2020.01.09 21:30

Ispanišku stiliumi su „Real“ žaidęs „Žalgiris“ neatlaikė uraganinio šeimininkų puolimo

LRT.lt2020.01.09 21:30

Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ pralaimėjimu pradėjo Eurolygos reguliariojo sezono antrąjį ratą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 82:88 (18:20, 23:27, 18:21, 23:20) nusileido Madrido „Real“ atstovams.

Nugalėtojams tai buvo 13-oji pergalė iš eilės ir 15-oji iš 18 rungtynių šį sezoną. Madridiečiai turnyrinėje lentelėje yra pirmi.

Kauniečiai pralaimėjo po dviejų paeiliui laimėtų susitikimų. Tai buvo 13-oji nesėkmė, po kurios žalgiriečiai išliko 16-oje pozicijoje.

Mūsiškiai solidžiai laikėsi per pirmąsias 10 minučių, tačiau antrajame kėlinyje savo žodį tarė Rudy Fernandezas. Per jį ispanas pelnė net 17 taškų, tačiau jam Lukas Lekavičius atsakė 18 savo taškų per pirmą pusę ir neleido varžovams atitrūkti (41:47).

Didžiąją dalį trečiojo ketvirčio „Real“ turėjo dviženklę persvarą, bet čia L. Lekavičių pakeitė Thomasas Walkupas. Amerikietis pelnė 12 taškų per kėlinį, tačiau aikštės šeimininkai po kėlinio pirmavo 68:59.

Sužaidus pusę paskutiniojo kėlinio Ispanijos komanda pirmavo 9 taškais po Trey`aus Thompkinso tritaškio (69:78). Dar penki T. Thompkinso taškai iš eilės, iš pažiūros, užtikrino aikštės šeimininkų pergalę (69:83).

Kauniečiai rungtynių pabaigoje dar sugebėjo surengti 6:0 atkarpą ir sumažinti deficitą iki vienženklio (76:85). Deja, netrukus „Real“ pelnė taškus ir sudėjo visus taškus ant „i“.

„Real“: T. Thompkinsas (3/6 dvitaškių, 4/5 tritaškių) 20, R. Fernandezas (5/8 tritaškių) 17, J. Mickey (4/5 dvitaškių) 13, F. Campazzo (8 rez. perd.).

„Žalgiris“: L. Lekavičius (5/8 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/2 baudų) 21, T. Walkupas (5/8 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 6 rez. perd.) 19, KC Riversas (3/4 dvitaškių, 2/7 tritaškių).

Rungtynių eiga:

T. Walkupas floateriu išvedė žalgiriečius į priekį, tačiau netrukus kitoje aikštės jiems atsakė J. Mickey (2:2). Jockas Landale`as sumetė tris baudas, o jau po akimirkos varžovų klaidą išprovokavę svečiai atrado E. Ulanovą, šovusį iš toli (8:2). Aikštės šeimininkai atsakė 8 taškais iš eilės ir nubraukė visas kauniečių pastangas sužaidus kiek mažiau nei pusę ketvirčio (8:10).

Abi komandos ėmė keistis taškais viena ataka po kitos. Po N. Hayeso tolimo šūvio „Žalgiris“ pirmavo, tačiau netrukus du taškus su pražanga pelnė J. Mickey (16:18). Rezultatą išlygino per W. Tavaresą pataikytas floateris, tačiau pastarasis atsakė puskabliu (18:20). Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antrąjį kėlinį 4 taškais iš eilės pradėjo W. Tavaresas. Jis padidino savo komandos atotrūkį iki 6 taškų (18:24). R. Fernandezas ėmė žudyti žalgiriečius tolimais šūviais. Laimei, L. Lekavičius neleido varžovams per daug atitrūkti (27:35). R. Fernandezas pataikė jau ketvirtąjį tritaškį, vėliau perėmęs kamuolį pasižymėjo greitos atakos metu. Komandas jau skyrė 13 taškų (27:40).

L. Lekavičius tęsė puikų savo pasirodymą – po dar 5 jo taškų iš eilės skirtumas sumažėjo iki 7 taškų (35:42). Prasidedant ilgajai pertraukai aikštės šeimininkai laikėsi 6 taškų persvaros (41:47).

Antroje mačo dalyje taškų sąskaitą atidarė T. Walkupas, o kitoje aikštės pusėje baudų metimais atsakė F. Campazzo (43:49). Greita 5:0 atkarpa leido „Real“ susigrąžinti dviženklę persvarą (54:43). Sužaidus vos daugiau nei pusę trečiojo ketvirčio „Žalgiris“ atsiliko 48:58.

„Žalgiris“ ėmė šaudyti iš toli, tačiau aikštės šeimininkų uraganinis puolimas neleido mūsiškiams pasivyti. Fabieno Causeuro šūvis iš distancijos leido varžovams išlaikyti 12 taškų pranašumą (66:54). KC Riverso ir T. Walkupo 5:0 atkarpa sumažino atsilikimą iki 7 taškų (59:66). Likus žaisti paskutiniosioms 10 min. komandas skyrė 9 taškai (59:68).

Pirmuosius 5 kėlinio taškus Madrido ekipai pelnė J. Mickey. Žalgiriečiai atitrūkti oponentams neleido – P. Jankūno tritaškis sumažino atsilikimą iki 6 taškų (67:73). Sužaidus pusę paskutiniojo kėlinio Ispanijos komanda pirmavo 9 taškais po Trey`aus Thompkinso tritaškio (69:78).

T. Thompkinsas vienas surengė 5:0 spurtą ir padidino savo klubo atotrūkį iki 14 taškų (69:83). Kauniečiai rungtynių pabaigoje dar sugebėjo surengti 6:0 atkarpą ir sumažinti deficitą iki vienženklio (76:85), tačiau netrukus „Real“ pelnė taškus ir sudėjo visus taškus ant „i“.