvių vietą šių metų Dakare – jie yra 17-i bendroje įskaitoje. Po aštuntojo etapo, kuris buvo tikrai greitas, sportininkai džiaugėsi įvykdytu planu.

„Buvome įkritę į tokį „piltuvą“. Visi važiavo šiek tiek kairiau, o aš galvojau, kad būsiu gudresnis ir važiuosiu kiek dešiniau. Pokšt ir įkritau į tokią skylę. Ten teko pasikapstyti. Likus 50 km pradėjo leistis vienas ratas. Galvojau, kad sugebėsime užbaigti distanciją, bet likus 10 km teko sustoti ir keistis ratą. Visgi su šiais ratais važiuojame jau trečia diena, tad tikriausiai nieko keisto. Šiaip diena buvo ilga. Buvo viena tiesioji, kur galėjome daug nuveikti. Laukiau finišo“, – pasakojo V. Žala.

VISO ETAPO APRAŠYMĄ SKAITYKITE ČIA

Jo šturmanas Saulius Jurgelėnas teigė, kad dėl ilgos tiesiosios distancijos pabaigoje net buvo pradėjęs žiovauti.

Vaidotas Žala: galvojau, kad būsiu gudresnis ir važiuosiu kiek dešiniau – „pokšt“ ir įkritau į skylę

„Etapą įveikėme, kaip planuota. Tik vienu metu patekome į smėlio spąstus. Atsidūrėme tokiame biraus smėlio „piltuve“. Vadavomės kokias 5 minutes. Aišku, galėjome išsivaduoti ir greičiau, bet ėmėmės neteisingų veiksmų. Vėliau viskas vėl pagal planą. Ramiai važiavome.

Vienu metu pasikėlėme tempą. Aplenkėme tuos automobilius, kurie buvo aplenkę mus, kol buvome įstrigę. Trumpai buvo strigtelėję gale, bet greitai išsikapstėme. Kopose, distancijos pabaigoje, nukrito galinio rato slėgis. Važiavome su pustušte padanga, galvojome, kad finišuosime, bet likus keliems kilometrams padangai teko „žūti“. Nenorėjome sugadinti ratlankio, todėl teko keisti padangą.

Šiaip diena buvo smagi. Viskas panašiai kaip vakar. Tik turėjome smagių kanjonų. Pabaigoje važiavome visiška lyguma 170–180 km/h greičiu. Net buvau pradėjęs žiovauti. Stuburai atsilaikė, pasitaikė tik nedidelių smūgių“, – pasakojo S. Jurgelėnas.

„Agrorodeo“ ekipažas preliminariais duomenimis bendroje įskaitoje iš 18-o vietos pakilo į 17-ąją. Nuo artimiausio varžovo, 16-oje vietoje važiuojančio ruso Aleksandro Dorosinskio jie atsilieka beveik 37 min.

Nuo 15-oje vietoje esančio prancūzo Ronano Chabot skiria jau daugiau nei valanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.