Sportas

2020.01.10 15:58

Vienintelio laisvadienio planą atskleidęs Juknevičius: norime išgerti pieno kokteilį su putomis

LRT.lt2020.01.10 15:58

Penktadienį finišavusį šeštąjį Dakaro ralio etapą be didelių problemų pažymėjo „Kreda“ komandos ekipažas – Antanas Juknevičius ir šturmanas Dairius Vaičiulis. Varžybų legendos vairuojamas automobilis finišo liniją kirto 27-as.

Bendroje įskaitoje A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio duetas išsilaikė 21-oje pozicijoje.

Kaip po finišo žurnalistams kalbėjo A. Juknevičius, šeštojo Dakaro ralio etapo metu jis suprato, kokiu maksimaliu greičiu gali lėkti jo vairuojamas automobilis.

„Šiandien greičio ruožas buvo geras. Pasirodė ir pirmosios kopos, nors jos dar buvo tik nedidelės, bet jau buvo smagu. Buvo daug greitų ruožų, tokių greitų, kad jau dabar jau tikrai žinau, kad mūsų automobilis nevažiuoja greičiau nei 174 km/h greičiu. Tai buvo maksimalus greitis. Vėliau 170 km/h greitį laikėme kokius 30 km. Tiesiog „užmini“ ir nesimato jokio galo horizonte, varai tiesiai“, – pasakojo lenktynininkas.

D. Vaičiulis po finišo juokavo, kad turės pretenzijų „Kreda“ komandos mechanikams, kurie „pražiopsojo“ vieną ne visiškai tvarkingai prieš startą sutvarkytą automobilio ratą. Jau pačioje šeštojo greičio ruožo pradžioje ratas A. Juknevičiaus ekipažui sukėlė problemų.

„Tik startavus, išvydome, kad aplinkui nėra jokių akmenų – vien tik smėlis, tačiau supratome, kad mūsų galinis ratas yra nuleistas. Sėdant į automobilį, prieš startą, matėme, kad ant rato yra įkirtimas, tačiau tikriausiai jį praleidome. Praradome tempą, o paskui bandėme aplenkti tris sunkvežimius. Kelis pavyko aplenkti, bet jie tikrai gadino visus reikalus“, – tvirtino A. Juknevičius.

Šeštadienį Dakaro ralio varžybų dalyvių laukia vienintelė poilsio diena ir iškart po to vyksiantis dar vienas šešių etapų maratonas. A. Juknevičiaus teigimu, „Kreda“ komandos ekipažas jau žino, kaip praleis laisvą dieną.

„Norime ištiesti kojas ant fotelio ir išgerti pieno kokteilį su putomis“, – juokėsi A. Juknevičius ir D. Vaičiulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.