Naujienų srautas

Sportas2020.01.10 22:17

Startas jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje ledo ritulininkus sužavėjo, bet pareikalavo daug jėgų

LRT.lt 2020.01.10 22:17

Penktadienį Lozanoje oficialiai prasidėjo trečiosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Pirmieji savo pasirodymą iš Lietuvos sportininkų surengė ledo ritulininkai, išbandę olimpinėse debiutuojantį 3x3 turnyrą. Nors rezultatus trys lietuviai užfiksavo skirtingus, visiems tokio formato varžybos paliko gerą įspūdį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

8 komandų turnyre pirmieji ant „Vaudoise“ arenos ledo iščiuožė Arturas Seniutas ir Linas Dėdinas, kovoję vienas prieš kitą. Pergalingai žaidynėse startuoti pavyko A. Seniutui – jo atstovaujama „Rudoji“ komanda 13:11 įveikė „Mėlynųjų“ tryliktuką.

„Buvo tikrai neįprasta žaisti 3x3: mažiau laisvo ledo, viskas vyko greičiau, buvo kur kas daugiau įvarčių ir metimų. Bet tokiu formatu žaisti tikrai smagu“, – naują patirtį vertino A. Seniutas.

3x3 turnyre žaidžiami trys kėliniai po 16 minučių: 11 žaidėjų keičiasi kas minutę, o du vartininkai – kas 8 minutes. Komandų žaidėjai prieš turnyro pradžią buvo suskirstyti į tris sudėtis: viena sudėtis su trimis žaidėjais ir dvi sudėtys su keturiais (vienas besiilsintis nuolat keisis). Abu jaunieji lietuviai savo komandose pateko į pirmąją sudėtį ir ant ledo grumėsi vienas su kitu.

„Pirmoje treniruotėje mus suskirstė pagal atrankos reitingą, o vėliau padarė kelis nedidelius pakeitimus, – paaiškino L. Dėdinas. – Iš vienos pusės – patiko, nes gavau daug žaidimo minučių. Iš kitos pusės – buvo momentų, kai buvau be proto pavargęs ir nebegalėdavau normaliai pažaisti. Visi kiti keičiasi, todėl gali kiek ilgiau pailsėti, o iš mūsų, matyt, daugiausiai tikimasi, todėl daugiausiai ir žaidžiame“.

Vėlesnėse vakaro rungtynėse savo žaidynių debiutą surengė ir Joris Valčiukas, tačiau pirmosios rungtynės jo atstovaujamai „Mėlynai“ komandai susiklostė itin apmaudžiai. Po dviejų kėlinių „mėlynieji“ dar atsiliko 4:7, tačiau trečiajame surengė spurtą bei išlygino rezultatą 8:8.

Vis tik tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms varžovai tolimu smūgiu sugebėjo išplėšti pergalę – „Pilkoji“ ekipa laimėjo 9:8.

„Komandai šiose rungtynėse nelabai sekėsi. Deja, man taip pat, – apmaudo neslėpė Joris. – Tikrai manau, kad turėjome laimėti.“

Artėjančias tris dienas kiekviena komanda sužais dar po šešerias rungtynes, o į pusfinalius pateks ir kovą dėl medalių pratęs 4 geriausios.

„Šiandien komandoje labiausiai trūko gynybos – jeigu šias klaidas išsitaisysime, manau, kad viskas bus gerai“, – pozityviai į ateitį žiūrėjo L. Dėdinas.

„Savo komandą vertinu tikrai gerai – visi žaidėjai panašaus pajėgumo. Jau spėjome šiek tiek susižaisti per treniruotes, o turnyro pabaigoje jau turėtume žaisti labai gerai“, – turnyro anksti baigti nesiruošė ir A. Seniutas.

„Visos komandos yra labai panašaus pajėgumo, todėl manau, kad daug ką nulems sėkmė ir fizinis pasiruošimas, nes žaidžiant 3x3 – labai daug krūvio“, – akcentavo J. Valčiukas.

Šeštadienį į pirmuosius startus pasileis ir Lietuvos biatlonininkai. Darius Dinda, Lukas Žukauskas ir Domas Jankauskas varžysis vaikinų 12,5 km, o Viktorija Augulytė, Kamilė Jakubauskaitė ir Luka Mackevičiūtė – merginų 10 km individualiose lenktynėse.

Iš viso šalies rinktinę Lozanoje sudaro rekordinis sportininkų skaičius – 15. Be ledo ritulininkų ir biatlonininkų pirmoje žaidynių dalyje dar startuos du kalnų slidininkai, o antrojoje – trys lygumų slidininkai ir snieglentininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi