Sportas

2020.01.07 16:58

Šešis ratus „išminusavęs“ Žala: gera pamoka, kad tempo turėti neužtenka, reikia jį ir valdyti

LRT.lt 2020.01.07 16:58

Pirmąjį Dakaro ralio etapą sekmadienį netikėtai laimėjęs Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas antradienį trečiajame etape turėjo labai daug nemalonių nuotykių, nuo etapo nugalėtojo Carloso Sainzo atsiliko beveik valanda ir finišavo 32-oje vietoje. To priežastis – net šeši prakirsti ratai.

„Jeigu kartais labai sekasi, kartais – labai nesiseka. Šiandien pridaužėme ratų. Pirmi du žuvo labai anksti, po to biški pablūdijom. Tada vienu smūgiu du ratus paklojom – teko skolintis. Ir tada, atrodo, kad ilga atkarpa buvo viskas gerai ir į galą... Nebeturėjome rezervų. Taukšt. Finišavome ant ratlankio paskutinius 40 km.

Ką turėjome, kaitaliojome, padanga užsivelia, vėl keisti. Stengėmės neskubėti, gal 50 km/h, nelėkti, kad kuo mažiau pridaryti reikalų, bet vis tiek pridarėme“, – „Agrorodeo“ komandos išplatintame vaizdo įraše kalbėjo V. Žala, kai jam už nugaros mechanikai jau dirbo prie „Mini“ automobilio.

„Pamoka tokia, kad tempo turėti neužtenka, reikia dar jį ir valdyti. Šiandien nesuvaldžiau (juokiasi)“, – sakė V. Žala.

Dviejų ratų anksti netekęs Žala: pamoka tokia – tempo turėti neužtenka, reikia jį ir valdyti

Jo šturmanas Saulius Jurgelėnas taip pat sakė, kad ši diena buvo labai gera pamoka lietuvių ekipažui.

„Pagrindinis dalykas, kad viską, ką pridėdavome greičiu... minus šeši ratai. Maža to, kad juo keisti, kad paskui dar kaitalioti – turime, ką turime. Gera pamoka. Labai gera ir akivaizdi pamoka, kad jei pirmą dieną neprakirtome ratų ir buvo geriausias rezultatas. Parkirtome šešis ir turime tai, ką turime“, – sakė S. Jurgelėnas.

Šturmanas taip pat šmaikščiai papasakojo ir apie dienos nuotykius: „Nieko gero. Minus šeši ratai. Iki finišo likus 40 su kažkiek kilometrų jau nebeturėjome, iš ko pasiskolinti. Visi miniukai jau nuvažiavę, pamiršome, kad Dorosinskis už mūsų yra. Sunkvežimio laukti nesinorėjo, tai likusius kilometrus važiavome greičiu tarp 30 ir 70 bei vis iššokant pasižiūrėti, gal jau laikas pakeisti kitą ratą. Tuos tris negyvėlius kažkaip rotavome iki kol visiškai mirdavo, išsitaškydavo šipuliais. Kažkaip iki finišo nuropojom.

Po to Bendiktas aplenkė, dar kiti, bet supratome, kad visi turėjo nuotykių. Mes keisdavome ratus, mus aplenkia, po kažkiek laiko mes aplenkiame. Supratau, kad navigacinių dalykų buvo, neutralizacijoje pakalbėdavome su šturmanais.“

Nepaisant tik 32-osios vietos trečiajame etape, „Agrorodeao“ ekipažas bendroje įskaitoje išlieka aukštoje, dešimtoje, vietoje. Tiesa, nuo ralio lyderio C. Sainzo bendroje įskaitoje lietuviai atsilieka jau visa valanda (59:59 min.).