Naujienų srautas

Sportas2020.01.07 11:10

Su „Ryto“ vadovybe apie naujokus diskutavęs Adomaitis: buvo pasakyta, kad negalime to daryti

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2020.01.07 11:10

Trečiadienį Vilniaus „Rytas“ pradeda kovas Europos taurės turnyro „Top 16“ etape. Sostinės ekipa antrajį etapą pradės namuose vyksiančia akistata su Kazanės UNIKS ekipa, kuri užėmė pirmą vietą reguliariojo sezono C grupėje.

Per antradienį vykusią atvirą treniruotę vyriausiasis vilniečių treneros Dainius Adomaitis apžvelgė varžovų stipriąsias ir silpnąsias puses bei atskleidė, jog klubo nepapildė nauji krepšininkai dėl to neleidusio biudžeto.

„Tai protinga ir greita komanda. Kaip ir kiekviena patyrusi komandą, klaidas baudžia taškais. Perimetro žaidėjai Jordanas Theodore`as, Jamaras Smithas ir Errickas McCollumas yra tie, kurie sukuria 70-75 proc. visų situacijų jų komandoje. Pagrindinis akcentas yra jie“

– J. Theodore`as papildė komandą neseniai. Kuo jis pavojingas?

– Galima sakyti, kad pagerėjo žaidimo organizacija, nes jis yra tipinis įžaidėjas, bet ir gali pelnyti taškus. Dar vienas stiprus žaidėjas rotacijoje.

– Kuo pasižymi varžovų vidurio puolėjai?

– Alexas Tyusas visus taškus surenka iš perimetro žaidėjų sukurtų progų. Yra rungtynių, kuriose jis atsikovoja po 4 kamuolius puolime ir pelno 9 taškus iš tų situacijų. Visi kiti yra rolės žaidėjai, kurie stengiasi savo darbą padaryti kuo geriau.

– Kurie iš tų žaidėjų yra pavojingesni puolime?

– Jevgenijus Kolesnikovas yra tas, kuris įneša energijos ir taškų puolime iš toli ar greitam puolime. Negalima sakyti, kad Raymaras Morganas yra rolės žaidėjas – jis labai solidus, tik jo indėlis į komandos žaidimą nėra matomas statistikoje.

– Ar UNIKS matot kaip didžiausią grėsmę grupėje?

– Čia nėra silpnų komandų. UNIKS, „Galatasaray“ ir „Monaco“ yra trys solidžios komandos. Matėt rezultatus vakar – „Monaco“ 20 taškų nugalėjo „ASVEL“ klubą. Čia yra vienos rungtynės ir svarbu, kaip išeini pasiruošęs, ar visi sveiki, ar priešininkai pasiruošę, ar jie visi sveiki. 40 minučių.

– Ar pas jus visi sveiki?

– Taip.

– UNIKS patyrė 4 nesėkmes pirmajame turnyro etape, VTB vieningoje lygoje nusileido „Jenisei“ klubui. Kur ši ekipa stringa?

– Tai nėra geriausiai besiginanti komanda. Kai tų problemų jie turi daugiau ir sugebi atakuoti silpnesnes vietas bei pataikai iš distanciijos, o tai be galo svarbu dėl jų rizikų, turi šansų laimėti. Kai kurios komandos tą ir padarė.

– Statistiškai jūs geresnė komanda kovojant dėl atšokusių kamuolių. Ar akcentuosit baudos aikštelės atakavimą?

– Atkovoti kamuoliai yra energija. Čia yra pagrindinis dalykas. TO tikimės iš visų žaidėjų – ne tik aukštų, bet ir perimetro žaidėjų. Turime laimėti lentą ir manau, kad tai bus vienas iš faktorių.

– Prieš „Top 16“ etapą neatlikote jokių korekcijų komandoje. Nebuvo jokių pageidavimų ar trūko lėšų?

– Diskutavome ir atsakymas buvo, kad negalime to daryti. Norai lieka norais, bet reali situacija yra kitokia. Esu labai patenkintas vyrų darbu, jų atsidavimu. Manau, kad iki sezono pabaigos liksime su šita sudėtimi. Norisi tik sirgalių palaikymo kiekvienam žaidėjui, kad būtų daugiau pozityvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi