Sportas

2020.01.10 01:18

Lekavičių gyręs Šaras kitiems negailėjo kritikos: pasigedau tikėjimo, kad galime laimėti

LRT.lt 2020.01.10 01:18

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ nesėkme pradėjo antrąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą. Lietuvos čempionai 82:88 nusileido 13-ąją pergalę iš eilės iškovojusiai Madrido „Real“ ekipai.

Po susitikimo kauniečių vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius ne tik išsamiai žurnalistams pakomentavo žaidimo planą, tačiau ir pripažino, jog pasigedo iš jų tikėjimo, kad šie gali iškovoti pergalę.

„Žaidėme neblogą krepšinį, bet pasigedau tikėjimo, kad galime laimėti. Tikėjimas ir fizinio kontakto lygis nebuvo toks, koks buvo Kaune. Jei galvojome, kad galime žaisdami tokį krepšinį – su tiek atakų ir tokiu greičiu – prasižengti tik 17 kartų... Tai yra per mažai. 17 baudų yra limitas prieš „bonusą“.

Per lengvai jiems leidome žaisti. Rudy Fernandezas turėjo nuostabią pirmą pusę, bet mums reikia žaisti kiečiau. Daug kur žinojome, kad Madridas rizikuos. Žinojome, kur juo atakuoti – visada labai panašiai vyksta šitos rungtynės.

Smagu, kad įžaidėjai, kai kurie metikai nubaudė juos. Tai leido laikytis rungtynėse, bet 17 baudų man krenta į akis. Ir šiaip, laukiam, laukiam savųjų“.

– Kaip galima eliminuoti tokius Fernandezo metimus, kuriuos jis pataikė antrame kėlinyje?

– Nežinau. Tu ateini ir išsibauduoji. Tu ateini, jis išbėga ir įmeta tau vieną, antrą. Tu neleidi trečio, ketvirto ir penkto. Jei Kaune „nuėmėme“ jų tritaškius, čia to nepadarėme.

– Šiandien gynėjai tempė komandą. Ar trūko priekinės linijos?

– Turite žiūrėti į tai, ką varžovai duoda. Jie po kiekvienos užtvaros ėjo per apačią. Klausimas, ar mūsiškiai pataikys, ar ne. Taip visada buvo su Madridu. Kažkiek supratome tą puolimo planą, bet 17 baudų yra per mažai.

Reikia „išimti“ juos, reikia neleisti žaisti laisvai. Jeigu tokioms Europos žvaigždėms duodi laisvai judėti ir žaisti… Mes turime pripažinti – jie turi daugiau talento. Mes negalime leisti jiems taip žaisti. Turime būti pasiruošę išsibauduoti.

Kai kuriuose situacijose atrodė, kad atvažiavome pažiūrėti, kaip čia viskas bus. Negali pažiūrėti – turi išlošti.

– Ketvirtame kėlinyje buvote sumažinę atsilikimą iki 6 taškų. Ko pritrūko iki pergalės?

– Jeigu teisingai atsimenu, turėjome gana laisvą tritaškį atsilikdami 6 taškais. Jis neįkrito ir tada du kartus sumaišėme gynybos sistemas, kurias taikėme. Mes užsigalvojome.Taip jau yra.

– Kiek komanda kenčia dėl Jocko Landale`o gynybos baudos aikštelėje?

– Nemanau, kad labai daug kenčiam. Nubaudė Mickey... Būna, kad kenčiam,bet, iš kitos pusės, jis kitoje aikštės pusėje suteikia erdvės Walkupui, Riversui ir Lekavičiui. Čia yra tie pliusai ir minusai, bet jis dar kažkur irgi nesupranta, kada reikia prasižengti.

Jei Tavaresas gauna kamuolį po krepšiu, tu jau tikrai žinai, kad jis įkals tau vinį. Tokie dėjimai jau nėra dėjimai – čia vinis. Bet prieš tai tu gali padaryti baudą. Kažkada jis ją padarys, bet dabar jam dar tik 24-eri.

– Neskaitant tų metimų, kuriuos realizuoja Lukas Lekavičius, ar jo žaidimas keičiasi palyginus su sezono pradžia?

– Taip, labai. Nenorėčiau, kad jis sustotų. Jis rodo žymiai didesnę ramybę. Žiūrint į pralaimėtas rungtynes Panevėžyje, jis pabaigoje jau buvo pats pasiruošęs pats pralošti tas rungtynes. Jis rodė lyderystę. Bet dar reikia daugiau.

Malonu dėl jo atkarpos. Kad tik nesustotų. Jis paimtas į komandą kaip vienas tų, kuris pažįsta ir Eurolygą, ir sistemą. Šie žmonės mums labai svarbūs, nes kitokių žaidėjų mes nelabai galime nusipirkti.

– Ar matosi didesnė ramybė ir KC Riverso žaidime?

– Manau, kad taip. Jis vis tiek kažkiek jau yra pataikęs. Kai atvažiuoji į naują komandą, nori iškart pasirodyti. Tai žmpgiška. Kažkas gal LKL išeina, bet Eurolygoje jie visi nori gerai žaisti. Dabar Eurolygoje jis truputį pataikė ir pasidarė ramesnis.

Žaidimas jam sulėtėjo, nes jis supranta, kas iš jo norima, kur jis gali nubausti. Manau, kad jis gali žaisti dar geriau ir dar labiau gerinti kondiciją. Jam turiu mažai priekaištų, nes jis stengiasi, dirba ir padeda. Su juo, kaip ir su Milu, aikštė yra didesnė.

– Kiek pritrūko svaresnio Edgaro Ulanovo indėlio?

Turime suprasti, kad jo metimai buvo geri, tik neįkrito. Turime vėl sugrįžti prie tos pačios idėjos – kokio jis stiliaus žaidėjas. Jeigu šalia būtų kai kas kitas, dėl ko dabar negalime verkti, dėmesio būtų daugiau kitur, tai ir jis gautų daugiau pasireikšti.

Komanda yra dėlionė. Visi buvo paimti su idėja. Jei idėja nepasiteisino arba jos nėra dėl dalykų, kurių negalime kontroliuoti, kiti turi pasitempti. Deja, ne taip lengva.

– Trey`us Thompkinsas turėjo laisės prie tritaškio linijos, kaip ir visa „Real“ komanda. Kas čia nepasiteisino gynyboje?

– Ne toks buvo žaidimo planas. Thompkinsas įmetė 4 tritaškius ir pradėjo rungtynes su pirmu tolimu metimu, kuris laužė mūsų planą.

Pirmas tikslas buvo atkirsti du įžaidėjus, kurie labai gerai organizuoja, bet nelabai gali mesti daug taškų. Todėl išėjo, kad rikikavome ties jais. Jie pataikė, o dar įmetė Thompkinsas su Rudy.

Žaidimo planas kažkur neveikė, bet turime grįžti prie to, kad varžovas aukščiausio lygio ir jis tau neleidžia kažko daryti. Rudy su 17 pirmos pusės taškų buvo didžiulis X faktorius. Dauguma jo metimų nebuvo lengvi.