Naujienų srautas

Sportas2020.01.11 20:04

Džiugi žinia: bolidą sutaisiusiems Juškauskui ir Paliukėnui leista toliau važiuoti Dakare

žiūrėkite pokalbį su Juškausku ir Paliukėnu, atnaujinta 21.16
LRT.lt 2020.01.11 20:04

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas galės tęsti pasirodymą Dakaro ralyje. Šią žinią patikrinę lietuvių automobilį jiems pranešė ralio organizatoriai.

Jie nesugebėjo užbaigti šeštojo greičio ruožo dėl užsidegusio automobilio. Lenktynininkai ir jų komanda nepasidavė – taisė automobilį ir paruošė jį tolimesniam važiavimui.

Deja, mūsiškių ekipažas nebegalės varžytis su kitais dalyviais, tačiau jie toliau važiuos pagal „Dakar Experience“ programą.

Kokie tapimo „Dakar Experience“ dalimi formalumai? Norint startuoti rytoj komanda privalėjo pateikti paraišką tęsti lenktynes tokiu formatu. Po to sekė eilė vizų, kurias reikėjo surinkti.

Tai ir organizatorių leidimas bei medicininė patikra dėl tinkamumo toliau tęsti lenktynes, automobilio techninė patikra po įvykio bei sutvarkius techniką.

Automobilis iš naujo užplombuotas, varžybų vadovai davė leidimą startuoti.

Deja, šis E. Juškausko ir A. Paliukėno dalyvavimas 2020-ųjų Dakare bus labiau simbolinis – skirtas patirčiai kaupti. Jų rezultatai čia nebebus skaičiuojami.

Džiugi žinia: bolidą sutaisiusiems Juškauskui ir Paliukėnui leista toliau važiuoti Dakare

Džiugią žinią išgirdę lietuviai sutiko su portalo LRT.lt skaitytojais pasidalinti patirtimi Dakare bei mintimis dėl tolimesnio dalyvavimo.

„Pravažiavus 220 km pradėjome jausti tepalų kvapą. Po dar 20 km turėjome sustoti dėl gaisro. Dar prieš tai buvom sustoję, kai pirmą kartą pajutome kvapą. Nieko nenutiko, nebuvo smilkimo ženklų. Teko stoti pamačius dūmus ir tada prasidėjo gesinimo operacija.

Gerai, kad buvo, kas sustojo ir paskolino gesintuvų, nes vieni nebūtume to įveikę. Smėlio daug pylėm, kol neturėjome gesintuvų, ir užgesinome.

Nuo ryto prasidėjo darbai. Išardėmė greičio dėžę, priekį ir t.t. Iki 21 val. turėjome paruošti automobilį, kad atitiktų organizatorių reikalavimus ir kad galėtume važiuoti „Dakar Experience“.

Konkuruojame kasdien greičio ruožo ribose, bet rezultatai nebus įskaityti.

Turėjome nemažai reikalų šiandien. Turėjome iš naujo medicinę patikrą praeiti, techninę apžiūrą. Dabar liko tik technikams padirbėti iki ryto, kad automobilis būtų visiškai paruoštas varžyboms“, – pasakojo lietuviai.

Plačiau – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi