Sportas

2015.09.08 14:50

B. Matkevičius: šiandien – ta diena, kai J. Valančiūnas parodys, ką gali

Rytis Kazlauskas, Birutė Davidonytė, DELFI.lt2015.09.08 14:50

Lietuvos rinktinės treneris–skautas Benas Matkevičius prieš pirmadienio dvikovą su belgais teigė, kad šiandien – ta diena, kai Jonas Valančiūnas pademonstruos, ką gali.

Lietuvos rinktinės treneris–skautas Benas Matkevičius prieš pirmadienio dvikovą su belgais teigė, kad šiandien – ta diena, kai Jonas Valančiūnas pademonstruos, ką gali.

„Laukia nelengvos rungtynės, belgai turėjo labai gerų rungtynių pasiruošime su gerais varžovais, laukia labai fiziška kova, jie turi tik vieną tradicinį vidurio puolėją, kuris nemeta tritaškių. Šiai grupei labai būdinga, kad beveik visi „centrai“ meta tritaškius. Jie bandys mus atakuoti vienas prieš vieną su prasiveržimais, tad mums labai svarbi gynyba vienas prieš vienas. Jie turi žaidėjų, kurie gali sukurti metimus patys be pagalbos ir užtvarų. Mūsų vidurio puolėjams ir gynėjams bus svarbu apsiginti vienas prieš vieną. Šiandien – ta diena, kai J. Valančiūnas parodys, ką gali “, – kalbėjo B. Matkevičius.

Trenerio teigimu, svarbiausia, kad išliktų tokios pačios emocijos kaip sekmadienį: „Buvome susikoncentravę, labai drausmingai žaidėme tiek gynyboje, tiek puolime. Bus labai svarbu tą drausmę išlaikyti ir žaisti vieningai. Mūsų stiprybė yra ta, kad mes turime ūgio pranašumą, tad turime atakuoti. Jonas Valančiūnas tikrai šiandien įmes geresnį procentą šiandien, nes jau vakar išsimėtė netaiklius metimus. Manau, kad jis šiandien parodys, ką gali.“

Treniruotėje pasirodė vos šeši Lietuvos rinktinės žaidėjai. Anot B. Matkevičiaus, komandos lyderiai ilsisi prieš rungtynes: „Vakar žaidėme, o šiandien yra ankstyvos rungtynės, ne visi atvažiavo į treniruotę. Tie, kurie čia atvažiavo, padarė lengvą pamėtymą ir apšilimą, padirbėjo su judesiais, prasitampė, visi kiti ilsisi viešbutyje ir dabar važiuosime žiūrėti priešininkų vaizdo įrašų.“

Europos čempionatas keturiose šalyse (Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje) vyksta rugsėjo 5–20 dienomis. Lietuvos krepšininkai D grupėje Rygoje grumsis su Latvijos, Čekijos, Estijos, Belgijos ir Ukrainos atstovais.

Europos čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesiai į olimpiadą pateks dvi Senojo žemyno pirmenybių finalo dalyvės. Turnyre 3–7 vietas užėmusios rinktinės žais olimpinėse atrankos varžybose.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis Europos čempionato starte:

Rugsėjo 5 d. (Ryga) 21:30 Lietuva – Ukraina 69:68.

Rugsėjo 6 d. (Ryga) 18:30 Lietuva – Latvija 68:49.

Rugsėjo 7 d. (Ryga) 15:30 Lietuva – Belgija

Rugsėjo 9 d. (Ryga) 21:30 Lietuva – Estija

Rugsėjo 10 d. (Ryga) 21:30 Lietuva – Čekija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt