Sportas

2020.01.12 15:07

Linksmai po finišo nusiteikęs Jurgelėnas Žalos vairavimą lygino su „gailestingąja sesele“

atnaujinta 16.30
LRT.lt2020.01.12 15:07

Sekmadienį 7-ajame 2020 metų Dakario ralio etape pirmieji finišavo Vaidotas  Žala ir Saulius Jurgelėnas. Jie greičio ruože užėmė 15-ąją poziciją, o išlipę iš bolido buvo geros nuotaikos.

Be didelių nesklandumų etapą baigę mūsiškiai papasakojo apie nedidelį incidentą su kopomis bei teigė, jog smagiai pasivažinėjo.

„Keistas greičio ruožas – iš pradžių kopos, o po to ežero dugnu leki 15 km. Tada per kopas vėl ir vėl ežero dugnu. Atvėsti, sušyli.

Kad ir kiek nedaug tų kopų tebuvo, vis tiek kartą kartą „užsėdom“. Taip: į kairę, į dešinę, tiesiai – bum. Ir sėdim. Šiaip viskas gerai. Visi ratai vietoje. Net širdis dėl to džiaugiasi“, – apie įspūdžius linksmai pasakojo V. Žala.

„Reikėjo saugotis kopų, dar reikėjo saugotis akmenynų. Buvom perspėti, kad bus daug sunkiai matomų akmenų, kurie tikrai dideli. Mes taip ramiai ramiai, negaliu sakyti, kad stuburas pailsėjo, bet tikrai ramiai važiavom“, – apie greičio ruožo specifiką užsiminė S. Jurgelėnas.

„Vaidas šiandien kaip gailestingoji seselė pavežiojo senolį. Pasisaugojo akmenų, labai „neužkratė“ važiuojant per kopas ir akmenis. Išsaugojom visus ratus. Kartą buvome ant kopos „pasikabinę“ ir praradome kokias 3-4 minutes.

Buvo greitas ir smagus ruožas, jei per daug beprotiškai neleki. Buvo pavojingų vietų, bet jei laiku viską išsirenki, viskas gerai. Šįkart bandėm spausti, kiek automobilis leidžia, tai vienu metu buvome pasiekę 184 km/h greitį.

Tokia ta diena. Kažkuriuo metu atrodė, kad į amžinybę važiuojame ir kad labai ilgai viskas truks, bet kelios greitos atkarpos ir tų kilometrų nebeliko“, – sekmadienį reziumavo S. Jurgelėnas.

Jiems finišavus netrukus atsirado ir „KREDA“ komanda – Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Jie papasakojo, jog buvo trumpam sustoję prie gedimą patyrusio Benedikto Vanago, tačiau pripažino, jog pagelbėti negalėjo.

„Mes sustojom, gal apie porą minučių stovėjom. Benediktas mums sakė, kad pas jį sugedo šarnyras. Klausė, ar mes turim galinį šarnyrą. Sakiau, kad turiu, gali imti. Tik supratau, kad mūsų turimos dalys nelabai gali tikti jam, nes mūsų sena mašina, o jo – pats naujausias modelis. Bet sakiau, kad, jeigu jam tinka, tegul nueina ir pasiima. Benas nuėjo, pasižiūrėjo, matyt, netiko, tai pasakė, kad nereikia.

Keista, kad neturėjo atsarginio. Turėtų vežtis. Aš Benui ir pasakiau, kad nueitų ir pasiimtų. Bet neėmė, gal netiko“, – kalbėjo A. Juknevičius

Kitas startas „Agrorodeo Dakar“ komandos laukia jau pirmadienį. Preliminariais duomenimis po 7-ojo greičio ruožo V. Žalos ir A. Juknevičiaus duetas bendroje įskaitoje užima 18-ąją vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.