Naujienų srautas

Sportas2020.01.08 21:52

Auklėtinius gyręs Adomaitis jiems papylė ir kritikos: aš tai negaliu išeiti į aikštę ir padaryti

LRT.lt 2020.01.08 21:52

Vilniaus „Rytas“ trečiadienį namie 86:91 pralaimėjimu prieš Kazanės UNICS atstovus pradėjo Europos taurės „Top 16“ etapą. Aikštės šeimininkai lygiai su varžovais kovojo apie 36 minutes, tačiau galiausiai nusileido talentingesnei komandai, pataikiusiai sudėtingesnius metimus.

Po rungtynių Vilniaus ekipos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis ne tik kalbėjo apie tai, kad varžovai turi aukštesnio lygio žaidėjų, tačiau kartu ir pagyrė auklėtinius už kovą bei kritikavo juos dėl neatliekamo darbo aikštėje.

„Žaidėjus galiu tik pagirti už atsidavimą ir kovą. Manau, 17 kamuolių puolime geriausiai parodo atsidavimą aikštelėje. Visi norėjo laimėti, įdėjo maksimaliai pastangų. Kai žaidi su komanda kaip Kazanė, kuri turi tiek talento puolime, kažkur turi rizikuoti. Pradžioje ritmą kontroliavome, suklydome tik 3–4 kartus, o vėliau tai padvigubėjo, varžovai pataikė sunkius metimus.

Pralaimėjome rungtynes, nes nesugebėjome padaryti pražangų dar nesurinkę keturių komandinių. Jie labai talentingi, sunku permesti 91 tašką, bet „nuimti“ 14 taškų mums reikėjo. Pabaigoje tai ir galėjo nulemti rezultatą“, – mintimis dalijosi strategas.

Dainius Adomaitis apie Vilniaus „Ryto“ pralaimėjimą: geriau žaisti blogai, bet laimėti

– Kaip reikėjo krepšininkus įtikinti ar paraginti laiku prasižengti?

– Paraginti nėra padaryti. Aš tai negaliu išeiti į aikštelę. Išeisiu – padarysiu. Turi žinoti, kiek pražangų turi tu ir komanda, Tai – darbo dalis. Žaidėjams visada yra aiškinama: tu esi aikštelėje, tu esi ant suolo – čia tavo darbo dalis. Tu turi tai padaryti. Čia yra koncentracija.

Žinau, mes keičiamės gynyboje, bet nesugebam pasikeisti ir padaryti pražangos. Reikės gal treniruotėse padaryti specialų pratimą. Žinoti, kiek turi pražangų ir kiek priešininkas turi. Kartais verta priešininką atakuoti prasiveržimais. Turi žinoti pražangas. Tai būtini dalykai. Gal reikės treniruotėse įvesti naują pratimą pražangoms.

– Ar svarbūs buvo puolime atkovoti kamuoliai?

– Mes akcentavome tai, kad galime laimėti kovą dėl kamuolių. Sakėme, kad tai bus svarbus dalykas. Jie yra labai talentinga komanda puolime. Tokie žaidėjai kaip McCollumas, Smithas – buvo daug momentų su gera gynyba, negali norėti iš žaidėjų daugiau, bet jie meta metimus, kur tik nuo jų priklauso, įmes ar ne.

Tikrai buvo momentų, kai negali norėti daugiau iš žaidėjų, bet jie pataikė tokius metimus, nesvarbu, giniesi ar ne. Kažkur nepadarėme pražangos ar nepadėjome laiku. Maži dalykai.

– Martynas Echodas pagerino atkovotų kamuolių rekordą – nusiėmė 14. Kaip vertinote jo žaidimą?

– Gerai. Mes eidami žaisti negalime būųti be užsivedimo ir energijos. Jei išeisim su energija mažesne, mus pervažiuos bet kuri komanda.

– Ar galite šiame pralaimėjime įžvelgti ką nors gero?

– Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Nėra gero pralaimėjimo. Nepadarėm keleto mažų dalykų. Niekada negalim prognozuoti, kad įveiksim visus. Tai yra geros komandos, su kuriomis turi žaisti susikaupęs 40 minučių ir negali žiūrėti į varžovus.

Mes nesam ta komanda, kuri gali. Mums turi kiekvienas žaidėjas sužaisti, jei norime laimėti šitame etape. Šia komanda aš didžiuojuosi kaip treneris. Gražu žiūrėti, kaip jie eina į treniruotes ir nori treniruotis. Kiti žaidėjai treniruotės metu nueina pavemia ir toliau dirba. Charakterį turi ir tikrai jais didžiuojuosi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi