Sportas

2020.01.09 19:33

Išskirtinis Dakaro organizatorių dėmesys Žalai: Lietuvoje Dakaras yra sportas numeris du

LRT.lt 2020.01.09 19:33

Vaidotas Žala sekmadienį netikėtai tapo 2020-ųjų Dakaro ralio pirmojo greičio ruožo nugalėtoju automobilių kategorijoje. Dėl to mūsų tautietis susilaukė dėmesio ne tik iš autosporto gerbėjų, tačiau ir iš renginio organizatorių.

Lietuvis buvo pirmasis iš savo šalies laimėjęs Dakaro ralio etapą. Prieš tai geriausias rezultatas priklausė Benediktui Vanagui, 2019-aisiais viename greičio ruože užėmusiam 4-ąją vietą.

„Žinojau, kad ši mašina turi būti greitesnė, bet negalėjau įsivaizduoti šito. Turime smėlio, turime greitų ir akmenuotų ruožų. Pirmą dieną pasisekė tinkamai tuo balansuoti, o toliau tai tapo didesniu iššūkiu. Reikia šiek tiek nurimti, nes mašina neištvers“, – pasakojo lenktynininkas.

Sekmadienį visa Lietuva kalbėjo apie V. Žalą ir jo laimėtą pirmąjį greičio ruožą. Nors jam ėmė prasčiau sektis, jo, Benedikto Vanago, Antano Juknevičiaus, Edvino Juškausko ir Ginto Petraus ekipažai yra akylai stebimi jų gimtoje šalyje.

„Dakaras yra žinomas vardas ir prekės ženklas, o Lietuvoje tai – sportas numeris 2. Pradėjau karjerą nuo klasikinio ralio, tai koncentravausi į greitį. Dakaras yra labiau išminties žaidimas. Anksčiau galbūt neturėjau tam tinkamų savybių, tačiau dabar imu tuo mėgautis.

Turiu puikų šturmaną Saulių. Stengiamės palaikyti gerą nuotaiką ir mėgautis procesu. Man užtrunka visus metus sudėlioti taškus, kad čia patekčiau. Dabar turime dvi savaites parodyti, kaip padarėme savo namų darbus, o po to važiuosime namo ir viską darysime iš naujo“, – kalbėjo V. Žala.

Lietuvis organizatorių buvo paklaustas apie savo tikslus ralyje, tačiau lenktynininkas atsisakė juos atskleisti.

„Turiu įtarimą, kad jei pradėsi kalbėti apie rezultatus kuriuos nori pasiekti, nepavyks to padaryti. Pasilaikysiu savo norus sau“, – slapukavo mūsiškis.