Sportas

2015.09.08 14:53

G. Krapikas: tikėkimės, kad mūsų snaiperiai prabils

Rytis Kazlauskas, Birutė Davidonytė, DELFI.lt2015.09.08 14:53

Prieš antrąją Lietuvos rinktinės dvikovą Europos čempionate su Latvijos rinktine komandos treneris Gintaras Krapikas atskleidė, kokių neišnaudotų resursų turime šioms rungtynėms.

Prieš antrąją Lietuvos rinktinės dvikovą Europos čempionate su Latvijos rinktine komandos treneris Gintaras Krapikas atskleidė, kokių neišnaudotų resursų turime šioms rungtynėms.

„Nebūtų teisinga sakyti, kad latvių komanda yra tik snaiperių komanda. Žinoma, tritaškiai metimai išlieka ginklas, kuriuo latviai labai stipriai naudojasi, matėme ir rungtynėse su belgais, kai latviams atsiliekant buvo pataikyti trys tritaškiai ir vienas iš jų su bauda. To pakako, kad jie pasiektų pergalę“, – sakė G. Krapikas.

Treneris teigė nemanantis, kad vakarykštėse rungtynėse Lietuvos krepšininkai buvo atsipalaidavę: „Tai buvo pirmosios rungtynės ir pamatėme dvejopą Lietuvos rinktinės veidą: vienu metu tikrai gerai gynėmės ir žaidėme greitai, tačiau tuoj pat sekė minutės, per kurias visą iškovotą pranašumą atiduodavom priešininkui. Norėtųsi, kad geros minutės persvertų blogas ir mes žaistumėm užtikrinčiau.“

Strategas atskleidė, kokie uždaviniai keliami komandai mače su latviais: „Latvija turi daugžaidėjų, kurie gali pataikyti tritaškius, todėl gynyba prie tritaškio linijos ne tik mažų žaidėjų, bet ir didelių bus labai aktuali. Bet, svarbu, kad neužsiciklintumėme tik gindamiesi nuo tritaškių ir nepraleistume priešininko iš po krepšio pelnyti taškus.“

Tikisi, kad prabils snaiperiai

Paklaustas, kodėl Lietuvos rinktinės snaiperiams sekasi blogai, treneris kaltę suvertė jauduliui.

„Nors mūsų geriausiam tritaškių metikui A. Milakniui – 29 metai, jis debiutuoja rinktinėje, todėl jautė jaudulį. Natūralu, kad treneris labiau rėmėsi patyrusiais žaidėjais, kaip R. Seibutis ar M. Kalnietis. Čempionatas tik prasideda ir pirmosios rungtynės dar nėra rodiklis, kad taip ir bus. Tikiuosi, kad pradedant nuo šiandienos mūsų snaiperiai suras taiklią ranką“, – vylėsi G. Krapikas.

Trenerio teigimu, su rinktinės naujokais po rungtynių jokių papildomų pokalbių nereikėjo: „Kiekvienas, kuris pirmą kartą žaidžia rinktinėje, jaudulį jaučia, tiek D. Sabonis būdamas 19 metų, tiek A. Milaknis būdamas 29 metų. Jie turi patys tai išgyventi, jokie pokalbiai čia nepadės, jie turi savo kūnu pajusti, ką reiškia, kai 10 tūkstančių sirgalių garsiai gieda Lietuvos himną ir tu dėvėdamas Lietuvos marškinėlius išeini į aikštelę. Tai paveikia visus, žaidėjas nesijaudintų, jeigu būtų robotas. Tačiau iš kitos pusės, L. Lekavičiaus įėjimas tikrai buvo pozityvus ir tai nuteikia optimistiškai.“

Europos čempionatas keturiose šalyse (Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje) vyks rugsėjo 5–20 dienomis. Lietuvos krepšininkai D grupėje Rygoje grumsis su Latvijos, Čekijos, Estijos, Belgijos ir Ukrainos atstovais.

Antrą mačą mūsiškiai žais sekmadienį, rugsėjo 6 d., 18 val. 30 min. su latviais.

Europos čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesiai į olimpiadą pateks dvi Senojo žemyno pirmenybių finalo dalyvės. Turnyre 3–7 vietas užėmusios rinktinės žais olimpinėse atrankos varžybose.