Sportas

2020.01.07 23:15

Rusijos lengvaatlečiai su Lasickiene priešakyje kyla į kovą su savo federacija

LRT.lt2020.01.07 23:15

Viena geriausių Rusijos ir pasaulio lengvaatlečių Marija Lasickiene su keliais kolegomis kyla į kovą prieš Rusijos lengvosios atletikos federaciją (VFLA).

Pasaulio čempionė šuoliuose į aukštį M. Lasickienė kartu su pasaulio bėgimo čempionu Sergejumi Šubenkovu ir šuoliu su kartimi pasaulio čempione Andželika Sidorova bei buvusiu kūjo metiku Sergejumi Litvinovu bandys pakeisti federacijos valdžią.

Ši grupelė įkurė „Instagram“ paskyrą, atstovaujančią VFLA Atletų komisiją, kuri, anot M. Lasickienės, nėra buvusi susirinkusi nuo 2018 metų.

Dar gruodžio 29 dieną jie išplatino atvirą laišką, kuriuo kreipėsi į VFLA su tam tikrais klausimais. Kvestionuojama federacijos veikla, klausiama, ką padarė federacija, kad Rusijos sportininkų neištiktų draudimas varžytis tarptautiniuose turnyruose ir t.t.

Gruodį pasaulio antidopingo agentūra (WADA) uždraudė visiems Rusijos sportininkams varžytis didžiuosiuose renginiuose, tarp kurių ir 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, 2022 m. žiemos olimpinės žaidynės, pasaulio futbolo čempionatas ir t.t.

Tik savo švarumą įrodę atletai galės varžytis su neutralia vėliava. Tai M. Lasickienė daro dar nuo 2016 m., kai dėl draudimo rusams varžytis Rio žaidynėse, jas buvo priversta praleisti. 2017, 2018 ir 2019 m. rusė tapo šuolių į aukštį pasaulio čempione.

Žaidynes praleido ir S. Šubenkovas su A. Sidorova.

Anksčiau M. Lasickienė ne kartą garsiai kritikavo Rusijos sporto funkcionierius, prašė atsakymų, kas kaltas dėl tokios tragiškos jos šalies sporto padėties. Tiesa, atsisakyti Rusijos pilietybės ir atstovauti kitai šaliai M. Lasickienė, anot jos pačios, niekada nesvarstė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.