Sportas

2020.01.08 17:29

Smėlynų išsiilgę Žala ir Jurgelėnas: nusprendė mus vieną dieną pakankint, kad tikrai būtų Dakaras

LRT.lt, iGo2Dakar 2020.01.08 17:29

Ketvirtasis 2020-ųjų Dakaro ralio greičio ruožas Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui neapsiėjo be nuotykių. Jiems teko ne kartą keisti padangą, tačiau mūsiškiai vis tiek sugebėjo finišuoti pirmajame 30-uke.

Jie nuo etapą laimėjusio prancūzo Stephane`o Peterhanselio atsiliko 45:57 min. ir preliminariai užėmė 21-ąją vietą.

Bendroje Dakaro rikiuotėje „Agrorodeo Dakar“ komanda yra solidžioje 12-oje pozicijoje – iškart po Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro.

Trečiadienį atvykę į finišą jie papasakojo, kad šis etapas buvo bene sunkiausias ir skundėsi dideliu akmenų skaičiumi.

„Net nepajutau, bet atvažiavom į finišą ir Saulius sako, kad rato nėra. Ėjosi gerai ir be jo. (juokiasi)

Šiandien buvo sunkiausias etapas, kuriame esu važiavęs Dakare. Tokių akmenų buvo, o po vakar tokia paranoja. Aplink juos kaip pensininkas. Ne vieną ratą pramušėm ir bėda ta, kad apačią „pramušė“ ir teko žaisti labai ilgai, kol su akmenim susitvarkėm. Ten gal 15 minučių sugaišom“, – sakė V. Žala.

Šįkart greičiuo ruožas buvo ilgiausias iš pirmųjų keturių. Jis siekė apie 453 km, o finišuoti lietuviai ėmė jau po 16 val. Lietuvos laiku. Apie tai, kad ilgai teko važiuoti užsiminė ir V. Žala.

„Važiuojam ir sakau, ar man taip atrodo, ar saulė leidžiasi. Labai ilgai užtrukom. Nusprendė mus vieną dieną pakankint, kad tikrai būtų Dakaras. Tai ir pakankino šiandien.

Kadangi netoli už mūsų startavo sunkvežimiai, kai pirmai padangai „darėm operaciją“, pralėkė eilė sunkvežimių ir ten buvo džiugesys... Nesitraukia jie, pastumt – nepastumsi. Nieko, viskas gerai. Greičiau smėlynai būtų“, – humoro jausmo neprarado lenktynininkas

Saulius Jurgelėnas sakė, dar greičio ruožo metu dar spėjo ir pasigrožėti akmeninis, tačiau važiavimo, anot mūsų tautiečio, jie nepalengvino.

„Man, kaip menininkui, labai gražu buvo, bet mašinai ir visiems kitiems... Vairavimui, stuburui, kaulams čia mirtis. Mirtis apkasuose. Svarbiausia, kad esame finiše. Čia gal dar paskutiniam kilometre prakirtom ratą, nes dar veikė jis.

Saugojom, kiek galėjom. Baisu buvo neužstrigti ir nepasilikti su keturiais ore kabančiais ratais, nes tokios uolienos. Net ne akmenys – uolienos. Dar grožio neišpasakyto. Sakė, bus smėliuko, bet nelabai“, – užbaigė. S. Jurgelėnas.