Sportas

2020.01.12 16:57

Lūžęs šarnyras apkartino Vanago dieną: lietuviai stojo, bet pagalbą suteikėme sau patys

LRT.lt2020.01.12 16:57

Benediktui Vanagui sekmadienį įveiktas 7-asis Dakaro ralio greičio ruožas buvo labai nesėkmingas. Jo ir Filipe Palmeiro pilotuojamas bolidas dėl šarnyro lūžio neteko rato, tad lenktynininkams teko sustoti.

Bandydami sutaisyti automobilį mūsiškiai neteko daugiau nei 2 valandų. Galiausiai ekipažas pasiekė finišą 3:23:42 val. atsilikęs nuo etapą laimėjusio ispano Carloso Sainzo.

Tai leido užimti 57-ąją vietą. Iki tol B. Vanagas važiavo 16-as ir galėjo išlaikyti 10-ąją poziciją bendroje įskaitoje, tačiau dabar jis krito iki 20 vietos.

„Lūžo viršutinis šarnyras. Visiškai lygioje vietoje – be jokio smūgio. Lūžęs šarnyras nutraukė ratą. Nutraukė apatinio šarnyro varžtus ir pusašį.

Mes ilgai tvarkėmės. Atsarginių detalių turėjome, bet pritrūko varžtų. Dalį turėjome, dalį išsukome iš kitų ratų. Ne visais priveržtais vartais atsargiai finišavome.

Tai nutiko 400 km nuo starto. Mums buvo likę dar 130 km. Labai greita trasa.

Po to važiuojant vėl lūžo tas pats galinis pusašis. Mes jį sudėjome su kitu šarnyru ir jis neveikė taip gerai. Tai nutiko 20 km iki finišo, o čia labai didelės kopos.

Reikėjo važiuoti su varomu priekiu, o tai buvo nemažas iššūkis. Tiek žinių. Labai gaila, kad taip nutiko. Aiškinsimės. Žinau, kad nieko nepadarėme. Aiškinsimės, kas nutiko viršutiniam šarnyrui, bet smūgio nebuvo.

Ratas tiesiog nuskrido važiuojant keliu. Gaila, bet kartais taip būna“, – visą nelaimę nupasakojo B. Vanagas.

Anksčiau finišavęs Antanas Juknevičius pasakojo, jog buvo sustojęs padėti bolidą bandančiam taisyti lietuviui, tačiau nei jis, nei kiti padėti nesugebėjo.

„Lietuviai stojo, bet pagalbą patys sau dirbdami suteikėme. Tas tiesa, visi lietuviai sustojo“, – sakė B. Vanagas.